Новини

Потребителски аватар
Officially Forbidden
Регистриран: 02 окт 2010 01:30
Любима певица: Галена, Десислава
Компания: Payner Music
Контакти:

Re: Новини

Мнение от Officially Forbidden » 01 сеп 2012 15:47

Десислава: До дни записвам две нови песни

Изображение

Без съмнение тази година Десислава работи с пълна сила. Певицата, която от 2011-та насам се изявява и в поп жанра с артистичния псевдоним DESS, не спира да провокира вниманието на меломаните с различни проекти.

"До дни записвам две нови песни. Очаквайте!" - съобщи тя пред zvezdno.bg и издаде още, че към тях ще има и видеоклипове.

Едната е с попфолк звучене. Композицията е на новия хитмейкър Николай Пашев. Другата песен е в поп стилистиката и е в дует с младия талант Александър. Момчето живее в Ню Йорк, отскоро пее и композира музика. Идеята за песента дошла именно от него. Той се е свързал с Десислава и й е предложил да направят общо парче. Сингълът е със заглавие „It ain’t over” като двамата гласят песента за световния пазар.

Десислава е категорична, че и двете парчета трябва да са готови до месец и половина и с тях се надява да зарадва феновете си през есента.

Синът й Майки пък в момента усилено изучава немски език, тъй като от януари 2013 ще започва да учи във Виена. Там той ще кара една нулева година, след което ще продължи с обучението си от 5- ти клас, споделя певицата.
...Целият град знае
Изображение

veli1199
Регистриран: 06 ное 2010 09:40

Мнение от veli1199 » 02 сеп 2012 15:45

Десислава оглави „Попфолк хит“ с „Моето друго аз“

"Моето друго аз" е Попфолк хит на седмицата, определиха читателите на Signal.bg. Актуалната песен на Десислава събра най-силна фенска подкрепа и продължава участието си в Тримесечното издание на класацията.

На втора позиция е Райна с "Монахини будни няма". "Случи се" на Галин дебютира в "Попфолк хит" преди седмица и вече е в челната тройка.

С най-малка подкрепа са "Кажи честно" на Азис и "Закъсняла любов" на Кристина, които отпадат от класацията.

Потребителски аватар
Officially Forbidden
Контакти:

Мнение от Officially Forbidden » 18 сеп 2012 16:26

Десислава: Надявам се да се омъжа за приятеля си

Изображение

"Надявам се да се омъжа за приятеля си, макар че той все още не ми е предложил”. Това сподели певицата Десислава в ефира на „Здравей, България”.

Тя поздрави половинката си – ММА боеца Светлозар Савов, който в момента е в Лас Вегас, за да се готви за предстоящите си двубои. На един от тях – в Словения през октомври, ще присъства и самата Десислава, в компанията на свои приятели.

Преди това обаче на певицата и предстои участие на награди в Румъния. Там тя ще изпълни поп парчетата си “I like” и “Only one”, в чиито клипове се снима Светлозар.

Десислава обаче е категорична, че няма да се отказва и от поп фолка. Вече било готово и най-новото й парче в този стил – „Мръсни поръчки”.
...Целият град знае
Изображение

Потребителски аватар
.:Maria:.
Регистриран: 01 окт 2010 17:21
Любима певица: Десислава
Любим певец: Фики
Компания: Пайнер
Контакти:

Мнение от .:Maria:. » 27 сеп 2012 16:40

Десислава ще пее с Инна
Изображение

Десислава ще е единствената българка на престижните румънски награди Media Forest Awards.

Певицата ще пее на една сцена с Inna, Aleksandra Stan и всички други големи румънски звезди. "Ще изпея песните, които подготви за мен румънския ми екип – "I like" и "Only one". Мисля, че те са най-подходящи за случая. Готвя специален тоалет за шоуто и работя с най-добрите танцьори – Здравко и Виктор. Надявам се да представя себе си и страната си подобаващо!" – сподели Десислава.

