Спомняте ли си....2004,2005,2006...

Модератор: Mod

Потребителски аватар
Роберт
Respect
Respect
Регистриран: 07 сеп 2013 20:54

Спомняте ли си....2004,2005,2006...

Мнение от Роберт » 09 сеп 2013 20:17

Ех,времена ... . :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Като продължение на предхотната статия зададена от мен искам да направя една ретроспекция на попфолк през 2004,2005,2006 г.!
Преслава
През 2004 се появи едно момиче с баладата Дума за вярност .... мен много ми хареса песента, не сам чувал Преслава да пее тази песен отдавна. Преслава се вдигна на върха с Дяволско желание, И когато се съмна, Лъжа е , .. мегахитови които Преслава успя да направи в този период. После златния албум Не съм ангел .. и мисля, че в този период 2009-до днес Преслава не успя да направи МЕГАХИТ! Последният и мегахит е Новата ти!
Ивана
Ивана продължи до 2006 г. да нажежи и светва с албума и хитове от "Доза любов" и "Празник всеки ден"
Глория
За примата на попфолкът мисля, че дойде една криза от 2005 до 2007 година. В този периодтя не направи някой голям хит!
Камелия
За рибката на попфолкът мисля, че и при нея настъпи криза. От албума Има любов не се заделят нито един мега хит! Факт е, че В сърцето си ми, Има любов, Винаги са се превърнали в хитове но не в МЕГА! Но Камелия е топ име в Паинер и през този период, единствената певица, която има в всички турнета участвано(с изключение на 2010 г. - когато самата тя отказа поканата). Скандалните визии на концертите и турнетата бяха подсладени с конфитюри черешката с кадри от PlayBoy. Но аз искам Камелия, тя е шоумен, каквото и да направи аз не мога да престанем да я обичам!
Вероника
Блондинката, която през 2004 и 2005 г. бе на върха. Вечните хитове като Слушай ме любов, Искам те завинаги, Втори дубъл, Бяла съм, Не си сама .... Вероника участва в Планета Прима 2005. Тази певица трябваше да остане в Паинер!
Магда
Магда мога да я сравня с Вероника. Техните кариери отиваха в същата посока. 2004,2005,2006 бяха години, когато процъфтява тяхната кариера. Магда направи отличен албум Случаен флирт .. се откроиха хитовете Нямам душа, Случайни флирт, баладата Утре КЪСНО е . Хитовен е и албумoт "Спаси ме, любов" (2006), хитове като Хронична Липсва на любов, след раздялата, Спаси ме, любов, Усмихната ме запомни .. Магда остана в Паинер, но за съжаление се провали!
Анелия
След успешния старт на певицата с хита Погледни ме в очите ... се предаде на семейството и майчинството. От Всичко води към теб (2005)
любимата ми е Не мога да спра да те обичам,но не е мега хит на Анелия!
Соня Немска
В сряда се приготви даде мега успешен старт на певицата, но не продължи по същия път. След 8 години, през 2013 Оцко c Правена съм за ръцете ти изкачи Соњчето на 1-вите места в класациите!
Емилия
Емилия работи в този период усилено! Но в този период направи слаби албум но баладите
Целувай ме,За мен забрави,Не се обръщай, ссе превърнали в основни конкуренти на Не виждам, но за съжаление не надминаха успеха на баладата Не се виждам.

Вече се насешташе че кризата в попфолкът се наближава! :|
'cuz i slayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
Изображение

p85
*
*
Регистриран: 27 юни 2009 10:20
Любима певица: Десислава
Любим певец: Тоше Проески

Re: Спомняте ли си....2004,2005,2006...

Мнение от p85 » 09 сеп 2013 22:05

Според мен твоята ретроспекция е необощаваща и набързо нахвърляна. Посочените от теб изпълнителки имат доста хитови песни, през отбелязаните от теб години. Всеки изпълнител има песен емблема , която няма как да надмине другите изпяти песни от него , но това не значи ,че не са хитове. Просто не очаквай много , за да не бъдеш разочарован. Естествено , твое е право е сам да избираш какво да слушаш , но не съди по себе си за вкусът на другите. Когато правиш подобни ретроспекции е редно да си обективен.

