Обзор на поп фолка през 2016г.

Модератор: Mod

niko12
*
*
Регистриран: 29 яну 2017 13:49

Обзор на поп фолка през 2016г.

Мнение от niko12 » 29 яну 2017 14:32

В тази тема може да коментираме какъв беше поп фолка през 2016г.

Като цяло 2015 година беше една от слабите години за поп фолка, така че ще започна с Оцко защото за него имам най-дълго мнение.
Направи само няколко добри песни - Пей сърце, Вуду, Гуш гуш, Все ми е тая и Жена за лудницата. Hit mix music стартира обещаващо, но от април месец започнаха да копаят надолу. Първите песни, които изкараха не бяха лоши, но все пак си личеше, че Оцко се старае, но след това започнаха да изкарват еднотипни песни за някакви, които дори не могат да се нарекат изпълнители. Даже имам чувството, че няколкото песни, които Оцко направи за Съни и Пайнер бяха по-добри отколкото тези, които направи за собствената си компания. Добре че са Лорена и Ангел, че иначе не знам какво щеше да прави... Лошото на компанията е, че няма достатъчно добро медийно разпространение, а иначе има шанс да се развие. Не знам какъв му беше проблема с Пайнер, но там беше 100 пъти по-добре.

Пайнер. Доста слаба година. Почти всичките песни бяха сезонни хитчета или дори едномесечни. Личи си липсата на Оцко особено при Татяна, Роксана, Димана, Джена и Фики. Единствено при Яница и Галин не се усеща чак толкова. Лошото е, че Пайнер и Оцко бяха уникален тандем, който знаеше как да направи хит (дори и да е сезонен) и как да го наложи на пазара. Липсва ми 2015 година, когато Оцко и Пайнер направиха едни от най-успешните песни...

Фен тв. Също слаба година, добре че бяха Алисия и Ванеса да направят по някое хитче. Алисия може би пусна също сезонни хитове, единствено Мой се задържа за цялата година, а Красавицата спяща заслужаваше повече внимание, но и тя не беше нещо особено. Ванеса изкара добри песни, но и те бяха сезонни даже едномесечни. Тони Стораро пусна добри проекти. Липсата на Азис се усети доста.

Съни мюзик. Като цяло изкараха добра година. Песните от Оцко им свършиха добра работа за да може да живнат малко, но както казах и те бяха сезонни хитове. Интересно ми е какво ще правят без Софи Маринова.

От самопродуциращите се само Камелия изкара добра песен заедно с Пашев. За Андреа, Ивена и Джина Стоева и Таня Боева беше слаба година.

Мнението ми за композиторите е следното:
Ганев. Може би се представи най-добре от всички. Въпреки, че не направи огромен брой песни, изкара най-разнообразни проекти.

Пашев. През 2015 година, когато започна да напредва в Пайнер му симпатизирах доста. Още си спомням Грешната, Една жена, Железен, Питбул и тн. Личеше си, че някои от песните си ги копира леко, но въпреки това имаше нещо интересно в тях. Тази година почти всичките му песни бяха еднотипни дори и баладите и съответно станаха сезонни или едномесечни хитове. Усещам как бавно върви по пътя на Оцко. Работи с почти всички певици, но прави еднакви неща. Единствено Калифорния, Не ме заслужаваш, Почти перфектен, В пет ми звънни и Хубаво го запомни бяха нещо различно. Въпреки всичко, на мен ми допадат песните му.

Биолчев. Все същите песнички и познатия ритъм.

Драганински.
Изкара 3 или 4 песни, от които само Рога за спомен ми харесва. Другите са приятни, но не ми харесва това, че няколко от песните, които направи за Преслава в периода на 2014 и 2015 година станаха хитове и започна само по тази формула да работи, както се вижда на хората започва да им омръзва, така че и той трябва да разнообрази, а не става като Оцко и Пашев.

Боби Павлов. Страшно копиране на Оцко. Въобще не ми харесват песните му освен Нито дума и Тази нощ се казваш мой. Аранжиментите са му добри, както се вижда в песните на Галин и Теди Александрова, но музиката му лично на мен не ми харесва.

