Какво му липсва на поп-фолкът /дискусия/

Модератор: Mod

z_o_
Регистриран: 11 авг 2013 15:50
Любима певица: Андреа, Галена, Яница и др.
Любим певец: Фики, Галин и др.
Компания: Пайнер, Ара

Re: Какво му липсва на поп-фолкът /дискусия/

Мнение от z_o_ » 15 сеп 2014 06:28

На мен ми липсва времето когато се правеха разнообразни песни в преиода 2002-2007, като и издаването на албуми годишно и заснемането на ТВ програми когато преди години Планета правиха.

Потребителски аватар
west.side9251
Регистриран: 06 май 2013 19:58
Любима певица: Адриана

Мнение от west.side9251 » 15 сеп 2014 11:48

Пак ви казвам-това еднообразие не е по вина на композиторите, а на плюещите фенове, които нищо не оценят. Липсват ви албуми, защото не ги купувате (аз лично си купувам през iTunes, има си канали на Ara и Payner в iTunes). Като купувате, ще има повече албуми.
Липсва ви разнообразие, защото като не направи някой песен на оцко-ма що нямаш песен на оцко като направи-о ма пак ли оцко? ей затова и така обърквате изпълнителите
Изображение

Потребителски аватар
GaLiioo
Регистриран: 07 авг 2012 11:43
Любима певица: АНДРЕА, АЛИСИЯ и ПРЕСЛАВА
Любим певец: SHAWN MENDES, FETTY WAP

Мнение от GaLiioo » 15 сеп 2014 13:27

west.side9251 написа:Пак ви казвам-това еднообразие не е по вина на композиторите, а на плюещите фенове, които нищо не оценят. Липсват ви албуми, защото не ги купувате (аз лично си купувам през iTunes, има си канали на Ara и Payner в iTunes). Като купувате, ще има повече албуми.
Липсва ви разнообразие, защото като не направи някой песен на оцко-ма що нямаш песен на оцко като направи-о ма пак ли оцко? ей затова и така обърквате изпълнителите
Смятам, че ако дадена песен е достатъчно добра, то тя ще се оцени. А за това, че на теб ти харесват други песни, които не стават хитове, не са ти виновни феновете. Разнообразното се оценява, когато е представено по най-добрия начин - примери за това са "Хавана Тропикана" и "Още колко нощи".
  • Или си играч, или си наигран

Изображение

Потребителски аватар
Роберт
Respect
Respect
Регистриран: 07 сеп 2013 20:54

Мнение от Роберт » 15 сеп 2014 18:47

z_o_ написа:На мен ми липсва времето когато се правеха разнообразни песни в преиода 2002-2007, като и издаването на албуми годишно и заснемането на ТВ програми когато преди години Планета правиха.
E и мен това ми липсва!

Времето когато песните се правеха, за да останат във времето и останаха. Днес всяко нещо се прави с цел да вземе някоя статуетка на наградите :mrgreen: , по-рано не са били толкова важни наградите, заради това и певици като Мария, Магда, Валя, Гергана, Весела извадиха хитове, които остават във времето! 10 години по-късно, ако започнаха днес с кариерата тези певици ще останеха незабелязани!

Проблемът е, че хората очакват много от певиците и забравят, че певец / певица означава някой да ПЕЕ !!
'cuz i slayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
Изображение

Потребителски аватар
Slunchice.
Регистриран: 17 авг 2016 23:55

Мнение от Slunchice. » 18 авг 2016 02:18

Ако се абстрахираме от днешната действителност, която за мен също е фактор, проблемите според мен са няколко:

- Няма свежа кръв сред авторите. Няма как толкова малко да творят години наред за повече от петдесетина изпълнителя без да има изтърквания и повторения.

- Самата тематика на песните. Повечето песни в момента са купонджийски, в което няма нищо лошо, но определено липсват песни като класиките на Ивана например, които и днес цяла България може да запее. Според мен затова и "Хабиби" стана такъв хит (и може би ще си остане единствената песен засега от това десетилетие, която ще достигне ранга на "Шампанско и сълзи", "Водка с утеха" и т. н.) - текст, който те удря право в сърцето... изпят искрено, така че да почувстваш песента и емоцията. Мисля, че този последен елемент липсва на днешния поп-фолк ;)

- Пускат се твърде много песни и се получава пренасищане. И публиката е виновна тук, особено в ерата на социалните мрежи, защото свикнахме да получаваме всичко, когато си поискаме, и ни се изчерпа търпението. Изпълнителите гледат да пуснат нещо ново възможно най-бързо, а това невинаги е най-добрият вариант.
  • #РеволюциятаНивгаЩеУмре

Потребителски аватар
danita80
*
*
Регистриран: 25 май 2010 11:19
Любима певица: Бойка Дангова

Мнение от danita80 » 13 яну 2017 14:17

Аз лично харесвам песните и времето когато изпълнителите не се деляха на муз.компании .Правеха се едни концерти на "Хит коктейл" примерно и разни други по летните театри и стадионите в градовете,участваха всички-не наши и ваши ,и публиката беше готина гледаше всички знаеше всички песни.Имаше единност за творци,изпълнители и публика.Е,тва май никога няма да стане....:(

Потребителски аватар
dracat
**
**
Регистриран: 07 мар 2016 16:09
Любима певица: Преслава, Ивелина Колева
Компания: Пайнер

Мнение от dracat » 13 яну 2017 16:01

Като видях коментара на слънчице се зарадвах, а то пък е било от лятото.....
МИЛА, ЛИПСВАШ НИ
Изображение

Потребителски аватар
nanko
*
*
Регистриран: 27 май 2017 17:50
Любим певец: Galin

Мнение от nanko » 27 май 2017 19:52

ndinkov написа:Какво според вас му липсва? Каква е причината да няма такива хитове, като тези отпреди 10 години???
Както казваш "тези отпреди 10 години", тогава са били хитове за времето си, те са се откроявали с нещо ново, а сегашните не са толкова откроени, а еднообразни. Друго, че като чуеш нещо ново, то остава в главата ти за вина ги. Примерно, ако заменим тогавашните песни, с някой днешни, пак ще ни се струват хитове.
Има и друго - по-младите хора, обичат по-новите неща, а по-възрастните - нещата от тяхното време.
Самотното сърце се влюбва много пъти, но обича само веднъж

nikolapetrov
*
*
Регистриран: 29 юли 2017 16:10

Мнение от nikolapetrov » 30 апр 2018 09:08

Липсват му смислените текстове от едно време.

petttto
**
**
Регистриран: 04 мар 2015 18:52

Мнение от petttto » 06 юли 2018 14:23

:) нищо не му липсва, точно си е

Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии”