Обзор на поп фолка през 2016г.

Модератор: Mod

FD1978
*
*
Регистриран: 26 ное 2016 19:30
Любима певица: много са
Любим певец: много са , но не са от фолка
Компания: нито една от фолка
Подпис от: мен

Re: Обзор на поп фолка през 2016г.

Мнение от FD1978 » 30 яну 2017 09:37

Накратко казано , и аз като повечето от вас оставам на мнение , че 2016 година за поп-фолка беше изключително слаба година.
Единствения изпълнител , който успя да ми грабне вниманието от началото на 2016 до самия край на годината е само ДЕСИ СЛАВА.
Всичките песни , които изкара за последната година , ме грабнаха от първо слушане!
Като започнем от:
- "Смени паролата си" , която излезе в края на 2015 , след Вип Брадър
- "Нека да е тайно" - с Галин
- "В друг живот"
- "Отново се родих"
- "И на всички като тебе"
- "И това ще преживея".
Определено ДЕСИ СЛАВА заслужава много повече да бъде "Певица" и "Идол" на 2016 година пред Преслава и Галена - които въпреки , че са доста харесвани , тази година не ме грабнаха толкова много , особено Преслава.
Тази година , тя съвсем го удари на лиготии .
Единствената песен , която ме грабна от последната й година е "Стига ти" , която излезе към края на 2016.
Галена - въпреки , че миналата година имаше много добри попадения като "Криво ще ми е", "В твоите очи" , "Живей" , "Навътре в мен" и "Една жена" /която излезе към края на 2015 година/ и заслужаваше да е "Певица на годината" , тя тази година реши да не е активна - заради Преслава .
Единствената песен , която ме грабна е дуетът й с Цветелина Янева "Пей, сърце" , но без клипа :D :D :D .
Колкото до другите.
От мъжете , тази година се оказа силна за Галин - въпреки , че пускаше много песни , единствените песни , с които мога да го запомня през 2016 са "Нека да е тайно" и "Ще остана" - другите не ме грабнаха.
Фики - миналата година просто си вкара автогол , особено с песента "Издислав"...
Не ме грабна с нищо интересно през 2016.
От останалите изпълнители:
Райна - само "Написано с любов" и "И дори да боли" - ще я запомня
Нелина - въпреки , че беше малко по-активна в поп-фолка , ще я запомня с "От щастието най-боли"
Малина - "Давай , питай" и "Не те забравям" - добри попадения от нейна страна.
Глория - "Няма кой да ме спре" ; "Полудяваш по мен" ; "Не лъжи на колене" ; "Докосването има памет" ; "Обичай ме такава" - колкото и хубави да бъдат тези песни , не се превърнаха в тотални хитове :( :( :( .
Роксана - само със "За теб , живях". Добре , че участваше Софи Маринова - защото надали щеше да е забележима
Алисия - само с "Мой"успя да ме грабне.
Емилия - само с "Калифорния", която беше тотален хит през пролет 2016, можеше още да се раздаде.
Камелия - само с "Минута живот"
Цветелина Янева - "Видимо изневерил" и "Пей,сърце"
Колкото от останалите изпълнители , освен от Преслава и Фики, най-много се разочаровах от:
1.АНЕЛИЯ - тя просто не предложи нищо интересно - не й беше интересна годината , както 2012-2013 и 2015.
2.ДЖЕНА /КАНАРКАТА/ - тя съвсем се омаза ... След "Градът работи за мен", тази година нямаше нищо интересно , с което да ме грабне...
3. ИЛИЯН - с неговата песен "Чики-та, чики-та, чики-чики-таа , Лас Вегас- Лондон" ме ВТРЕЩИ.
Миналата година му беше много по-добра пред тази ... Имаше 3 песни , които ми харесаха : "Обичам те ,гадино" ; "Аз съм" и "Сърцето ще плати".
4.ТУДОРА АЛЕКСАНДРОВА - след хубавата балада "Няма кой да ме спре да те обичам" , и тя като Фики си вкара яко автогол.
Пускаше боза след боза... :D :D :D :D
Аз се чудя тази жена има ли си някакви фенове или си е повярвала , че има? :D :D :D
5.СОФИ МАРИНОВА - ТЯ СЪВСЕМ СЕ ПРОВАЛИ КАТО ИЗПЪЛНИТЕЛ...
Не чух нова песен от Ивена , Джина Стоева беше пуснала две песни , но нещо не ме грабнаха след "To the left" /йосма/ :D :D :D .
ТОНИ СТОРАРО И АЗИС СЪВСЕМ ИЗЧЕЗНАХА И ДВАМАТА , ОСОБЕНО ВТОРИЯ СЛЕД ПЕСЕНТА "ХАБИБИ"...
НАДЯВАМ СЕ 2017 ДА ПРАВЯТ ПО-ИНТЕРЕСНИ ПРОЕКТИ!

