Новини

Отговори
Потребителски аватар
toty93
Respect
Respect
Регистриран: 13 яну 2012 14:30
Любима певица: ГЕРГАНА
Компания: ПАЙНЕР
Подпис от: Dark Horse
Контакти:

Re: Новини

Мнение от toty93 » 02 дек 2012 22:44

Камелия с нова песен - „Щипни ме“

Изображение

Камелия ще представи чисто нова песен на концерта на телевизия "Планета", сподели самата тя пред феновете в своя личен facebook профил.Певицата запази в тайна какво е предвидила за сценичното си представяне, но за сметка на това току-що разкри подробности за парчето: "Щипни ме" е новата ми песен, която ще ви изпея на концерта във вторник. Музиката е на чужд автор, аранжиментът на Митко Петров, а за римите се погрижи невероятната Мариета" - сподели тя.Тази вечер фолк звездата на "Пайнер" влезе в диалог с многобройните си почитатели и около 30-тина минути директно отговаряше на въпросите им.Припомняме, че предишният сингъл на Камелия - "Лошо действаш ми", също бе презентиран в зала 1 на НДК. Това се случи по време на връчването на годишните награди на "Планета".Песента обаче така и не бе клипирана по преценка на певицата.
До смърт да ме раняват и без дъх да ме оставят.
Изображение
Във последния миг живот, "Обичам те!" ще кажа.

Потребителски аватар
Officially Forbidden
Регистриран: 02 окт 2010 01:30
Любима певица: Галена, Десислава
Компания: Payner Music
Контакти:

Мнение от Officially Forbidden » 15 дек 2012 18:53

Поп-фолк певицата Камелия ще бъде гост в “Шоуто на Слави”

Изображение
Поп-фолк певицата Камелия ще бъде гост в “Шоуто на Слави” на 20 декември
...Целият град знае
Изображение

Потребителски аватар
toty93
Respect
Respect
Контакти:

Мнение от toty93 » 22 дек 2012 02:27

Камелия: На сцената трябва да оставиш незабравимо усещане

Изображение

Сценичните превъплъщения на Камелия са тема №1 за меломани и в медии след всеки голям концерт на телевизия "Планета". Най-обсъжданата попфолк звезда разкрива в "Открит микрофон" на Signal.bg в какво е разковничето и как успява да бъде провокативна и фрапираща всеки път.
"За мен сцената е нещо различно. Това не е мястото, където мога да отида с рокля на шаферка. Мога да отида с рокля, но да е рокля за голяма сцена. За мен сцената наистина е място, където можеш да покажеш екстравагантност, ексцентричност, провокативност. Там е мястото, така винаги съм знаела, че е, така съм виждала, че правят големите имена. Една Шер, примерно, как излиза на голямата сцена... Ами аз съм облечена спрямо нея. Мадона, въпреки че за някои е прекалено крайна, но и тя, и Бионсе... Въобще, на големи сцени, на големи награди, спектакли, за мен екцентричността, индивидуалността, цялото това присъствие е една магия, която там трябва да избухне. Не искам шаферска рокля, не искам да съм облечена като за рожден ден или като за Нова година. Искам дреха, която да не мога да я сложа на друго място. Може би и това прави впечатление на журналистите и винаги ме отразяват. Това съм аз!" - обяснява винаги актуалната певица.
Интересен факт е, че Камелия се превръща в най-коментираната фолк звезда, дори на концерти, на които не се е изявявала. И докато присъствието на някои от изпълнителите бива забравено още с приключването на изпълнението им, то нейното отсъствие се превръща във водеща тема за меломаните.
"Когато работиш в този бизнес пикът би трябвало да бъдат наградите. Аз имам награди, но не съм от най-награждаваните и въпреки това, когато ме няма, това липсва на хората и бива коментирано. За мен това е много голяма оценка. Може би това е най-трудното. Смятам, че се постига, когато имаш индивидуалност и не приемаш концертите като някакво редово събитие и винаги блестиш на различно събитие по различен начин. Едно е да излезеш и просто да си изпееш редово песните на награди, турнета, концерти, рождени дни и т.н. на нашата компания, друго е да ги преживееш нещата. Там, на сцената да излезеш и да оставиш незабравим миг за себе си и за хората, които са те гледали, независимо дали в залата, на стадиона, пред телевизора, да му оставиш запаметяващо усещане за теб, а когато цялото това нещо го няма, то да им липсва" - разсъждава тя.
Вижте какво още сподели Камелия в "Открит микрофон" с Емилия Стоянова.
Изображение

