Мнения за Hit Mix Music

Модератор: Mod

niko12
*
*
Регистриран: 29 яну 2017 13:49

Мнения за Hit Mix Music

Мнение от niko12 » 12 фев 2017 12:30

Какво е мнението ви за Hit Mix Music и защо според вас компанията не се разви както трябва?

Според мен в началото на миналата година нещата потръгнаха добре. Изкараха няколко добри песни, около 10 изпълнителя се присъединиха към компанията, но изведнъж след май месец започнаха да се закопават надолу. Тръгнаха да изкарват блудкави песни, а и нямат почти никакви участия. В началото на тази година напусна Джорджано, а онзи ден Адриана също обяви, че е напуснала. Като гледам мненията във Фейсбук на Саранди, Зоя Мутишева и другите им "изпълнители" май също ще напускат и накрая ще останат с Лорена, Крум, Ангел и Криситиана... Стефани скоро ще направи половин година в компанията, а дори не е изкарала и една песен.

Защо според вас се получава така и виждате ли някакво бъдеще за тази музикална компания?
Според мен грешката им беше в това, че избързаха да пускат песни в интернет, когато дори музикалния им канал не се излъчваше навсякъде, насъбраха едни от най-нереализиралите се изпълнители, а и работят само с Оцко и не залагат на други композитори.

Потребителски аватар
Supremor
Respect
Respect
Регистриран: 02 апр 2010 17:22
Любим певец: Илиян,Галин
Компания: Payner, Ара

Re: Мнения за Hit Mix Music

Мнение от Supremor » 12 фев 2017 13:18

Честно ли бе, сега чувам че Адриана напуска...то не че нещо де,не върви добре таз компания, но оттук нататък сама ли ше се продуцира,и въобще ше издава ли още песни?! След такъв голям хит като А ти си марка, изведнъж да вземе това решение...ма пак казвам, у такваз компания, с такива изпълнители и песни, какво да прави... :roll:
Пропусна да кажеш, че и Дебора отиде май там, а в един момент май че и онази Пепа,но как да е...Ми да, Оцко е изчерпан сякаш вече, ето че последната година не предложи почти нищо хитово, още по-малко пък качествено и стойностно, което да се помни-като изключим на Галена и Янева песента, и хайде и на Адриана песента, останалите му "проекти"...ма то проблема е и в изпълнителите, които са станали част от тая фирма, някои от които преди време иначе са били малко или много успешни-живи примери са Крум и Ангел, буквално откакто и двамата са напуснали Фен ТВ,нямам любима тяхна песен!... :roll: Вилислав също има някакъв потенциал според мене, поне с Остава скрито ми хареса донякъде,но...трябва екип от хора,не може така!... Пък и толкова много изпълнители, и всичките да разчитат само на Оцко да им прави всичко-че той да не е машина, как да им насмогне, а и те ритмите му са едни и същи, препокриващи се, нищо различно и новаторско не прави...ми как да се развива тази медия бе, когато композиторът и продуцента е само един човек,или двама!...Ма нищо, айде,поне тая Лорена успя да ви спечели сърцата, макар че за мен тя не е певица, довчера никой не я знаеше, ма ето,с трите си песни дотука-все пак има и някои сравнително добри попадения в тая фирма,а...А иначе и аз споделям мнението, че започнаха някак добре, ако не обещаващо,но...така е.
Иначе нямам големи очаквания от Хит микс, понятие нямам какво ше става сега през годината с тях, но дано случат на по някое и друго добро парче, както миналата година!...Но докато не се привлекат повече композитори и текстописци там, няма как да очакваме да вървят нещата!...Иначе ше се провали и фирмата,и медията, и тогава...или Оцко ше трябва да се върне у Пайнер, или пък у Фен ТВ, което е много малко вероятно,ама...само изказвам предположения. :roll: Но и самия Оцко трябва да си промени стила на правене на музика, за да се харесва повече, не да тъпче на едно място и после що хората не им харесвала продукцията,която се предлага!...
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
galena_fen
Регистриран: 12 май 2013 11:01
Любима певица: Кристиана
Компания: Hit Mix Music

Мнение от galena_fen » 12 фев 2017 13:39

niko12 написа: Като гледам мненията във Фейсбук на Саранди, Зоя Мутишева и другите им "изпълнители" май също ще напускат
Незнам, къде си видял такива мнения, но поне за Саранди знам, че е доволен от работата си с тях. :roll:
Supremor написа:Честно ли бе, сега чувам че Адриана напуска...то не че нещо де,не върви добре таз компания, но оттук нататък сама ли ше се продуцира,и въобще ше издава ли още песни?!
Пропусна да кажеш, че и Дебора отиде май там, а в един момент май че и онази Пепа,но как да е...
Да, Адриана напуска, защото не ѝ намирали участия. Връща се във Фен Тв.
Дебора не е подписвала договор, просто си пусна песента в техния канал - беше казала,че обмисля къде да влезе, в Хит Микс или Пайнер. Пепа и тя май само си я пусна там песента.