Потребителски аватар
LiL_Andrea
Регистриран: 08 авг 2011 09:36
Любим певец: Галин, 100 кила, Duke Dumont
Контакти:

Мнение от LiL_Andrea » 09 сеп 2013 22:48

Първо, поздравления за ретроспекциите, които правиш, много ми харесват и ме връщат във "Времето на качествената музика". Тези години бяха последните на запомнящите се проекти и наистина както си писал и ти се усещаше, че наближава криза в поп-фолка.
За Преслава си определено прав във всичко. Тя изгря бързо с "Дяволско желание", спечели много фенове, заради уникалният си глас и скромното поведение, дори до днес тя не допуска голямо разголване в клиповете и фотосесиите си. След като вече спечели хората с талант и достойно поведение, което тогава вече започна да изчезва, успя да ги задържи и с хитовете си. Честно казано очаквах и тя като повечето след силните години веднага да свали нивото, но тя продължи с хитовете през 2006 като "И когато съмне" и "Лъжа е" и вече стана любимка на цяла България. За съжаление и аз съм на мнение, че "Новата ти" е последният й тотален хит и тя трябва да е горда, че има толкова много дългогодишни фенове, защото без тяхната подкрепа нямаше да е в топ 3 в момента след последвалите сравнително слаби проекти.
Ивана в тези години и малко по-късно се радваше на последните мигове на върха и както медицински е доказано, че точно преди човек да умре получава най-много сила, така и Ивана точно преди Преслава да я измести направи много големи хитове като "Ние сме номер 1","Празник всеки ден", "Полужива", "Седем дни" и други песни, които и до днес се помнят, особено последните две, които споменах...просто уникални. След това Ивана просто не успя да влезе в модерният ритъм, опита се, но просто не беше това нейното място, тя беше певицата за смислените проекти и не беше на мястото си сред налагащите се, така наречени "закачливи" или просто безсмислени текстове и постепенно изостана много, не успя да влезе в промяната.
Глория точно като Ивана трудно влезе в промяната, но няколко години по-късно се завърна.
Камелия...тя сякаш беше толкова весела, че когато беше в настроение вадеше тотални хитове, а когато не, песните бяха горе-долу. Все пак от това време имаше едни от най-големите хитове като "Луда по тебе", "Залеза и зората" и "Къде си ти", общо взето 2006 беше изключително добра за нея. След това до ден днешен май "не е в настроение" :lol: Но пък от към шоу никой не може да я надмине, никога!
От станалите Вероника определено ми липсва...беше ми първата любимка, заедно с Ивана. Тя също има уникални песни, които никога няма да се забравят като "Слушай ме любов" и дуета с Магда, жалко, наистина жалко, че се отказа и фолка загуби един от най-големите си таланти. Магда и Соня Немска пуснаха 1-2 тотални хитове в началото на кариерите си, след това, чак до днес Магда е изгубена, а Соня тази година прави опит да се завърне, като пусна хит. Ей, как пък точно Емилия и Анелия оставих за накрая...двете "дружки" :mrgreen:
За Емилия съм съгласна с всичко, което си написал, мога само да добавя, че и тя изпадна в лека криза, но изведнъж се върна.
Анелия...не веднъж съм казвала, че ако един изпълнител може да пее джаз, значи може да пее всичко, такъв талант спря точно на последната стълба към апогея си и се отдаде на семейството. Направи няколко много големи хита от албума от 2005 и се изгуби. После и тя като Ивана не беше готова за новостите, на нея също не й отиваха кръчмарските ритми, трудно успя да напипа ритъма на новото. Изведнъж обаче последното стъпало, което си беше оставила го изкачи за няколко месеца, не само влезе в промяната, но и тя самата започна да диктува тази промяна.
Очаквам да продължим в новата ти ретроспекция, защото наистина ми стана приятно да обърна повече внимание на пътя на фолк звездите от началото до сега. Да, не са посочени всички песни, но са посочени най-запомнящите се :oops:
Изображение
Thank you, M_S_L & BobiTo!

Потребителски аватар
Роберт
Respect
Respect

Мнение от Роберт » 10 сеп 2013 02:57

p85 написа:Според мен твоята ретроспекция е необощаваща и набързо нахвърляна. Посочените от теб изпълнителки имат доста хитови песни, през отбелязаните от теб години. Всеки изпълнител има песен емблема , която няма как да надмине другите изпяти песни от него , но това не значи ,че не са хитове. Просто не очаквай много , за да не бъдеш разочарован. Естествено , твое е право е сам да избираш какво да слушаш , но не съди по себе си за вкусът на другите. Когато правиш подобни ретроспекции е редно да си обективен.
OK! Уважавам твоето мнение, но аз тук виждам нещата от моя точка и смятам, че така е най-добре. Прав си че всяка певица има своя емблема, но в този период нещата бяха много различни. Тогава те издават албуми и ние, феновите решавашеме кои ще бъдат хитове. Но днес се оценява дали е хит според това кой я пее песента. На пример (не искам да ги повреда феновите на Преслава и Анелия, защото и аз съм един от тях) Дуетът на Анелия и Преслава - Няма да съм друга .. да изпяха Ани Хоанг, Роксана, Јунона, Димана,Жулиета,Траяна ... нямаше да бъде хит, нямаше да има 1 000 000 прегледи в YouTube за толкова кратък период от време, нямаше да бъде четири пъти No1 в 50-те наи .... Днес не е важно каква е песента, важно е кой я пее! - Това е абсурдността на попфолка днес! :roll:
Изображение