Деян Асенов. Не мога да коментирам защото не е пуснал кой знае колко песни, но и той се опитва да копира Оцко.

Общо взето почти всички композитори се опитват да копират Оцко, но почти всичките опити са провал. По-скоро се получава нещо като...ирония.

Надявам се 2017 година да бъде по-успешна за жанра, но се съмнявам...

Потребителски аватар
Supremor
Respect
Respect
Регистриран: 02 апр 2010 17:22
Любим певец: Илиян,Галин
Компания: Payner, Ара

Re: Обзор на поп фолка през 2016г.

Мнение от Supremor » 29 яну 2017 15:56

Наистина 2016г. беше изключително слаба за попфолка година,да не кажа и най-слабата въобще!... :roll: Особено от януари до май-юни беше просто потрес,нали...като изключим само Калифорния и може би още някоя там песничка(като например Денят на любовта на Тони Стораро, За теб живях на Роксана, че и Ти не си виновна на Юнона-поне за мен са много добри), до лятото си беше скука и половина това, което се пускаше...Поне през летния сезон дойдоха няколкото големи хита-Гот ми е на Анелия и после В моя ум, На Египет Фараона, В кого да се влюбя, Точка за мен на Джулия също, Диамант на Цветина, В пет ми звънни на Яница, разбира се и Пей сърце, въпреки че е цигания и според мене е далеч под нивото на Галена,ама...и разни други там песнички, макар и сезонни хитчета,които на мен обаче ми станаха любими, така или иначе-авторски,кавъри, няма значение, въпроса е че ми станаха...Говоря за песни като Поздравления на Соня Немска и Андреас, Love is mine на Андреа(и Всичко ми взе също не е лоша, но тя излезе по Коледа), Вертолета на Фики, Готина кола на Галин, Лято 2016 на Стораро, Полудяваш по мен на Глория, Гадже трепач на Илиян и т.н., а от другите фирми: Шоу и след това, есента А ти си марка на Адриана, Остава скрито на Вилислав, ако говорим вече за Hit mix music...На Кристиана Хулиганка много слабо ми харесва, но я приемам за една от добрите Оцкови през годината...Иначе съм съгласен, що-годе добре почна там с 1001 нощи, ала-бала,ама...това е. А песните на Лияна въобще не бяха добри според мен,особено онова Вуду, но как да е...всеки си има своето виждане. :roll:
Есента също имаше добри песнички, като например С друг ме бъркаш на Фики, Красавицата спяща на Алисия(поне за мен от соловите й песни през годината,тази е най-добрата), МамаУраган на Галена, Да те бях зарязала на Цветелина Янева, да речем и Дай ми още на Анелия, и пр. А на Преслава-Без теб излезе чак средата на декември, и тя в навечерието на празниците, така че не я слагам, макар че успя да ми хареса!... :wink: Просто от година и половина нищо нейно не ме беше грабвало, като сега това...
Абе общо взето,годината беше най-силна само за Анелия,Галин, Фики(щото и цял албум извади), Алисия, Яница и по малко за Джордан и Теди Ал.,макар че техните песни не ми харесват,но...това е истината. Годината беше слаба за Джена,Мария, че даже и за Преслава и Галена(особено за първата!)...Емилия поне направи хита с Калифорния, другото от нея не ми хареса...
А композиторите не искам да ги коментирам, тъй като според мене дори Оцко тази година не се справи кой знае колко добре...всеки от тях си имаше по една силна, и по една или две слаби песни,както се казва!...
Та това е моето впечатление от 2016г. общо взето...най-вероятно не го споделяте, или поне не изцяло, но това са песните,с които ми остава тази година!... 8-) А 2015 също беше една много слаба и неуспешна година, или поне за повечето певици айде, но пак се намираше в нея и по някой голям хит, що-годе добра песен! Бе квото и да си говорим, жанра от година на година става все по-зле и по-зле, склонен съм до някаква степен да вярвам, че и 2017г сега ще бъде, ако не още по-слаба,то поне една идея по-зле и от миналата(нямам очаквания за нищо кой знае какво, добро и качествено), ама то кое у таз държава е вече на ниво, че да върви на добре... :roll:
ИзображениеИзображениеИзображение

z_o_
Регистриран: 11 авг 2013 15:50
Любима певица: Андреа, Галена, Яница и др.
Любим певец: Фики, Галин и др.
Компания: Пайнер, Ара

