Новини

veli1199
Регистриран: 06 ное 2010 09:40

Новини

Мнение от veli1199 » 28 дек 2011 11:00

В тази тема пишете новини за Веселина

Потребителски аватар
GaLiioo
Регистриран: 07 авг 2012 11:43
Любима певица: АНДРЕА, АЛИСИЯ и ПРЕСЛАВА
Любим певец: SHAWN MENDES, FETTY WAP

Re: Новини

Мнение от GaLiioo » 13 апр 2013 23:56

Веселина залага на нов екип за актуалния си проект „Избери си”

Image

Веселина представя актуалния си проект „Избери си”, по който работи с нов екип. Парчето е подкрепено с ефектно видео, което се върти от днес в ефира на Фен ТВ. Песента на младата изпълнителка на Diapason Records е по музика и аранжимент на популярния македонски композитор Бобан Мойсовски, с когото тя работи за първи път. Самата певица пък дебютира като текстописка и създава стиховете за парчето. Веселина харесала мелодията още на първо слушане. „Много ми допадна, защото въпреки че е танцувална и динамична, е и по-различна от това, което масово звучи…
  • Или си играч, или си наигран

Изображение

Потребителски аватар
miki93
Respect
Respect
Регистриран: 11 мар 2007 19:18
Любима певица: Джина Стоева и Валя
Любим певец: Карлос и Dillan
Контакти:

Веселина: Следващата песен, на която ще заложа, ще бъде дует

Мнение от miki93 » 17 май 2013 19:42

Веселина: Следващата песен, на която ще заложа, ще бъде дует

Веселина е от най-новата вълна изпълнители в поп-фолка. Младата надежда на Diapason Records дебютира през 2011-та, а наскоро представи 5-тото си самостоятелно парче. За новия й проект, за поп-фолк жанра и за предстоящото лято, певицата сподели в специално интервю за Fresh and Retro Pop-folk Hits.

Здравей, Веселина! Благодаря, че се съгласи да си първият изпълнител, който дава интервю за нашата страница. Новото при теб е проектът „Избери си”, така че ти давам думата да ни го представиш.

- Здравей! За мен е истинско удоволствие, че именно аз съм първата интервюирана. „Избери си” е по музика и аранжимент на Бобан Мойсовски от Македония, където всъщност се осъществи записът на парчето. Текста реших да напиша сама. Целта ми беше да направя песен, заредена с много положителна енергия, на която хората да се забавляват и разпускат.

Как всъщност се свърза с композитора Бобан Мойсовски?

- Запознах се с Боби преди около година в офиса на Diapason Records, където той имаше среща с моя музикален продуцент. Няколко минути след нашето запознанство той пожела да му запея нещо. Най-интересното за мен беше, че поиска да чуе песен и от българския фолклор, което силно ме впечатли.

И, когато отидох в Скопие, за да запиша песента, той ми каза: „Аз си спомням, че ти ми пя”

Какви отзиви получаваш за песента, положителните или отрицателните коментари преобладават?

- Песента се възприема много добре. Като цяло преобладават положителните коментари за нея. Естествено, винаги има и по някой лош, но това е нормално, тъй като всеки харесва различен тип песни.

Какъв стил ще бъде следващото ти парче и кога планирате с продуцентите ти да го пуснете?

- Следващата песен, на която ще заложа, е дует. Няма да разкривам подробности около нея – нека да е изненада. След броени дни ще заснема видео към нея, малко след което ще я презентирам. Надявам се да се хареса.

Ти си от новата вълна изпълнители в поп-фолка. Какви са най-големите трудности пред вас, младите имена?

- От няколко години се наблюдава пренасищане на пазара. Броят на поп-фолк изпълнителите се е увеличил значително, а с това и конкуренцията. Лошото е, че хората обръщат повече внимание на скандалното около даден изпълнител, отколкото на неговото творчество. Трудно е за тези, които са решили да се харесат „по нормален начин”, но, все пак, всеки сам избира по кой път да тръгне.

Лятото вече наближава – повече на работа или на почивка ще се отдадеш през топлите месеци?

- О, нямам търпение да дойде по-бързо лятото! Смятам да ги съчетая, въпреки че работата винаги е в повече, а почивката все не стига :))

Още веднъж ти благодаря, че ни отдели от времето си. Искам на финала да те помоля да пожелаеш нещо на всички, които ще прочетат това интервю.

- И аз благодаря! Пожелавам на всички фенове на страницата най-вече здраве, само положителни емоции и по-често да намират поводи да се усмихват!

В някой сън ще се срещнем може би...
Изображение

Потребителски аватар
musics
Respect
Respect
Регистриран: 08 окт 2011 12:54
Любима певица: Lady Gaga & Preslava
Компания: ПАЙНЕР

Мнение от musics » 03 юли 2013 12:42

Веселина: Винаги съм била оптимист

Веселина ще съчетава летния отдих на море с работа, сподели тя пред камерата на Signal.bg.