Потребителски аватар
Роберт
Respect
Respect

Мнение от Роберт » 10 сеп 2013 03:00

LiL_Andrea написа:Първо, поздравления за ретроспекциите, които правиш, много ми харесват и ме връщат във "Времето на качествената музика". Тези години бяха последните на запомнящите се проекти и наистина както си писал и ти се усещаше, че наближава криза в поп-фолка.
За Преслава си определено прав във всичко. Тя изгря бързо с "Дяволско желание", спечели много фенове, заради уникалният си глас и скромното поведение, дори до днес тя не допуска голямо разголване в клиповете и фотосесиите си. След като вече спечели хората с талант и достойно поведение, което тогава вече започна да изчезва, успя да ги задържи и с хитовете си. Честно казано очаквах и тя като повечето след силните години веднага да свали нивото, но тя продължи с хитовете през 2006 като "И когато съмне" и "Лъжа е" и вече стана любимка на цяла България. За съжаление и аз съм на мнение, че "Новата ти" е последният й тотален хит и тя трябва да е горда, че има толкова много дългогодишни фенове, защото без тяхната подкрепа нямаше да е в топ 3 в момента след последвалите сравнително слаби проекти.
Ивана в тези години и малко по-късно се радваше на последните мигове на върха и както медицински е доказано, че точно преди човек да умре получава най-много сила, така и Ивана точно преди Преслава да я измести направи много големи хитове като "Ние сме номер 1","Празник всеки ден", "Полужива", "Седем дни" и други песни, които и до днес се помнят, особено последните две, които споменах...просто уникални. След това Ивана просто не успя да влезе в модерният ритъм, опита се, но просто не беше това нейното място, тя беше певицата за смислените проекти и не беше на мястото си сред налагащите се, така наречени "закачливи" или просто безсмислени текстове и постепенно изостана много, не успя да влезе в промяната.
Глория точно като Ивана трудно влезе в промяната, но няколко години по-късно се завърна.
Камелия...тя сякаш беше толкова весела, че когато беше в настроение вадеше тотални хитове, а когато не, песните бяха горе-долу. Все пак от това време имаше едни от най-големите хитове като "Луда по тебе", "Залеза и зората" и "Къде си ти", общо взето 2006 беше изключително добра за нея. След това до ден днешен май "не е в настроение" :lol: Но пък от към шоу никой не може да я надмине, никога!
От станалите Вероника определено ми липсва...беше ми първата любимка, заедно с Ивана. Тя също има уникални песни, които никога няма да се забравят като "Слушай ме любов" и дуета с Магда, жалко, наистина жалко, че се отказа и фолка загуби един от най-големите си таланти. Магда и Соня Немска пуснаха 1-2 тотални хитове в началото на кариерите си, след това, чак до днес Магда е изгубена, а Соня тази година прави опит да се завърне, като пусна хит. Ей, как пък точно Емилия и Анелия оставих за накрая...двете "дружки" :mrgreen:
За Емилия съм съгласна с всичко, което си написал, мога само да добавя, че и тя изпадна в лека криза, но изведнъж се върна.
Анелия...не веднъж съм казвала, че ако един изпълнител може да пее джаз, значи може да пее всичко, такъв талант спря точно на последната стълба към апогея си и се отдаде на семейството. Направи няколко много големи хита от албума от 2005 и се изгуби. После и тя като Ивана не беше готова за новостите, на нея също не й отиваха кръчмарските ритми, трудно успя да напипа ритъма на новото. Изведнъж обаче последното стъпало, което си беше оставила го изкачи за няколко месеца, не само влезе в промяната, но и тя самата започна да диктува тази промяна.
Очаквам да продължим в новата ти ретроспекция, защото наистина ми стана приятно да обърна повече внимание на пътя на фолк звездите от началото до сега. Да, не са посочени всички песни, но са посочени най-запомнящите се :oops:
БЛАГОДАРЯ ТИ! Ще се постарая да напиша още еднa-две РЕТРОСПЕКЦИИ! :wink:
Изображение

z_o_
Регистриран: 11 авг 2013 15:50
Любима певица: Галена, Емануела, Яница и др.
Любим певец: Фики, Галин и др.
Компания: Пайнер, Ара, Хит Микс