Мнение от z_o_ » 29 яну 2017 16:23

Изключително слаба година беше 2016 за поп-фолка като цяло. Личи си, че липсата на Оцко в Пайнер се усеща, но въпреки това в края на самата година почнаха да излизат разнообразни проекти и клипове което е добре. Дано тази година е по-хитова отколкото миналата.

niko12
*
*

Мнение от niko12 » 29 яну 2017 16:39

Да, през годината имаше добри песнички, но не бяха нищо специално и запомнящо се. Слушаха се по 1-2 месеца и до там, както Готина кола, 20 лева и тн. Имаше и големи хитове като Пей сърце, Няма да ти пиша, С друг ме бъркаш и тн, но пак не бяха нищо кой знае какво. Преди 2 години са излизали много по-големи хитове, които се слушат и до днес... Относно Фики, наистина направи добра промоция, което е похвално, но песните, които пусна през годината бяха слаби. Само С друг ме бъркаш се наложи заради Галена. Абе ако хитове от 2016 година бяха пуснати преди около 2 години заедно с хитовете, които излезнаха тогава, тези от 2016 щяха да станат сезонни хитчета... Иначе 2015 си беше добра година особено до лятото бяха пуснати доста добри оцкови песни, заради които кариерите на някои от треторазядните изпълнители в Пайнер живнаха. Относно Лияна... освен Вуду друга нейна песен от 2016 година не ми хареса, а на Преслава ми хареса само Няма да ти пиша. Другите и две песни от Драганински не бяха лоши, но не бяха нищо особено, както казах опитват се правят клонинги на Моето слабо място и На тебе не отказвам. Прав си, че А ти си марка също беше станала хит, но пак сезонен... иначе и на мен ми хареса. Яница направи две много добри песни, но през 2015 направи доста по-добри песни. За Джена пък и не искам да говоря защото ме яд... с Оцко направиха такива големи хитове, а сега... Срамота е, че дебютанти като Лорена и Цветина направиха по-добри песни отколкото утвърдените имена. Абе липсата на Оцко се усеща много...

Starboy
*
*
Регистриран: 22 яну 2017 15:38
Любима певица: Анелия
Любим певец: Галин