Младата надежда на Diapason Records в момента се е установила в Несебър, но изявите ѝ ще бъдат в различни морски курорти, където ще радва посетителите с най-разнообразен репертоар.

Наскоро тя представи първата си дуетна песен с популярния румънски певец De Santo. Общото им парче, озаглавено "I Love You", бе заснето на видео в България. Каква е причината да се довери на румънски автор и защо избра именно той да бъде първият ѝ дуетен партньор, ще разберете от интервюто с Веселина.

Междувременно изпълнителката записа тракийска фолклорна китка и засне видеоклип към нея, който ще бъде промотиран след броени дни по FEN Folk TV. Наред с всичко това, тя подготвя и нови попфолк парчета, които ще влязат в дебютния ѝ албум.

Вижте подробностите в репортажа на Емилия Стоянова и Красимир Илиев.
На линия съм за един човек и чакам нещо мъничко от теб.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
GaLiioo

Мнение от GaLiioo » 08 юли 2013 13:38

Веселина в ново амплоа

Веселина представи днес първата фоклорна песен в репертоара си, откакто е част от музикална компания Diapason Records. Младата изпълнителка бе обещала отдавна да зарадва почитателите на народната музика с изпълнение и в този жанр.

От днес всички те могат да гледат в ефира на FEN TV Full HD и FEN Folk TV нейната „Хороводна китка”, която включва две известни тракийски песни. Композициите, които е обединила, са „Остана Станка сираче” и „Ивано мъри”. Аранжиментът на китката е дело на Виктор Йорданов-Кардама.

Веселина неведнъж е споделяла, че много желае да направи фолклорна песен. От съвсем малка тя изучава народна музика, завършва средното училище с такава насоченост във Враца, а след това продължава образованието си в Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство – Пловдив, където успешно защитава бакалавърска степен по специалността Народно пеене.

„Винаги съм обичала много фолклора и съм много щастлива, че най-накрая успях да реализирам и този проект. Избрах две песни от тракийската фолклорна област, които аз лично много харесвам. Надявам се да допаднат и на публиката” - каза изпълнителката.

„Хороводна китка” на Веселина вече има и своята видеореализация. Хореографията и танците в лентата са дело на ансамбъл „Бул ритъм”. Режисьор на клипа е Ненчо Касъмов. Гримът е дело на Биляна Симеонова, а косите – на Стелияна Младенова.

Изображение

Потребителски аватар
GaLiioo

Мнение от GaLiioo » 24 юли 2013 11:47

Веселина се срещна с македонската звезда Татяна Лазаревска

Веселина се запозна с популярната македонска изпълнителка Татяна Лазаревска. Младата певица на Diapason Records гостува отново в Македония, където бе и в началото на юни заради участието си в престижния форум „Фолк фест – Валандово”, от който си тръгна със специална грамота.

По време на посещението си в нашата западна съседка чаровната брюнетка успя да се срещне с много от популярните имена на македонската музикалната сцена. Едно от най-вълнуващите й запознанства обаче бе с Татяна Лазаревска, с която изпълняват една и съща песен. Става дума за едно от последните парчета на Веселина „Избери си”, което е по музика на Бобан Мойсовски и в оригинал е представено от македонската й колежка.

„Много отдавна исках да се запознаем с нея. Бях впечатлена от изпълнението й, още когато чух песента Luda zurka за първи път.”, сподели младата надежда на Diapason Records. „Бях много щастлива от факта, че тя от своя страна похвали моята интерпретация на парчето.”, довери още чаровната брюнетка. „Поговорихме си доста и се оказа, че освен добра певица, е и прекрасен човек.”, каза още тя. „Надявам се скоро да имаме повод отново да се срещнем.”, допълни Веселина.

Изображение

Потребителски аватар
GaLiioo

Мнение от GaLiioo » 11 авг 2013 00:21

Веселина клипира песента от „Фолк фест – Валандово”

Веселина е готова с видеореализация към своята песен „Побараj ме”, с която взе участие в тазгодишното издание на престижния македонски фестивал „Фолк фест – Валандово”. На престижния форум младата изпълнителка на Diapason Records бе отличена за изпълнението си със специална грамота, а скоро след завръщането си засне и клип към парчето, който можете да гледате от днес в ефира на FEN TV Full HD и FEN Folk TV.

Композицията е дело на популярния македонски автор Бобан Мойсовски, а текстът е създаден от Драган Таневски.