Изпълнителката на "Моето друго аз" обясни, че наградите ще бъдат излъчвани по 12 телевизии, включително в България, други държави в Европа, САЩ и Австралия. Те ще се предават пряко на 4-ти октомври от 19:00 ч. местно време от град Сибиу, Румъния.

"Изключително благодарна съм на г-н Адриан Купша, директор на Медия Форест Румъния – компанията, която организира събитието. Покрай румънския екип, с който работя, той е чул мои песни и лично ме покани" - обясни нашата певица

Преди броени дни Десислава пусна новата си песен "Мръсни поръчки" и парчето се радва на завиден успех сред феновете на певицата. Тя обещава и видео към песента съвсем скоро.
Изображение

Потребителски аватар
Контакти:

Мнение от .:Maria:. » 29 сеп 2012 13:10

Десислава в дует с Alek Sandar
Изображение

Dess е готова с нова поп песен, но този път в дует с Alek Sandar. Той е певец, композитор и музикален продуцент, на 25 години, роден в София, но от 1996 г. живее в Берлин и Ню Йорк.

Произлиза от музикално семейство. По време на следването си в Берлин, Alek Sandar заедно с Jonathan създават лейбъла Splendid Sounds Records в Берлин, чрез който се реализира последният албум на немската звезда Oscar Loya.

Основаването на Splendid Sounds Records маркира и началото на кариерата на Alek Sandar като солов изпълнител. Представяйки първия си самостоятелен сингъл “Your Dream” в клубовете на Manhattan, той е подкрепен от имена като Yozmit, Jonathan Soto и артисти от Circe Du Soleil.

Вече е факт и второто парче на певеца „The creature in me”, подплътено с провокативен видеоклип. Преди месеци Alek Sandar стана първия българин, открил с 30-минутно шоу едно от най-престижните събития в сферата на музиката – фестивал в Ню Йорк. Музиката на Alek Sandar е уникален микс от клубна, поп, дъбстеп музика, комбинирана с фолклорни елементи.

Песента, която Alek Sandar ще изпее с Dess, се казва „It ain’t over”. По парчето е работено няколко месеца, записано е с най-новата техника на модерно студио в Ню Йорк.

Мастерингът на песента е правен от Universal Music в Берлин. „Това не е поредната нова песен, а един наистина различен и мащабен проект. Самият лейбъл, който го продуцира, е създаден преди половин година с идеята да продуцира комерсиална музика, която е подходяща и за радиата, и за клубовете.

В момента преговаряме с големи имена в Щатите и Германия.” – коментира Alek Sandar. На въпроса защо е избрал точно Dess за дуетна половинка, Alek Sandar разказва:

„Когато създадохме „It ain’t over”, стана ясно, че песента е дуетна. Аз предложих женската част да я изпее Десислава. Пуснах нейни песни на момчетата от продуциращата фирма и те веднага я харесаха, бяха възхитени от гласа й, от стила й, от вида й.... И на продуцентите, и на ди джеите в Ню Йорк вече им е ясно, че от Източна Европа произлиза добра музика. За това най-вече принос имат румънците. Когато предложих Dess, колегите ми я харесаха толкова много, защото тя е талантлива и красива, от Източна Европа е, екзотична е и се откроява от румънките. Затова изборът реално беше доста лесен ”.

Деси също бе ентусиазирана от общия проект: „Срещнах се с Alek Sandar и много си допаднахме. Имаше някаква особена магия между нас. В момента, в който той ми пусна песента, нямах нужда от убеждаване. Организирах записа още същия ден. „It ain’t over” е песен, която ме докосва и определено ми пасна. Мисля, че се получи интересно!”
Изображение

Потребителски аватар
Officially Forbidden
Контакти:

Мнение от Officially Forbidden » 12 окт 2012 00:06

Dess и Alek Sandar заснеха клип в Берлин

Изображение

Десислава прекара 3 дни в Берлин, за да заснеме видеото към последното си парче - дуета с Alek Sandar.

"Алекс осигури страхотен интернационален екип - режисьор - швед, гримьорка - испанка, дизайнерка - французойка, асистент-режисьор - аржентинец, модели от Украйна, Германия и Русия... Обгрижваха ни поне 20 човека, беше много мащабно и много организирано" - похвали се Dess.