Мнение от Starboy » 29 яну 2017 17:16

2016г. е най- слабата за поп- фолка досега. Освен, че златните години 2003-2010 никога няма да се върнат. Вече няма да се върнат и сравнително добри години като тези до 2015. Първо се пусна много малко продукция. Топ имена, които преди пускаха по 3-4 хита, сега останаха с 2 песни за цяла година. Липсата на Оцко уби всички по- неналожени изпълнители и се върнаха отново в трета глуха. Клиповте доста им дпадна нивото, освен на топ имената, и то само на някои от тях.
Да започнем с успешните и възходящите.
Възход направиха най- много Деси Слава и Емануела, най- продуктивни, върнаха се в топ 5 на поп- фолка, Пайнер спомогна много за това и могат да се похвалят с по 3 големи хита. Анелия също благодарение на Дай ми още, мега хит който я изтреля отново в топ 3, но и тя пусна 2 слаби проекта лятото. Галин удари 2 хита и също има силна година, по- силна от 2015, но и той забави леко темпото. Цветелина Янева спря с попа и 2 те й песни бяха тотални хитове и Видимо изневерил от края на 2015. Много рядко обаче пуска песни, преди беше по- мотивирана и продуктивна, надяваме се възхода да продължи, но с новото парче, не звучи обещаваща. Джордан пусна много продукция, песните не са тотални хитачки, но опредлено се харесват много. Последователен е, продуктивен е и върна позициите си от 2009-2011 в Ара. Възход направи и Нелина, изненада но направи 2 яки песни, харесаха се, беше последователна и забележима, върна се в класациите и вниманието на феновете. Райна за разлика от мега слабата 2015 с 1 песен, сега беше продуктивна с 2те си балади затвърди позиции и представи красиви клипове и песни. Няма я Райна отпреди години, но поне се раздвижи след слабата минала година.
А сега спадовете:. Фики от своя страна много свали нивото, цяла година само един хит. 3 те нови песни в албума нямат никакъв заряд, а до септември месец хич го нямаше. Преслва бележи голям спад, 1 мегахит, но 2 много слаби песни, които отдавна не си беше позволявала да пусне. С 1 летен хит, просто не става, забави отново много темпото като през 2011-2012. Галена също пусна малко продукция, но направи 2 големи хита, въпреки това бележи спад спрямо супер успешните години 2010-2015, когато беше тотален лидер. Константин направи мега успешен дует, но самостоятелните песни, не постигнаха успеха на двата суперхита от 2015. Яница пусна уникални клипове и хитове, но 2те песни опредлено са по слаби от хитовете й през 2015та. Теди Александрова успя само с Няма проблем, но 2015г имаше цели 3 хита. Емилия държеше първентството началото на 2016 с Калифорния, но другата й песен, дори не се запомни, бременността я върна леко назад спрямо 2015, която имаше 3 хита. Джена от 3 песни, 0 хитове, тотална дрегадация, вече и в топ 10 не е, 2015 поне имаше 1 хит от Оцко, а 2014 беше в топ 3 дори. Сега след бременността да се стяга, сега 1та й песен лятото даже я изтриха от Ютуб. Кали също имаше 2 хита 2015, тази година не се открои с нито един хит, добри песни, но дори и за сезона си не станах хитове. Мария от 6 песни, само Тази нощ се казваш мой, стана хит. Бълване на продукция и Нулев резултат, 2015 поне гръцките й кавъри се получаваха. Илиян също пусна много песни, неравномерно, до юни никакъв го нямаше, от всичко единствено хит се наложи дуета с Алисия, който незнайно защо не се излъчва по планета, всички други песни са много слаби, през 2015 поне дуета с Анелия и Моето момиче се харесаха. Глория беше много продуктивна, но нито една песен не успя да стане хит както е Пясъчни кули, последният й масов хит, но поне всеки нейн проект е ценен от феновете й и запазва класата й. Роксана, Ани Хоанг и Татяна, пуснаха доста проекти, но липсата на Оцко за тях е равна и на липса на хит. През 2015 и 3те залагаха изцяло на него и нацелиха нещата, но сега... Борис Дали пусна само 2 песни, но не случи на хит, за разлика от топ баладат с Емилия 2015та. Ивана пусна само 2 песни, но и двете не привлякоха вниманието на феновете и не станаха популярни, за разлика от 2015, когато поне Ало, мамо и Ще ти взема всичките пари се откроиха. Соня Немска без Оцко също не нацелва хит, пуска малко и посредствени песни и клипове.
Всички тези явни примери за спад спрямо 2015 показват и цялостното състояние на жанра.

niko12
*
*

Мнение от niko12 » 29 яну 2017 17:30

С теб сме на едно мнение.
Относно Галена, мисля че също не направи мега силна година както преди. Да ти олекне беше приятна песен, но дори не стана хит. Пей сърце беше голям хит през лятото, но до там. Вече омръзна и не се слуша чак толкова. Мама ураган също беше сезонен хит, но вече дори престана да трупа гледания. Определено ми липсват песните на Галена от 2012 до 2015г.
Относно Емануела. Направи доста добра година. Пусна доста песни, от които Като теб, Не ме заслужаваш и Почти перфектен станаха големи хитове. Съкровище и 20 лева станаха сезонни хитчета, но въпреки това са приятни. Определено Емануела направи едни от най-готините песни през годината!
Единствено за Галин не съм съгласен. Според мен 2015 му беше доста по-силна, а и самия той си го каза. Тази година освен На Египет фараона и Нека да е тайно няма друг голям хит. През 2015 издаде доста по-яки песни.