Потребителски аватар
toty93
Respect
Respect
Контакти:

Мнение от toty93 » 26 дек 2012 23:38

Камелия: Бих дала „Певица на годината“ на Анелия

Изображение

Една от най-често коментираните теми в попфолка към края на всяка календарна година е тази за отличниците в жанра. На особено внимание пък се радва категорията "Певица на годината", където конкуренцията винаги е най-силна и дори ожесточена, благодарение на словесните престрелки на феновете, а и претенциите на някои изпълнителки.
При гостуването си в "Открит микрофон" на Signal.bg, в отговор на читателски въпроси, Камелия също коментира кои са най-достойни да претендират за приза.
"Трябва да се уточни какво значи "Певица на годината". Много важни са критериите. За албум е печелил албум на десет дни, за "Певец на годината" е печелил човек с една песен за две години, "Певица на годината" е печелила певица, която е имала силни и слаби години. Не знам какви са критериите? Дали бройка участия, дали приходите, които носят на фирмата, доброто представяне ли, добрите клипове ли, пеенето на живо ли?!…" - пита се Камелия.

Фолк звездата, която се слави не само с изключително успешната си кариера и десетките си хитове, но и със своята откровеност, заяви: "Аз, ако трябва да избирам, тази година бих дала на Анелия. Мисля, че тя е завършена - имаше и самостоятелен концерт, имаше и доста добри песни, които се заслушаха. Не говоря като текстове, а като ритъм. Все пак, както се казва, произведе песни тази година. Слушаха се, въртяха се по клубовете. Друг е въпросът дали тя е готова за това. Дали ще бъде оценена не знам" - коментира Камелия и обясни още за звездния момент на колежката си от началото на кариерата й:
"Тя изпусна своя момент, т.е. не я наградиха тогава, когато беше най-силна. Не знам поради какви причини. Факт е, че тя имаше един огромен пик с нейната поява и две-три години, които владееше. Аз съм пяла след нея на турне. Много тежко се пееше след нея, защото тя беше много силна фигура тогава".

Наред с Анелия, за титлата "Певица на годината" за 2012-та, със сигурност ще се конкурират също Галена, Преслава, Емилия и Джена, които също имаха немалко добри попадения за периода.
"За мен е важно да се изяснят критериите и тогава да има "Албум", "Песен", "Певица" на годината и каквото и да било" - обобщи Камелия.
Изображение

veli1199
Регистриран: 06 ное 2010 09:40

Мнение от veli1199 » 31 дек 2012 21:35

Камелия: През всичко съм преминала!

През 2012-та Камелия пусна две нови песни - едната представи на Годишните награди на "Планета", а другата на концерта по случай 11-тия рожден ден на музикалния канал. И двете нямат видеоклипове. И ако за "Лошо действаш ми" певицата отдавна заяви, че е решила да не снима клип, то за "Щипни ме" обеща да заснеме специално видео.

Феновете от своя страна се надяват Камелия да бъде по-активна през 2013-та година в представянето на нови сингли. За един от следващите проекти на фолк звездата вече се знае, че е по музика и аранжимент на Alek Sandar. Наскоро двамата се запознали по време на клубно участие на певицата.Той направил специална песен, а текстът е на Траяна Каписъзова.