А, иначе се радвам че Джорджано и Адриана се махнаха :mrgreen:
Като цяло някои изкараха хубави песни, но има такива които не струват :cry:
Трябва да се замислят да направят нещо откъм нови композтори и текстописци. Ще има повече разнообразие, защото само с Оцко няма да стане. :( Трябва да направят нещо и за участията, не може така.
Последна промяна от galena_fen на 12 фев 2017 13:51, променено общо 1 път.
Изображение
:dance: "..си шейх, ти си шейх. Си шейх, ти си шейх.." :dance:

chuzhdenets
*
*
Регистриран: 28 окт 2016 09:00

Мнение от chuzhdenets » 12 фев 2017 13:49

Лека-полека махат се некадърниците оттам! И да кажеш че Лорена не е певица, а да ми хвалиш Адриана... Ето затова попфолка е на такова дередже!

niko12
*
*
Регистриран: 29 яну 2017 13:49

Мнение от niko12 » 12 фев 2017 15:00

Ще е хубаво поне Биолчев да прави парчета за фирмата. Иначе нормално е да не намират участия за изпълнителите си при положение, че нямат хитове освен Лорена и Ангел. Относно Саранди и Зоя Мутишева знам, че имат оплаквания понеже нямат участия и по този начин нямат пари за нови проекти. Джулиано, Вилислав, Ашкар и тн също нямат никакви участия. Ако и тази година не му провърви на Оцко май ще се връща в Пайнера...

Потребителски аватар
marinkulegec
Регистриран: 01 яну 2015 19:04
Любима певица: ИᗰᑎEᑭᗩTᑭИЦᗩTᗩ
Любим певец: Яница
Компания: Яница
Подпис от: Яница

Мнение от marinkulegec » 12 фев 2017 18:10

В началото идеята била Оцко заедно с богат спонсор да създадат музикалната компания. След създаването обаче спонсорът се отказа и Оцко остава сам. (Имаше слухове, че този човек е сегашният съпруг на Даяна и именно затова и тя се е отказала.) А като няма пари, пускат некачествена продукция. Затова ще продължават така докато проблемът с участията не бъде решен. Също така и малко или много хората научат за съществуването на музикалната им компания и изпълнители им. Всички чакат Оцко да им направи песен и да им снима клип, все пак нали продуцента е Оцко ;) Има такива и като Лорена, които вадят от джоба и сами си снимат клиповете, има такива и като Джулиано, които снимат на гола синя стена.
Оцко направи голяма грешка като напусна Пайнер. Още по-голяма е грешката на горката Кристиана, която беше вдигнала летвата в Пайнер, а сега се върна отново на дъното.
Изображение

alisali1234
Регистриран: 10 апр 2015 15:50

Мнение от alisali1234 » 12 фев 2017 22:04

Относно участията - важно е кой ти е импресарио. Сашка "Ангелчето", която урежда участията на Камелия се захвана с Лорена и както нямаше участия изведнъж започна да има. А и тя е най-хитовото име във фирмата, поне за момента.

Относно Ашкар - момчето не може да пее, абсолютен инвалид е в това отношение, няма кой да го вземе за участие.
Саранди прави песен със Валентина Кристи и не е извън фирмата, дори самата Кристи има договор с тях. Дебютната и песен ще е дуетна със Саранди. Неговите участия са цяло лято "При шопите" - много приятно ресторантче в Китен. Саранди е пеещ изпълнител, но визията му на евтино дебело копие на Азис не му докарва добри дивиденти.

Останалите като някой си Георги, Дебора и т.н. нямат договори с фирмата, направили са песен и са я пуснали там, но реално не са във фирмата, те са самостоятелни изпълнители, просто като комплект с песента Оцко предлага и канал за популяризацията на песните. Моника Валериева е по същия начин.

Стефани е с договор , песента е готова, но финансови причини и забавят клипа, и от там самата песен. Джулиано не е много интересен - пеещо момче, но е копие на Фики в глас и движения.

В която и фирма да си , първо е важно да има интерес към теб, и второ - този интерес , ако го има, да бъде управляван от правилния импресарио, PR и т.н. Повечето изпълнители в тази фирма нямат първото, а самата фирма е млада и няма второто.