BadBlood
*
*
Регистриран: 24 яну 2017 21:09
Любима певица: Галена, Rihanna, Katy Perry

Мнение от BadBlood » 30 яну 2017 09:45

Много слаба година за попфолка! Пашев не го понасям вече с тези негови песни. Само баладите му ми харесват, а и Калифорния.
Оцко направи хита на годината и то за Пайнер - Пей сърце.
Най-силно се отличиха Галена и Деси Слава за мен. Галена има 2 тотални хита в лицето на Пей сърце и МамаУраган. Деси Слава има голям прогрес. Много ми харесва И на всички като теб и В друг живот.
Анелия ме впечатли само с клипа на Дай ми още, иначе песента за мен е много зле,но се хареса. От всичките нейни песни само Гот ми е ми хареса за 2016г.
Емануела никога няма да я приема за добър изпълнител с текстове като 20 лв. Същото важи и за Теди А.
Галин е със силна година спрямо останалите мъже в бранша. Обаче само На Египет фараона стана тоталния хит, а е и много яка.
Фики удари десятката със С друг ме бъркаш. Жестоко парче и клип като за него
Радвам се, че изпълнители като Райна и Нелина живнаха с добри песни, които поне се слушаха не само от техните фенове.
Кали ми допадна за 2016 г., но няма изявен хит като Копие от 2015г.
Емилия си остана с Калифорния, но пък тя е страхотна и стана голям хит.
Преслава изпраща една от най-слабите си години. Нито една песен не ми хареса, дори Няма да ти пиша, която се спряга за голям хит. Много зле е там положение, но дано се дължи на ангажиментите с Капките и Брадъра, защото все пак знаем, че изпълнителите си готвят проектите за година напред. С това я оправдавам нея за слабото представяне.
Яница определено има спад спрямо 2015г., но при нея не е толкова фатално.
Цветелина Янева обаче има силна година спрямо минали. Пей сърце все пак я изстреля на върха. После с песента от Галин също пожъна успух, но като че ли тази песен и Царят на купона са най-бързо забравени песни, набедени за хитове.
Алисия и нейните еднотипни песни ми омръзнаха и аз лично спрях да я слушам отдавна. Преглеждам й песните по 1 път и ми се покриват очакванията за еднообразие.
Оцко и компания не стават. Изпълнителите му са много зле. Само Лорена и Вилислав ми допадат.Вторият направи страшна тъпотия с Издислав де и това не ми хареса.
Лорена е най-силният дебют в попфолка от няколко години.
Надявам се 2017г. да е година на много хитове и дано изпълнители като Галена, Деси Слава, Преслава,Галин,Анелия,Емилия, Цветелина Янева да са по-продуктивни, защото в тях ми е надеждата за изпипани проекти.

chuzhdenets
*
*
Регистриран: 28 окт 2016 09:00

Мнение от chuzhdenets » 01 фев 2017 11:45

Тук може да прочетете мнението ми на български език (пише изобщо за българската музика, с главен акцент на поп-фолка). Може да ви хареса, а може би и не...

https://bgmusicincroatian.wordpress.com ... bulgarian/

Отговори

Върни се в “Дискусии”