"Тази песен съществува, има текст, има музика, той прави аранжимента, остава да бъде записана, но понеже не бързам, а и не обичам нещо като запиша, просто да го държа, затова изчаквам за записа. Тя ще бъде пусната като сингъл или може би в проектът, който предстои да пускам" - разказа Камелия в "Открит микрофон" на Signal.bg.

"Аз имам песни за албум, въпросът е кога да го пусна, в кой точно момент" - заяви фолк звездата. Тя подчерта, че не забравя и старите си песни. Освен че ги включва в своя клубен репертоар, някои от песните, които не са клипирани, може и да се сдобият с ТВ версии.

Като пример изпълнителката посочи парчето "Дъжд от самота", което е от "Проект 13". "Обвиняват ме, че поне една телевизионна версия не съм направила на тази песен, но пък може би тепърва предстои" - сподели тя.

Камелия е на мнение, че заснетите песни от промоции или в ТВ програми не виждат задълго бял свят. "Отиваш на промоция, пееш песен и има моменти, в които само един път я завъртят и после изчезва. Прекалено много песни, прекалено много клипове, прекалено много музика и е трудно да бъдат завъртени. Някак си приоритетите са в по-динамичните парчета и по-водещите, актуални имена и понякой път човек си казва: "Защо да ходя в тази програма, като след това така или иначе няма да бъде завъртяна песента" - на мнение е тя.

Запитана дали има смисъл да се пускат много нови заглавия в музикалните албуми, ако не се заснемат клипове на всички песни, Камелия подчерта:

"Зависи кой изпълнител си и зависи с каква нагласа са към теб. Има изпълнители, които може да направят 5 видеоверсии и 5-те страшно много да се въртят. Всичко е индивидуално. Няма схема - това правиш, това се получава. Може да направиш адски скъп клип и може да ти бъде спрян. Може някой да се подразни и да ти бъде обран от ефира. Може да имаш много хитове, пък да нямаш участия, защото един продуцент и една фирма не могат да ти дадат участия, ако няма търсене за теб, но могат да ти спрат участия, могат да ти ги ограничат. Тази схема на работа съществува и това не е тайна. През всичко съм преминала!" - обясни фолк звездата на "Пайнер", която вече 16 години е сред най-актуалните имена в жанра.

veli1199

Мнение от veli1199 » 06 яну 2013 21:43

Камелия: Знам защо нямам награди и не се надявам напразно

Откакто има награди във фолк жанра, гилдията и феновете наострят вниманието си към статуетките и церемониите още в последния месец на всяка календарна година. И така колкото повече се приближаваме към датата на очакваното връчване на наградите, толкова по-разгорещени стават дебатите около това кой какво заслужава да получи.

За някои наградите са от първостепенно значение, за други излишно напрежение сред изпълнители и фенове, за трети възможност чрез церемонията да представят някоя от актуалните си песни на по-голяма сцена и т.н.

Попитахме вечно актуалната Камелия какво мисли за наградите и как прие обявяването на името й на юбилейната церемония на телевизия "Планета", когато организаторите припомниха кои са били отличниците на музикалния канал през изминалите години. По-паметливите меломани с учудване установиха, че вместо Десислава за "Най-добър изпълнител на 2002 година" бе изписано името на Камелия, която от своя страна също останала не по-малко изненадана.

"Уважавам цялата тази церемония, доколкото може да бъде уважавана от моя страна, но след като тези неща се позволява да се случват, това олеква в съзнанието на хората, в приема на сериозност. 2002-ра година наистина ми беше най-силната, най-пиковата година от поредица години. Бях на върха на черешката в творчеството си и наистина тази година беше моя. Но поради някакви обстоятелства, събития и т.н., наградата беше дадена на Десислава и по-късно, когато тя вече не е част от нашата фирма, те й отнемат наградата. И аз като се видях там, умрях да се смея, защото на мен цялото това нещо ми олекна. Сега една Преслава, която 5 години вече е "Певица на годината" в нашата телевизия, ами ако утре момичето вземе, че си тръгне оттам, нещо се разминат - съдба, живот... Тогава на кого ще раздадат тези 5 години?! Пет статуетки трябва на някого да раздадат! Затова със смях погледнах на това нещо. Тази статуетка си е на Десислава, да е жива и здрава! Аз я уважавам и нея, както и всеки, който си е получил наградата. Факт е, че не са ми я дали тогава на мен, знам защо, което може би ме успокоява и не ме прави злобна. Знам защо нямам и други награди и това не ме кара напразно да се надявам. Приела съм го, че е така. Направила съм своя избор, това е мое решение!" - коментира фолк звездата в "Открит микрофон" на Signal.bg.

veli1199

Мнение от veli1199 » 27 яну 2013 14:59

Камелия: 20 години съществува фолка, ние сега говорим за пеене с банда, смешно е!

Камелия отпразнува рождения си ден на 10 януари и след бурното празнуване се захваща с работа по видеореализацията на актуалното й парче "Щипни ме".

"2013-та стартира добре. След това "избухване", което направихме по случай рождения ми ден, сега ми предстои работа. Ще снимам клип на най-новата ми песен "Щипни ме". Бягам от далечни планове, графици и дати. Живея по-спокойно без тях" - споделя пред "Автограф" тя.

Фолк звездата подчерта, че провокацията е част от нейната същност, но не се е учила на това. "Според мен хората се радват, че съм естествена, а тя, провокацията си идва с моята поява. Такава съм си по природа, още като се появих на сцената преди 16 години. Тя е част от мен" - обяснява атрактивната изпълнителка.

Тя си припомня началото на своята кариера, когато е била все още неопитна, дори изплашена, свита и притеснена на голямата сцена. През годините е успяла да превърне това притеснение в тръпка.

"Прерастна в кеф. Сега часове преди да изляза на сцената изпадам в едно леко превъзбудено състояние, но когато наближи момента на появата ми, съм много спокойна и уверена" - разказва тя и подчертава, че не иска това усещане да изчезне, защото: "Това е живинката, която ни държи, огънят, който пламти в нас. На мен ми харесва, нека го има!".

Камелия припомня, че при нея пеенето на живо с оркестър не е нещо ново. Според нея един певец трябва да работи по този начин и да радва публиката с живото си присъствие.

"Пяла съм толкова години с оркестър, че за мен това е нормалното. Нека не говорим, че все едно се е случило някакво чудо. Това трябва да ни съпътства винаги. За мен, когато се каже изпълнител, трябва да има музиканти, музика, живо пеене и послание към публиката. А не да се радваме, когато някой, измежду записания си лайв, изпее нещо на живо. Но е смешно, че 20 години съществува попфолка, а ние чак сега говорим за пеене с банда" - подчерта тя.

Потребителски аватар
.:Maria:.
Регистриран: 01 окт 2010 17:21
Любима певица: Десислава
Любим певец: Фики
Компания: Пайнер
Контакти:

Мнение от .:Maria:. » 13 фев 2013 18:43

Камелия с приз от списание за най-секси корица
Изображение

Камелия бе отличена с приз от "LOVE style" с приз "Най-секси корица на списанието".

Снощи светското списание отпразнува първата година от старта си. Главният редактор Антон Стефанов получи поздравления от звездните си гости, които дойдоха на партито в столично заведение.

Рожденият ден бе повод списанието да раздаде своите специални награди на лицата, които са предизвикали най-голям интерес на страниците на му.

На празника на изданието Камелия бе придружена от приятеля си Цветин. Винаги актуалната и провокативна фолк звезда получи отличието си и бе аплодирана от гостите.
Изображение

veli1199

Мнение от veli1199 » 16 фев 2013 09:32

Камелия: Колко трябва да си жалък и безличен, за да сложиш чужд етикет на себе си?!

