Новини

veli1199
Регистриран: 06 ное 2010 09:40

Re: Новини

Мнение от veli1199 » 31 дек 2012 21:40

Десислава: Не искам да правя равносметки, а да благодаря!

В поредно интервю Десислава разказа, че е закърмена с народната музика. „За мен българският фолклор е най-великата музика! Когато я чуя, направо се разтапям... Има много тъжни песни, които пък са в състояние да ме разплачат веднага. Фолклорът ни е музика, която си заслужава и винаги ще има място в сърцето ми” – сподели певицата при гостуването си в „Събуди се” по Нова ТВ.

Изпълнителката на „Мръсни поръчки” призна, че е правила песни с ясното съзнани, че трябва да се продадат, както и такива, които са „повече от душа и сърце”.
Броени дни преди края на годината Десислава за пореден път обясни, че ще продължи да пее и поп, и попфолк, просто защото й се отдава.

„Винаги ме питат защо се лутам, защо пея поп, защо пея попфолк, защо пея с Русенската филхармония, защо не се съсредоточа върху един стил и да си пея само него. Обичам да експериментирам. Пея и поп, и попфолк, защото го мога! Може да звучи нескромно, но и двата стила ми идват отвътре. Попфолкът е музиката, която ме направи популярна и държа на това. Поп музиката е една моя страст и се опитвам сериозно да градя кариера. В България с поп музика, лично на мен, ми е невъзможно да се издържам.” - обясни тя.

Десислава ще работи на Нова година – има участия в Банско. Певицата е доволна от 2012-та, но с нетърпение очаква новата година. „От 15 години не знам какво е да почивам на Нова година. Винаги съм на работа. 2012-та за мен беше доста успешна година. За 2013-та си пожелавам най-малко същия успех, най-малко същия брой песни и клипове... Амбицирана съм да работя. Посоката ми сега е да правя по-комерсиални неща. Имам готова поп песен – Alek Sandar я направи за мен. Казва се „Baby”и мисля да я изкарам през пролетта. И за попфолк феновете съм приготвила песни. Имам няколко почти готови, така че скоро ще издам и поп фолк парче.” – разкри плановете си Деси.

Тя завърши с благодарности и пожелания към феновете: „По това време обикновено се правят равносметки. Аз не искам това, аз искам да благодаря. Защото така го чувствам! И защото по тези географски ширини не сме свикнали да сме благодарни. А това не е хубаво. Затова – БЛАГОДАРЯ за подкрепата, за комплиментите, за критиките, за любовта, за всичко хубаво и не само... Благодаря на семейството ми, на приятеля ми, на близките и приятелите ми, на почитателите ми, на всички хора! Искам да пожелая весело посрещане на Новата година! Нека 2013 да ви донесе здраве, щастие, силен дух и да сбъдне мечтите ви!”

veli1199
Регистриран: 06 ное 2010 09:40

Мнение от veli1199 » 03 яну 2013 18:07

Десислава: Неприятно е да се преиначават думите ми

Десислава се опълчи срещу неверните писания по неин адрес и клюките, които се тиражират в публичното простронство. Пеницата, която с успех се изявява в попфолка и в поп музиката, открито изрази възмущението си от негативизма спрямо нея в някои медии и преиначените й думи.

"Не знам защо в медийното пространство се разпространяват новини, че пея само за пари и че имам хиляди корекции по себе си. Никога не съм обръщала внимание на глупостите по мой адрес, но наистина е грозно в навечерието на новата година, вместо да сме позитивни, благодарни и искрени, да има злоба, лъжи и грозни думи. Няма да се оправдавам – хората, който ме познават, са наясно, че никога парите не са били водещи за мен. Това, че съм правила песни с комерсиална цел означава, че може да не са най-типичните за мен, но хората и пазара ги изискват. Тази глупост и лъжа с хилядите корекции дори няма да я коментирам. Неприятно е да се преиначават думите. Неприятно е да се търси лошото, сензацията. Но....всеки си има приоритети и неща, в които да вярва. Бъдете човечни, състрадателни и влагайте сърце във всичко. Вярвайте в доброто! : )" - написа в личния си фейсбук гласовитата Десислава.