Starboy
*
*
Регистриран: 22 яну 2017 15:38
Любима певица: Анелия
Любим певец: Галин

Мнение от Starboy » 29 яну 2017 17:39

Всички останали и неспоменати като Магда, Гергана, Карлос, Ваня, Джулия, Димана пуснаха само по 1-2 песни, които не можаха да се откроят и запомнят и продължават слабите си години. Доста имена въобще и не пуснаха песни Есил Дюран, Силвия, Сиана...
Извън Пайнер- Оцковата компания не успя да оправдае очакванията ни. Кариерите на Крум и Кристиана доста западнаха спрямо Пайне, Адриана спря да вади хитове като песните с Джамайката в Диапазон, Ангел не успява да наложи дуетите си с Плеймейтки и да вади хитове като в Ара. Тоест Оцко не = на хит в компанията му. От дебютите Джулиано, Вилислав, Зоя и др., които даже не запомних не успяха да се наложат. Единственото положително е Лорена, топ хитове и топ дебют, какъвто не сме имали от времето на Фики. Цветина също е феномен с 4 песни и 2 хита без компания зад гърба си трупа гледания и фенове. Рени започна възход 2015 с Губиш ти, тази година пак простотии и пропадна стремглаво. Андреа не предложи нищо за поп- фолка цели 12 месеца, новата и песен не стана хит, какъвто успя да направо Полудей през 2015. Камелия и Таня Боева нацелиха хитови песни от самостоятелните изпълнители- Минута живот и Късно си се сетил, с много качествени клипове. Съни мюзик направи възход с Оцко за Лияна и тоталния хит Вуду. Завърна се успешно на сцената, но другите 2 песни не станаха хитове. При Бони Оцко не помогна, не се получи. Софи много свали ниворо с Гринго, пропиля таланта си, тотална дрегадация и с напускането на Съни.
Във Фен Тв положението е плачевно. Има за 1 година около 10-20 макс нови клипа. Във Ара останах само Алисия и Ванеса забележими. Алисия свали много нивото на клипове и пуска еднообразни песни. Поне е продуктивна и нацели 2-3 сезонни хита. Мой и Нито дума са силните й предложения. Сравнение с 2015 даже задържа позиции, има и много участия. Ванеса задържа нивото, но не успя да повтори успеха на Малката. В Диапазон липсата на Азис си оказа внимание, там освен двата кючека лятото на Тони Стораро, нищо не се открои. Тази фирма всякаш не съществуваше 2016та.
От композиторите Оцко се изчерпа с изключение на Пей, сърце и Все ми е тая, както и Малина, която пропуснах по горе. Тя бележи ръст за 2016 с два хита, сравнение със слабата й 2015 и пуснатата само 1 песен октомври.
Пашев много се изчерпа, стана новият Оцко, цял Пайнер там. Тотално еднообразие, дори Анелия го смени, мега хитове са му само Не ме заслужаваш и Калифорния. Докато през 2015 беше най- силния композитор. Тази година най- силен беше Ганев. Всички тотални хитове са при него- Гот ми е, Дай ми още, С друг ме бъркаш, Няма да ти пиша, И на всички като тебе.
Драганински не предложи нищо хитово. Кости тотално се изгуби. Боби Павлов пусна хубави песни, но имитира Оцко и бързо се изчерпва.
Топ 10 на хитове
1. Пей, сърце
2. Калифорния
3. Не ме заслужваш
4. Няма да ти пиша
5. На Египет фараона
6. Гот ми е
7. И на всички като тебе
8. С друг ме бъркаш
9. Дай ми още
10. МамаУраган