Певицата смени няколко визии, доста нетипични за нея: "Дизайнерите имаха особено виждане за това как трябва да изглеждам. На мен самата ми беше странно, но различно и интересно."

Изображение

Alek Sandar пък се превъплъщава в две роли - в началото е лошият герой, облечен в кожена броня, със силен, артистичен грим, който преследва Десислава, а накрая се превръща в съюзник на певицата. Преди броени дни амбициозният певец представи на пресконференция последното си видео "I adore you", което е снимано в Ню Йорк.

"Доволен съм от работата с Dess. Първо, парчето "It ain’t over" много ѝ пасна, и второ - тя се довери на екипа в Берлин, при условие, че ги вижда за първи път и доказа, че е истински професионалист. Уважаваше мнението на дизайнерите, слушаше напътствията на режисьора, снимахме в една изоставена сграда и беше адски студено, но тя нито веднъж не се оплака" - поласка певицата Alek Sandar.

Преди дни Dess се върна от Румъния, където бе единствената българка на престижните награди Media Music Awards. Певицата изпълни "Only one" и "I like" и не пропусна да благодари на публиката на румънски.

"Бях щастлива да бъда част от това събитие. Искаше ми се да изпея и "It ain’t over", но имах право само на две песни и реших, че най-подходящи ще са тези, саздадени за мен от румънския ми екип" - сподели Dess.
...Целият град знае
Изображение

Потребителски аватар
Контакти:

Мнение от .:Maria:. » 14 окт 2012 11:40

DESS се надява “It ain’t over” с Alek Sandar да стане световен хит
Изображение

В изоставен психиатричен център в Берлин беше заснет новият клип на Alek Sandar и DESS. Видеото на новия БГ поп дует е за песента “It ain’t over”, която продуцира американската компания „Сплендит Саундс Рекърдс”.

Автор на песента е самият Alek Sandar, който живее и работи в Ню Йорк. „Още щом показах DESS на моите партньори в САЩ те бяха впечатлени от нейното излъчване, а когато чуха и как пее... решението беше взето мигновено, че дуетът трябва да бъде направен с нея”, сподели в предаването „Денят започва в неделя” 25 годишният Alek Sandar.

Ексклузивното интервю беше заснето в софийския апартамент превърнат в модерно студио на самия певец, а заедно с DESS /Десислава/ двамата изпяха на живо част от новата им песен. „Още щом чух за първи път песента се съгласих да направим дует, а когато заминахме да снимаме видеото в Берлин ми направи впечатление, че всички от екипа постоянно ме питах дали се чувствам добре, дали всичко е наред. Впечатлих се от работата с чужд режисьор, стилисти и дизайнери - всичко беше много перфектно и точно, както е типично за немците”, сподели DESS и допълни, че се надява “It ain’t over” да стане световен хит.

В предаването зрителите на БНТ 1 видяха кадри от новото видео, а премиерата му ще бъде след седмица, едновременно в САЩ, Германия и България. В интервюто пред репортера на предаването Росен Цветков, DESS сподели че 85 процента от парите с които прави своите нови проекти идват от реализацията и на попфолк хитовете и въпреки че вече изпълнители от този жанр нямат по 20 участия на месец, тя е спокойна за кариерата си и затова, че може сама да обмисля с кой да работи и какво да пее, дори и да няма голяма музикална компания зад гърба си.

Alek Sandar призна, че в момента прави музика и за други български изпълнители, защото както попфолка, така и поп музиката трябва да имат по-модерен облик и да бъдат ориентирани към световната тенденция- новите песни да са повече танцувални и с модерни аранжименти.

В предаването зрителите видяха и кадри от новият клип на Alek Sandar „Обожавам те”, който беше представен преди няколко дни за българската публика.
Изображение

Потребителски аватар
Контакти:

Мнение от .:Maria:. » 16 окт 2012 18:30

Днес Десислава снима клип на „Мръсни поръчки“
Изображение

Десислава снима клип на новата си песен "Мръсни поръчки", която бе презентирана наскоро в Мрежата.