Потребителски аватар
.:Maria:.
Регистриран: 01 окт 2010 17:21
Любима певица: Десислава
Любим певец: Фики
Компания: Пайнер
Контакти:

Мнение от .:Maria:. » 22 фев 2013 13:38

Десислава записва в студиото на Крис Кей
Изображение

Десислава записва новата си песен в гръцко студио. Гласовитата певица вчера замина за Солун, където направи работна среща с един от най-добрите гръцки музиканти. Изпълнителката направи съпричастни на работния процес и своите почитатели в социалната мрежа.
"Вече сме в студиото на Крис Кей - @Don Christo Kemanetzidis, и с Мако - Matthaios Tsahouridis, най-добрият музикант на понтик лира в Гърция, записваме няколко екзотични инструмента за най-новата ми песен "Усещам"" - съобщи Десислава и публикува снимки, на които е с гръцкия си колега.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
GaLiioo
Регистриран: 07 авг 2012 11:43
Любима певица: АНДРЕА, АЛИСИЯ и ПРЕСЛАВА
Любим певец: SHAWN MENDES, FETTY WAP

Мнение от GaLiioo » 25 мар 2013 08:50

Десислава спечели в „Попфолк хит“

Изображение

Десислава е новият победител в седмичната класация на Signal.bg "Попфолк хит". Певицата получи най-голяма подкрепа за новата ѝ песен "Усещам" и по този начин спечели още в дебютното си участие.

Райна се изкачи на втора позиция с "Онези три неща", а плътно зад нея финишира Кали, която заема третото място с "Няма страшно".

От чарта отпадат три песни. Константин достигна максималния брой от 8 участия с песента "Виждам те", а с най-малка подкрепа са Илиян с "Бау-мяу" и Ани Хоанг с "Виетнамчето".
  • Или си играч, или си наигран

Изображение

Потребителски аватар
crazy_boy
Регистриран: 25 юли 2012 11:32

Мнение от crazy_boy » 16 апр 2013 13:01

Десислава: Лесно да се обвинява, но трябва да изясня нещата.

Изображение
Десислава, чиято подготвяна нова песен изтече преждевременно в интеренет в неделя, направи специално изявление в своя фейсбук профил. Певицата обясни, че вариантът, който феновете са чули не е окончателен, а заглавието на песента е "Хей, диджей". Ето какво разясни тя за кавърверсията на албанската песен, по която все още работи.

Здравейте приятели, от известно време не съм на себе си и исках да споделя нещо с вас.... Искам да ви кажа, че песента „Пусни го пак” /както беше кръстена от хората, тъй като работното й заглавие беше „Хей, диджей”/ изтече неправомерно в нета.

Сигурно ще се намерят хора, които да кажат, че много „удобно” е изтекла песента и аз самата съм я пуснала. Затова държа да кажа – парчето е албански кавър, никога не съм крила това и не излезе във вида, в който исках. Харесах песента и имах желание да я направя, затова се свързах с композитора и продуцента. Имам уговорка с тях, че парчето е мое, така че няма драма с правата. До няколко дни ще имам и договора, и ще заснема видео клипа. Песента, която ще излезе официално, ще е различна от тази.

Много е лесно да се обвинява – аз не искам да се оправдавам, но трябва да изясня нещата. Песента трябваше да е с различен аранжимент и не одобрявам изтичането й в интернет. Разбирам, че някои от вас са очаквали авторска песен, защото аз обикновено правя такива. Но когато чух това парче, просто почувствах, че трябва да го изпея.

Благодаря за подкрепата, благодаря за хубавите коментари. Съжалявам, ако съм разочаровала част от вас, но няма как всяка песен да се хареса на всички. Единственото, за което моля е – не бъдете лоши, критикувайте, но обективно.
Хубав ден на всички вас!"
Разни хора - разни диагнози!

Изображение Изображение

Потребителски аватар
Officially Forbidden
Регистриран: 02 окт 2010 01:30
Любима певица: Галена, Десислава
Компания: Payner Music
Контакти:

Мнение от Officially Forbidden » 13 май 2013 15:29

ДесиСлава бременна във втория месец
Изображение

ДесиСлава най – накрая е на път да изпълни желанието си за второ бебе. Приятели на поп – фолк певицата издадоха, че тя е бременна във втория месец от ММА боецът Светлозар и възнамерява съвсем скоро да оповести новината официално.

Близките уточниха, че към момента ДесиСлава не бърза да разкрие щастливото събитие пред медиите, защото бебето не е направено по план. Въпреки че самата тя страшно много иска да се задоми отново, все още не е напълно ясна реакцията на щастливия татко Светлозар Савов.

Основният проблем пред двойката е, че боецът е с около десет години по – малък от ДесиСлава. Плановете за бъдещето на младока като цяло не включват толкова ранен брак, защото преди да се задоми иска да успее в своята спортна кариера. Поради тази причина Светльо бил доста раздвоен когато научил новината, но въпреки това постъпил мъжки и не дал израз на своите лични притеснения.