niko12
*
*

Мнение от niko12 » 29 яну 2017 17:53

Абсолютно точен коментар!
Единствено ще допълня, че в компанията на Оцко се появиха няколко песни, които наистина станаха хитове, а не просто сезонни песни, та даже някои дори и сезонни не стават.
Хитове те са:
1. Все ми е тая
2. Жена за лудницата
3. А ти си марка
4. 1001 нощ
5. Ако бяха сини твоите очи/Лъвица (тези двете не мога да ги нарека точно големи хитове ама айде да станат 5 песни :D )
Всичко друго е боза или сезонни песни.
Тази година стартираха обещаващо с Шейх и Слушай, малката, но ще видим какво ще стане. Миналата година когато стартираха ми бяха привлекли вниманието, но след април месец ме изгубиха като фен. :D
Категорично кариерите на Крум и Кристиана потънаха след преминаването им в Хит Микс Мюзик, но все пак те и в Пайнер работеха с Оцко, така че ако бяха останали нямаше да могат да работят с него и пак щяха да потънат. Не разбирам защо Оцко не им прави хитови песни, както когато бяха в Пайнер... За Ангел беше добра година. Имаше повече участия и повече гледания отколкото когато беше в Ара. Според мен ако беше отишъл в Пайнер, нямаше да направи толкова участия и тн. За Лорена също си прав. Такъв силен дебют не е имало от дебюта на Фики. Галена правилно я е набутала при Оцко защото от Пайнер щяха да и взимат доста по-голяма част от хонорара. Въпреки всичко, отварянето на тази компания беше най-голямата глупост, която можеше да направи. Да си беше стоял в Пайнер. Поне щеше да е на сигурно и нямаше да хвърля пари на вятъра за проекти, които не са хитови и просто не стават.
За Софи съм на същото мнение. Не мога да разбера защо напусна Съни, а пък да си дава парите за песни на Гринго и да прави дуети с него е просто малоумно. Иначе песента и от Оцко не беше зле. Не стана голям хит, но беше доста добре за разлика от последните и няколко песни.
При Бони Ако бях без пари не беше зле, но втората и песен от Оцко беше деградация.
От Пашев съм много разочарован. През 2015 беше топ композитор, а сега новия Оцко. Подписа договор с Пайнер и айде, всички са там защото е евтино. По принцип го подкрепям защото ми харесва как прави песните, но уеднаквяването ми идва в повече. Не може дори баладите да ги прави еднакви. Имаше 3-4 попадения през годината и до там. Просто го виждам как след 1-2 години ще събере достатъчно пари от Пайнер, ще си отвори собствена компания и ще затъне като Оцко. :D
Ванеса тази година наистина не улучи на хит, но поне задържа нивото. Алисия пусна 1-2 добри проекта и всичко друго бяха сезонни песнички. От клиповете и съм доволен. Наистина не са нещо уникално, но миналата година бяха по-зле освен този на песента със СкандаУ. Не знам, но според мен Алисия се изчерпа тотално. Ако работеше с Оцко може би нещата щяха да са по-добре, но сега проектите и са адски скучни и еднообразни.

Потребителски аватар
Supremor
Respect
Respect
Регистриран: 02 апр 2010 17:22
Любим певец: Илиян,Галин
Компания: Payner, Ара

Мнение от Supremor » 29 яну 2017 19:11

Аз забравих да спомена и следните няколко песни,излезли през годината-На сантиметри на Ани Хоанг, Отново се родих на Деса, Обичам да те режа на Мария,Ти не си виновна на Юнона...за тия нещо да кажете?!Аз считам, че също са от стойностните,просто ги бях отървал в предния пост-значи все пак имаше и хубави,модерни песнички през годината, просто някои неволно се пропущат на моменти. :roll: Друг е въпроса дали станаха хитове и поне дали се наложиха...Щях да слагам и Авантюрата на Марина Тошич,ма тя е единичен случай, просто някак ми допадна тя,но май не се наложи...
ИзображениеИзображениеИзображение

niko12
*
*

Мнение от niko12 » 29 яну 2017 20:08

Песните, които си изброил не са лоши, но не се наложиха. Единствено Отново се родих се поналожи и то защото е на Деси Слава, но стана сезонен хит и вече се забрави.

Отговори

Върни се в “Дискусии”