Камелия изрази съжалението си, че в предстоящите музикални награди на телевизия "Планета" няма да има традиционните категории "Певица на годината" и "Певец на годината", които винаги се посрещаха с най-голям интерес от меломаните.

"Жалко, че няма "Певица на годината" и тия награди са така кастрирани, и ще има изпълнител и някакви си други там на годината" - заяви тя пред blife.bg и подчерта, че не е вземала страна в медийния конфликт между Емилия и Анелия, каквато роля ѝ приписаха някои жълти издания.

Звездата на "Пайнер" е на мнение, че в последно време във фолка изпълнителките залагат повече на маркови дрехи и скъпи аксесоари, а не успяват да развълнуват публиката с творчество и с изпълненията си.

"Смятам, че когато повечето хора се борят за 5 лева да имат на ден, да оцелеят, да си нахранят децата, да ги облекат за училище, да им купят учебници и помагала, смешно е хора, които парадират с фирмени дрехи и скъпи материални неща, да занимават в публичното пространство обикновения зрител, слушател, читател и т.н. Но това са си мои разсъждения и не карам никого да мисли като мен" - споделя певицата.

Камелия е категорична, че ставаме все по-апатични към политика, футбол и чалга и обясни какви са причините за това.

"Хората се умориха от политика, от футбол и от чалга. Тези интриги, тези грозни наддавания, черно тото и каране на някой силен отбор да падне, за сметка на друг... Тези политици, които днес говорят едно, пък всъщност вършат друго, а делата им показват трето... Певици, които се превърнаха повече в модели на дрехи, отколкото в носители на музика и настроение... Мисля, че хората се умориха от тези неща в България" - казва атрактивната певица.

Фолк звездата, която никога не оставя равнодушна публиката към себе си и винаги е посрещана с най-големи овации, е забелязала една нова тенденция в отношението на феновете към някои певици - пренебрежението.

"Когато разглеждам снимки, много често прави впечатление, че изпълнителят стои в центъра, а 90% от хората не го гледат. Това значи, че не ги интересува кой пее, а това е жалко. Певецът е центърът! Той трябва да е едно торнадо, което ври и цялото заведение да е подчинено на неговата емоция, но всъщност не се получава така. Колко трябва да си жалък и безличен, за да сложиш етикет на себе си - било дреха, било друго, просто чужд етикет, чуждо име, за да се обърнат хората към теб и да станеш "личен", колко трябва да си "безличен"?!" - реторично пита Камелия.

Потребителски аватар
Фенка на Галка
Регистриран: 29 дек 2012 12:09
Любима певица: Галена, Преслава, Камелия
Любим певец: Justin Timberlake
Компания: Пайнер

Мнение от Фенка на Галка » 16 фев 2013 18:23

Камелия: Не ми се снима клип, който да е ротиран 3 дни и захвърлен
16 февруари 2013 в 13:27

Камелия се отказа от идеята да заснеме клип на актуалния си сингъл "Щипни ме", който бе презентиран на концерта на "Планета" през декември миналата година.
Няколко дни след представянето на песента, фолк звездата сподели в интервю за Signal.bg, че има желание да направи клип на новата си песен и дори обмисляше той да бъде със забавен сюжет, но впоследствие стана ясно, че се е разколебала.
"Не ми се снима клип, който да бъде ротиран 3 дни и да бъде захвърлен, да изчезне в нищото. Поради тази причина не бих клипирала "Щипни ме". Ако аз знам, че тази песен ще получи нормална ротация, а няма да се излъчва след 2 часа през нощта, с удоволствие бих я клипирала, дори имам идея за нея" - каза тя пред blife.bg и допълни още: "Нещата доста напреднаха като време за тази песен и мисля, че няма да я клипирам, но ми харесва. Това е една от последните ми любими песни, след албума ми "Еротика" и след "Проект 13".
Не до мен е твойто място...
Изображение

Отговори

Върни се в “Камелия”