Мнение от z_o_ » 10 сеп 2013 08:06

Готини времена бяха тогава също се появиха много мега хитове, особено когато изгря Борис Дали с песента си Пиян която завладя сърцата на феновете и научиха кой е той. Галена също в този период изгря с песента Можеш ли, но когато я даваха по телевизията беше в началото Галя, но след като излезе песента Екстаз от тогава е вече Галена. Годините когато турнето на Планета беше сред най-мащабните в страната за лятото.

Потребителски аватар
-superstar
**
**
Регистриран: 12 юли 2013 16:58

Мнение от -superstar » 10 сеп 2013 09:35

Едни от най-силните години на поп-фолка..
С всяка изминала година жанрът се подобрява, всичко се изпипва до последната подробност, но има неща, които дори и подобрени, не са толкова добри, колкото са ги правели преди години и то точно през тези години, които си написал/а.

Потребителски аватар
Supremor
Respect
Respect
Регистриран: 02 апр 2010 17:22
Любим певец: Илиян,Галин
Компания: Payner, Ара

Мнение от Supremor » 10 сеп 2013 10:29

И 2004 и 2005г. бяха много силни за фолка!Да,така е,тогава много хубави песни вадеха и Татяна,Даниела,и въобще младичките имена във фолка-то сега вече я няма Даниела,Татяна остана обаче не й се получава напоследък,последната нейна песен,за която смея да твърдя че се наложи и спечели,поне донякъде феновете,е "А уж не бях такава",и айде може би "Ladies' night",също...
Да,много различно беше тогава,така е,песните бяха на едно добро ниво,клиповете,и промоциите на албуми бяха други,особено докато пееха в "Приказките" край Харманли... :oops: Абе разлика оттогава и сега-от земята до небето,сам не съм вярвал,че един ден жанра ше стигне до такова положение,и все по-малко песни ше ми харесват,и още повече пък стават любими-това е такава рядкост днес при мен,че...
А за 2006г.:беше хубава година,да,но аз бих я определил като годината на дебютните албуми,"бум"-ът,ако щете,на дебютните албуми на Пайнер,защото тогава бяха издадени и "Пак съм сам" на Борис Дали,и "Пристрастена" на Елена,и "Омагьосан свят" на Биляна,и на Галена дебютния,и въобще...сигурно пропускам някой,но няма как да помня всичко както е било,нали се сещате... :wink: Та особено за Борис,и донякъде за Елена,това беше летящия им старт,поне за мен,бяха започнали много добре с песните в тия албуми,а сега...последния хит на Елена беше до 2009г.,лятото,"Още",след това издаде нали началото на 2010г. "Къса памет",която на мен лично ми хареса,макар че сега ми е поормъзнала...и се отдаде на майчинството и семейството си,а Борис...ми не му се получава в последно време,така и не успява да уцели хита,въпреки че за мене триото му с Илиян и Коцето е много добро попадение,но...Но лично за мен,следващата 2007г. беше много по-успешна от 2006,но да стигнем дотам... :wink:
ИзображениеИзображениеИзображение

neshto_hladno
Регистриран: 12 авг 2011 17:05

Мнение от neshto_hladno » 10 сеп 2013 11:09

Емилия беше в ТОП 3 на изпълнителите на фирма Пайнер през този период! Особенно като изкара мегахита "Целувай ме" през пролетта на 2005 година. Много от феновете помня как негодуваха, че не спечели "Песен на годината", защото беше начело във всички класации на "Нов фолк" и "Планета" месеци наред. Албумите и "Ангел в ноща", "Самотна стая", "Мисли за мен" бяха едни от най-продаваните! В никакъв случай не може да се каже, че са били слаби. Даже напротив. Песента "Само ти, само аз" беше избрана да ни представя на европейски конкурс за денс песен и мился, че се класира в тройката! Емилия през този период винаги е имала номинации за "Певица на годината", "Албум на годината", "Песен на годината" и др.

Потребителски аватар
Роберт
Respect
Respect

Мнение от Роберт » 12 сеп 2013 17:02

Защо изтрите Спомняте ли си....2007,2008,2009 па и 2010!... :( :( :( :( :( :( a толкова време писах тази статия :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :x :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Изображение

Заключена

Върни се в “Архив - Всичко останало”