''Светлозар много обича ДесиСлава и не иска никак да я огорчи или обиди. Самият той обаче не е готов за семейство, най – малкото защото няма постоянни доходи и сигурна работа. Освен това опитва да гради кариера в САЩ, а както всички знаем, на Десито на няколко пъти ѝ отказваха виза. Но все пак той е мъжко момче и навярно няма да ни разочарова'', обясниха семейни приятели.

Самата ДесиСлава обаче няма абсолютно никакви притеснения относно бъдещето и е твърдо решена да задържи бебето, дори и като самотна майка. Откакто разбра какво се случва е много щастлива, дори спряла да пие алкохол и да пуши цигари, пише skandalno.net.
...Целият град знае
Изображение

Потребителски аватар
GaLiioo

Мнение от GaLiioo » 29 май 2013 10:14

Десислава отиде до Албания за песен

Изображение

Десислава прекара уикенда в Охрид и Албания, но не на почивка, а по работа. Певицата пътува до Тирана, за да довърши новата си песен „Пусни го пак”.

Парчето е албански кавър, създаден от Алфред Сула – най-добрият албански композитор в момента. „Преди време песента изтече в интернет, не във варианта, в който я искахме с албанските ми партньори. Затова отидох до Албания, за да дозапишем някой неща...Там прекарах много добре и дори си харесах още песни...но ще видим” – сподели Десислава.

„Пусни го пак” ще бъде презентирана скоро, направо с видеоклипа. „Харесах песента и веднага се свързах с албанската компания, която го продуцира. Композиторът Алфред Сула каза, че има голям интерес от България към тази песен, но е гледал мои неща в интеренет и ми се обади да тръгвам към Албания. Така малко набързо се случиха нещата. Взех Коко /фотографът Костадин Кръстев/, за да може на място да заснемем и Манди, който също пее в парчето и тръгнахме към Тирана. По пътя спряхме в Охрид – голяма красота!”- разказа Деси.

На снимките за видеото, случайно се появил албанския певец Синан Хокса. „Честно да си призная, аз не бях чувала за Синан, но се оказа, че той е една от най-големите албански звезди. Дойде с нас и предизвика истински фурор” – довери с усмивка Деси.

Изпълнителката на „Усещам” обеща „Пусни го пак” да е готова съвсем скоро. Режисьор на видеото е Костадин Кръстев – Коко. Музиката и аранжиментът са на Алфред Сула, а текста – на Лора.

Междувременно Десислава влиза в риалити формата „Къртицата” на 30-ти май, за да се опита да пребори част от страховете си. Предстои да видим, дали ще успее...

Изображение

Потребителски аватар
GaLiioo

Мнение от GaLiioo » 15 юни 2013 10:13

Десислава: Яд ме е на разни певици, които опетняват имиджа на попфолка

Изображение

Десислава не спира да работи по новите си проекти и отново няма да се ограничава жанрово. От няколко години гласовитата изпълнителка се изявява и с поп парчета, подписани с псевдонима Dess.

"Да, аз не искам да се ограничавам и не виждам защо трябва да го правя, макар че това ми играе малко лоша шега, защото като че ли всички смятат, че трябва да избера поп или попфолк. Аз бях една от първите фолк певици, които включиха парче на английски език в репертоара си. Разбира се, нямах много голям опит и произношението ми е доста смешно, но все пак това беше през 2000 година.
Признавам си, че с поп музиката ми е много трудно, защото медиите не ме възприемат в това амплоа. В един момент са окей и в следващия, в който извадя отново попфолк парче, ставам чалгаджийка и се отдръпват. Скоро направих един албански кавър, който за съжаление изтече в интернет, преди да успея да му направя клип. С денс звучене е и участва един техен ромски певец - Манди, който наистина има уникален глас. В края на месеца заминавам за Албания, за да направим видео към песента, и след това ще промотирам парчето официално" - разказва певицата пред "Труд".

На въпрос дали има война в чалгата и какво не могат да си разделят попфолк певиците, Десислава отговаря така: "Не знам какво делят, аз страня от тези интриги. Хубавото е, че не съм в никоя музикална компания и не съм в пряка конкуренция с останалите изпълнителки".

Десислава стартира своята попфолк кариера в музикална компания "Пайнер", а няколко години по-късно, когато е в апогея си, тя изненадващо се разделя с продуцентите си.

"Тогава нещата бяха по-различни. Реално приключих отношенията си с "Пайнер" заради един мой клип към песента "Няма те до мен", който снимах в Турция. Това беше може би първият клип, който се снимаше в чужбина. По онова време никой не държеше още толкова много на скъпи клипове, на скъпи дрехи и на визията въобще и явно някой ми завидя. В никакъв случай не съжалявам обаче. Не смятам, че щеше да ми е лесно, ако бях останала в "Пайнер".

Попфолк жанрът е апетитна хапка за десетки млади момичета, които смятат, че именно в него могат да се реализират най-добре. За по-младите и новите певици в бранша, Деси казва:

"Понякога много ме е яд на разни певици, които видимо нямат дарба и талант да пеят и само опетняват имиджа на попфолка. Нямам нищо против хората, които са амбициозни и се трудят, но не всички го могат. Има няколко, които се пънат, а ти е трудно и името им да се сетиш. Дразня се, когато някои изпълнители се държат много неадекватно и не правят това, което трябва, за да защитят имиджа на жанра. В крайна сметка не всички са глупави, прости, руси, фурии, изкушения и какво ли още не, а наистина има хора, които пеят от душа и сърце и дават много на публиката".

Десислава признава, че рядко слуша песните от най-комерсиалния жанр, а когато го прави, то е с цел да се информира какво се случва.

"Ако трябва да бъда искрена докрай, не мога да слушам попфолк и не слушам попфолк в ежедневието. Дори моите си песни не слушам. От време на време си пускам попфолк чисто информативно. Разбира се, когато някоя колежка издаде някое много готино парче, на мен винаги ми е кеф да го чуя, дори да си го намеря някъде и да си го сваля, но това наистина е много рядко. Много трудно нещо от чалгата ме грабва истински. Аз съм прекалено критична дори към себе си. Случва ми се да превъртам канала, когато попадна на моя песен. Но отварям една голяма скоба и си признавам, че когато отида на заведение, мога само до едно време да се забавлявам на друга музика, след това вече трябва да се пусне попфолк, защото няма да издържа" - обяснява тя.

Изпълнителката разкрива още:" Хонорарът ми е от средно високите - 4000 лв." и не крие, че професията й е твърде уморителна. "Изморително е много наистина, но няма как, трябва да се работи, защото вече всичко е много скъпо - клипове, песни. Човек трябва да изкарва пари, за да ги влага в нови проекти".

Десислава споделя, че от новоизгрелите рапъри много харесва Бобо, а синът й е фен на 100 Кила. "В новото албанско парче, за което споменах, участва Устата. Предстои ми в близко бъдеще още един проект, в който ще има рапиране, пък да видим с кого ще го запиша" - допълва тя.

Изображение

Потребителски аватар
musics
Respect
Respect
Регистриран: 08 окт 2011 12:54
Любима певица: Lady Gaga & Preslava
Компания: ПАЙНЕР

Мнение от musics » 25 юни 2013 12:45

Dess показа кадри от снимките на „Baby“ / ВИЖ СНИМКИ

Вчера Десислава / Dess засне видеоклип към новата си поп песен "Baby". Сингълът, който е по музика и аранжимент на Alek Sandar, бе промотиран в интернет още в края на април.

Два месеца по-рано пък парчето било готово, но певицата умишлено го забавила. "Планирах да пусна поп парче за лятото" - сподели тогава Десислава и обясни: "Наистина наблягам на попфолка, но не искам да занемарявам и поп кариерата си".

Изображение

Изпълнителката заяви пред феновете си, че "Baby" ще има видеоклип и спази обещанието си.

"Ето ни на снимките на "Baby" - с екипа на Flashmedia" - сподели тя преди броени часове, когато бе заснета лентата към песента.

Режисьор на видеото е Николай Павлов. Клипът се снима на Елените и в Свети Влас. Организацията е поверена на Flashmedia – нова медия, занимаваща се с продуциране, създаване и разпространение на авторско съдържание от ново поколение чрез разнообразни комуникационни канали. Начело с Атанас Лозанов, екипът обещава нестандартен, имиджов, качествен и живописен клип. „Искам да благодаря на младия, талантлив и амбициозен екип на Flashmedia за реализацията на видеото. Надявам се скоро да е готово, за да го оцените по достойнство!”- сподели Dess.

Изображение
На линия съм за един човек и чакам нещо мъничко от теб.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
GaLiioo

Мнение от GaLiioo » 01 юли 2013 09:42

Клипът към "Пусни го пак" на Десислава с премиера в понеделник

Изображение

Видеоклипът към "Пусни го пак" - една от новите песни на Десислава, излиза в понеделник.

"Утре (най-накрая) ще ви представя официалната версия и клипа към "Пусни го пак" - съобщи певицата пред феновете си в социалната мрежа.

Припомняме, че песента изтече в интернет в средата на април. Парчето е албански кавър, създаден от Алфред Сула – най-добрият албански композитор в момента. За текста изпълнителката отново се довери на Лора. Режисьор на видеото е Костадин Кръстев – Коко.

Изображение

Отговори

Върни се в “Деси Слава”