Самата Веселина не крие че много харесва песента и държала да я клипира. „Това е парче, което е в типичния стил македонски фолк. Допреди това не бях изпълнявала точно такива песни и много се радвам, че обогатих репертоара си и с такава композиция.”, сподели тя. „Представих я за първи път на сцената на „Фолк Фест – Валандово” и получих много поздравления от тамошни колеги и музиканти. Реших, че на всяка цена трябва да я споделя и с българската публика. Ето защо заснехме и видеоклип, който вече е в ефира и се надявам да допадне на хората.”, допълни чаровницата.
Видеото „Побараj ме” е заснето в красивия комплекс „Царско село”. Хореографията и танците са дело на ансамбъл „Бул ритъм”. Режисьор на лентата е Ненчо Касъмов. Гримът е дело на Биляна Симеонова, а косите – на Стелияна Младенова.

Изображение

Потребителски аватар
musics
Respect
Respect
Регистриран: 08 окт 2011 12:54
Любима певица: Lady Gaga & Preslava
Компания: ПАЙНЕР

Мнение от musics » 24 авг 2013 10:31

Веселина е първата от Diapason Records с песен на Артан Кастрати

Вчера Веселина промотира най-новия си проект "След теб", по музика на албанския хитмейкър Артан Кастрати. Това е първият проект певицата с албанския топ композитор, създал десетки успешни песни в родината си и у нас.

"Изключително съм щастлива, че имам възможността да направя песен на Артан Кастрати. Благодарна съм, че гласува доверие точно на мен да изпълня негово парче. Той е невероятен композитор и това е видно от многото хитове с неговия подпис, които оглавяват всички класации" - сподели тя.

"Това е първата песен, която той прави за изпълнител от нашата компания и няма как да не съм горда от факта, че аз съм предпочетената. Аз лично се влюбих в парчето от първия миг и го записах с огромно удоволствие. Много се надявам да се хареса на почитателите на попфолка!" - каза още Веселина. Текстът на "След теб" е дело на талантливата Анастасия Мавродиева.
На линия съм за един човек и чакам нещо мъничко от теб.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
GaLiioo

Мнение от GaLiioo » 19 ное 2013 08:31

Композитори от 6 държави в дебютния албум на Веселина

Дебютният албум на Веселина - "Избери си" вече се предлага на музикалния пазар у нас. В първото CD на млада-а певица на Diapason Records участват композитори от 6 различни държави, а също така доказани и млади текстописци.

Изпълнителката предлага и два интересни дуета. Единият вече е познатият на публиката проект с румънеца De Santo. Изненадващо обаче е съвместното парче с Ерик, озаглавено „Хайде, почвай”.

Дебютното CD на Веселина включва 10 песни. Младата изпълнителка на Diapason Records е събрала в него вече издаваните си песни, както и няколко нови композиции.

За първия си албум тя е работила с композитори от шест държави – България, Румъния, Албания, Гърция, Македония и Израел. Две от парчета „След теб” и „Лошо ти се пише” са на албанския хитмейкър Артан Кастрати.

Изпълнителката е включила песни на трима румънски композитори – Tony Ray („Искам”), NEK („Пътят на устните”) и De Santo (I Love You). Дуетът с De Santo, който се радва на огромен интерес от страна на феновете, разбира се, намира място в албума.

Веселина има и още един съвместен проект – с колегата й Ерик, който не е издаван до този момент и е по музика на израелците Maze. Заслужено внимание трябва да отдадем и на заглавната песен от албума – „Избери си”, чиято музика е дело на македонския топкомпозитор Бобан Мойсовски.

В CD-то място намира и дебютната песен на Веселина „Нещо мое” по музика на гърка Василис Димас, както и неиздаваното досега парче „Грешното момиче”, дело на композитора Атанас Славов.

В своя първи албум Веселина залага на добре познатите текстописци Диян Георгиев, Анастасия Мавродиева и Герго Милов, както и на по-младите им колеги Веселин Веселинов и Димитър Стефанов. Стиховете на част от парчетата са дело на самата певица.

Изображение

Потребителски аватар
.:Ivo:.
Регистриран: 05 юли 2013 16:00
Любима певица: Ваня | Елена | Емилия
Любим певец: Галин
Компания: Пайнер

Мнение от .:Ivo:. » 30 ное 2013 15:30

Спечели албум с автограф от Веселина

Трима от вас ще имат възможността да спечелят дебютния албум на Веселина - "Избери си" с автограф от нея. Трябва само да отговорите на въпроса колко песни съдържа първият самостоятелен албум на младата изпълнителка на Diapason Records.

Може да отговорите до 15 декември (включително) 2013 на e-mail: igra@diapasonrecords.com.
Не забравяйте да посочите вашето име, телефон за връзка и точен адрес!

Успех на всички!!!
От твоите ръце е в нокаут моето сърце!
Изображение Изображение Изображение

Отговори

Върни се в “Веселина”