В "Открит микрофон" на Signal.bg певицата сподели, че първоначално песента не ѝ е била много на сърце, но впоследствие започнала да си я харесва и е доволна, че феновете също се радват на парчето.

"Всяка една песен си е като някаква рожбичка, нещо твое, което създаваш и затова си го заобичваш и харесваш. Може едно да харесваш повече от друго, но си е твое, а пък наше лошо няма, както се казва" - споделя певицата.

Лентата към "Мръсни поръчки" ще бъде заснета днес, съобщи Десислава и обясни:

"На 16-ти снимам клип на "Мръсни поръчки". Като цяло движа успоредно нещата - искам и поп музиката да върви, и попфолкът. Надявам се, че съм направила добър избор. Този път текстът е наистина провокативен - "Мръсни поръчки". Аз дори първоначално бях притеснена. Смятах, че не ми подхожда. Не го почувствах този текст, но мелодията ми хареса".

"Мръсни поръчки" е песен по музика и аранжимент на Николай Пашев, а текстът е дело на Лора Димитрова.
Изображение

Потребителски аватар
Officially Forbidden
Контакти:

Мнение от Officially Forbidden » 10 ное 2012 16:51

Клипът на Dess и Alek Sandar излиза до дни
Изображение

Тази седмица Десислава представи в „Шоуто на Слави” дуета си с Alek Sandar. Песента „It ain’t over” е ритмична, провокативна, танцувална и меломаните в Мрежата не спират да я коментират.

„It ain’t over” вече се върти по радиата. Клипът бе заснет наскоро в Берлин от интернационален екип.

„Видеоклипът е почти готов. Интересен и различен е. Ще ме видите с много нетипични тоалети, с нестандартен грим и прически.... На мен самата ми беше трудно на моменти да се възприема. След „Only one” ми се искаше да направя по-ритмично, по-танцувално парче. В “Only one” има една особена романтика и меланхолия... „It ain’t over” е песен, която те кара да станеш и да танцуваш!” – сподели Dess.
...Целият град знае
Изображение

Потребителски аватар
toty93
Respect
Respect
Регистриран: 13 яну 2012 14:30
Любима певица: ГЕРГАНА
Компания: ПАЙНЕР
Подпис от: Dark Horse
Контакти:

Мнение от toty93 » 22 дек 2012 02:17

Десислава: Ужасно трудно е да се финансират проекти в два жанра

Изображение

Вече втора година Десислава се изявява успоредно в попфолка и в поп музиката. Гласовитата изпълнителка споделя кога и как е възможно да се постигне баланс между двата жанра и е категорична, че това коства доста усилия.
Въпреки трудностите обаче, тя все пак открива мотивацията да продължава да се занимава активно и на двете поприща.

"Ужасно е трудно! Трябва винаги да мислиш за едното, за другото и финансово е доста трудно, защото трябва да финансираш първо един проект, после друг. По-лесно би било само в единия стил и да си знаеш, че на 2-3 месеца си правиш един проект и готово. А аз - на 2-3 месеца по два проекта. Никак не ми е лесно, но когато човек има желание, намира и начин как да се случват нещата" - заявява Dess пред Music Space.
След съвместния й проект с ексцентричния поп изпълнител Alek Sandar - песента It Ain't Over, чийто атрактивен видеоклип бе заснет в Берлин, певицата ще реализира и второ негово парче.
"Най-новото ми парче, което още никой не е чувал, е от Alek Sandar. Смятам някъде към пролетта да го представя, освен ако нещо не ме хване меракът по-рано да го извадя на бял свят" - обяснява тя и допълва, че песента ще е солова.
Десислава се надява феновете й да са доволни от те, които им поднася и обещава да продължава в същия дух.
До смърт да ме раняват и без дъх да ме оставят.
Изображение
Във последния миг живот, "Обичам те!" ще кажа.

Отговори

Върни се в “Деси Слава”