Другото са финансите. Няма значение Diapason, Hit Mix, Payner и т.н. - нямаш ли финансите, с които да правиш песни и клипове, няма да се получи. Продуценти и издатели инвестират в изпълнители в последствие, когато самите изпълнители докажат интерес към себе си. Галин беше 2 години в Пайнер преди "Момче без сърце" и фирмата не даде и лев за него - всичко дойде от него. След тази песен започна големия интерес - след като той докарва доходи във фирмата, тя също му става гръб и му помага с проектите, за да задържи този интерес.
Което пак не винаги е така - Камелия в Пайнер имаше много участия (тя и сега ги има), но Димитров не и финансира последните 2-3 години, при все, че тя споделяше договорения процент.

В момента няма значение фирмата , всичко опира до финансите на изпълнителя - ако има достатъчно , за да вложи в себе си, може да бъде и самопродуциращ - доказателство е Цветина. Фирмите не са такива фактори вече, има си интернет, телевизията не е толкова гледана, а фирмите не са толкова помагащи и толкова решаващи фактори.

Потребителски аватар
miki93
Respect
Respect
Регистриран: 11 мар 2007 19:18
Любима певица: Джина Стоева и Валя
Любим певец: Карлос и Dillan
Контакти:

Мнение от miki93 » 13 фев 2017 16:35

Определено компанията тръгна доста гръмко и една немалка част очаквахме по-голямо и бързо развитие, но нещата някак не се получават на 100%.
Оцко е талантлив композитор, умее да прави хитове, не ми харесва, че често взаимства мелодии, семпли и т.н., но не мога да не му призная усета. Да си композитор обаче е едно, а собственик и продуцент на музикална компания е съвсем друго. И мисля, че с второто Оцко не се справя достатъчно добре.
Два основни минуса има компанията, според мен - броя на участията на изпълнителите и клиповете, от които голяма част са еднотипни и не впечатляват като продукт.
Клиповете зависят от бюджета и режисьора, предполагам, че на повечето изпълнители такива са ресурсите, така че го оправдавам до известна степен.
Участия обаче за мен трябва да намира основно самата фирма, особено когато е нова и половината изпълнители са дебютанти. Не следя толкова отблизо нещата, но смятам, че това при Хит мюзик не се случва.
Минус беше и бавното разпространение на телевизионният им канал. Не че в 21 век Интернет не е основното място за презентиране на музика, но е добре да имаш и телевизионен ефир. Но пък виждам, че това вече се оправя, даже онзи ден с изненада открих, че сред каналите ми на телевизора вече имам и този на Хит мюзик.
Иначе като изпълнители... Не са нито много, нито малко като брой. А и е по-важно какви са.
Прави впечатление, че най-много продукция прави Ангел, като че ли той има и най-много участия. Голям удар е и Лорена, която е може би най-успешният дебют през последните 3-4 години. Към нея обаче имам все още малко резерви, защото не съм чул как пее на живо.
От другите изпълнители ми допадат Крум и Вилислав. Песните на Крум, които харесвам, всъщност са даже от периода преди Хит мюзик, а на Вилислав ми допадат първите 2 парчета.

Успех от мен на компанията и една препоръка - да работят с повече композитори и текстописци.
В някой сън ще се срещнем може би...
Изображение

alisali1234
Регистриран: 10 апр 2015 15:50

Мнение от alisali1234 » 13 фев 2017 22:36

Доста от клиповете в канала са на изпълнители, които не са част от фирмата, просто правят песен от Оцко и получават ротация с остъпка в канала и ротация по телевизията - Соня не знам каква си (оня дето пя за герберите и се оплакваше, че Димитров не и дал 300 лв. за текст от Гергов), Георги (бездарие пълно), Дебора и някои други са на ротация, но не във фирмата.

Потребителски аватар
miki93
Respect
Respect
Регистриран: 11 мар 2007 19:18
Любима певица: Джина Стоева и Валя
Любим певец: Карлос и Dillan
Контакти:

Мнение от miki93 » 14 фев 2017 01:34

alisali1234 написа:Доста от клиповете в канала са на изпълнители, които не са част от фирмата, просто правят песен от Оцко и получават ротация с остъпка в канала и ротация по телевизията - Соня не знам каква си (оня дето пя за герберите и се оплакваше, че Димитров не и дал 300 лв. за текст от Гергов), Георги (бездарие пълно), Дебора и някои други са на ротация, но не във фирмата.
Да, мисля, че всички знаем за тази практика - Ивена също си пусна дуета с гърка в канала на Оцко, но доколкото знам, няма договор с компанията на Оцко. Няма лошо, че предлага и такъв тип сътрудничество, това пак е в помощ на изпълнителите.
В някой сън ще се срещнем може би...
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии”