Новини

Потребителски аватар
BobiTo
Регистриран: 27 юни 2010 14:25
Любима певица: Анелия
Любим певец: Галин
Компания: Пайнер

Re: Новини

Мнение от BobiTo » 16 апр 2012 23:37

Нешко Нешев: Софи Маринова ще се върне с награда

Изображение

Виртуозният кларинетист Нешко Нешев наскоро изрази своята подкрепа за Софи Маринова, която ще ни представя в тазгодишното издание на "Евровизия".

По повод това дали има ли шанс гласовитата изпълнителка да се завърне с награда от Азербайджан музикантът споделя:

"Не я защитавам за това, че е ромка и сме от един и същи етнос. Като музикант съм отдал 35 години от живота си за България и за света. В изкуството няма компромиси и не трябва да има. Софи Маринова е един голям глас, доказала е, че може да пее, не да говори, възхищавал съм се от нейните песни. Кои са Андреа, Мария, Кали, Галена?... Софи е артистична, с уникален глас. Талантите не се раждат по училищата, в консерваториите, те се раждат по махалите. И Майкъл Джексън стартира кариерата си от чернокожо гето. И Ибрахим Татлъсес завладя Турция, в момента е №1, а няма образование, дори и осми клас, дойде от една пещера с родителите си. Гледам как бъзикат Софи в "Господари на ефира" – не знаела, милата, какво означавало понятието "интеграция". Искат от нея да говори като академик, а академикът може ли да пее като нея?! Софи е разплаквала с гласа си хиляди хора. Това малко ли е?! И пак да отидем на Евровизията, и пак да застанем като мушмули ли?!" - обяснява позицията си Нешев в интервю пред Георги Андонов/ "ШОУ".

Видният наш музикант не пропусна да коментира и негативното мнение на композитора Митко Щерев, който публично изрази неодобрението си, че попфолк певица ще представя България в конкурс за поп музика.

"Що се отнася до Митко Щерев, той не мисли творчески, а мисли баш по комунистически. Явно е искал да уреди някой свой човек. Нека Митко Щерев и другият "велик" - Найден Андреев, да вземат най-добрия класик в областта на кларинета от Музикалната академия и да видим кой кого ще надсвири, кой ще разплаче публиката и на кого тя ще стане права" - казва разпалено кларинетистът и подчертава:

"Ако не ти е известно, кларинетът става световен инструмент благодарение на Иво Папазов-Ибряма, негова звезда се мъдри в "Алеята на славата" пред НДК, а той е без никакво образование, дори и школото в Широка лъка не е помирисвал".

Нешко Нешев е убеден, че Софи Маринова ще получи силна подкрепа от ромите и ще впечатли с гласа си. "Евровизия" събира таланти от цял свят и на Софи ще й бъде трудно, но аз смятам, че ще се върне с награда. Да не забравяме, че в цял свят ромите са разпръснати – и от Азербайджан, и от Турция тя ще получи солидна подкрепа. Да се надяваме, че и журито ще я оцени по достойнство" - казва той.
Ако ме питаш дали ще те забравя, каквото правех с теб
дали го правя с други, с други...
Не разбираш ли, не чуваш ли - напълно луд си!

Изображение

Потребителски аватар
toty93
Respect
Respect
Регистриран: 13 яну 2012 14:30
Любима певица: ГЕРГАНА
Компания: ПАЙНЕР
Подпис от: Dark Horse
Контакти:

Мнение от toty93 » 17 апр 2012 18:27

Лили Иванова и Софи Маринова на наградите на БГ Радио

Изображение

В неделя БГ Радио ще връчи своите 10-ти Годишни музикални награди. Броени дни преди церемонията на 22 април в Зала 1 на НДК организаторите съобщиха, че най-голямата наша музикална звезда Лили Иванова ще бъде специален гост на събитието.Водещи на наградите ще бъдат Орлин Горанов и Любо Киров. Зрителите ще видят изпълнения на Елица Тодорова, Графа, Бобо, Васил Найденов, Мария Илиева, Дивна, Миро, Орлин Горанов, Мариана Попова, Тони Димитрова, Кристина Димитрова, Рут, Белослава, БТР, Лора Караджова и Симфоникс.Любопитно е, че фолк певицата Софи Маринова - която ще представи страната ни в "Евровизия 2012", също ще се изяви на юбилейните награди на БГ Радио.Гласуването, което ще определи отличниците в българската музика за 2011-та, продължава до 21 април в сайта на радиото.
До смърт да ме раняват и без дъх да ме оставят.
Изображение
Във последния миг живот, "Обичам те!" ще кажа.

Потребителски аватар
toty93
Respect
Respect
Контакти:

Мнение от toty93 » 11 май 2012 13:46

С “уСТАТУЯ” Устата изпрати Софи за “Евровизия 2012”

Изображение

Дуетът Устата и Софи Маринова събраха стотици приятели от бизнес елита, музикалните среди, модата и изкуството в шоурума на Z&M HITACHI на Околовръстен път на 10 май, за да представят десетия си юбилеен сингъл „Отнесени от Вихъра”.Собственикът на Z&M HITACHI Николай Младжов и звездните домакини на вечерта, посрещаха повече от час VIP-гостите на събитието, дефилиращи в шикозни тоалети пред стената на славата.Сред приятелите на Устата и Софи се открояваха Камен Воденичаров, Емил Кошлуков, Евгени Минчев фон Бул - рицар на Ордена на Ротисьорите и Лорд ъф Итън, “Мисис България 2006” - Елеонора Манчева, Боряна Баташова, светската двойка Ивана Скендерова и Мартин Горанов, моделките Гери Дончева, Йоана Христова и Гери Аролска. Да уважат своите колеги бяха дошли още човекът-глас Тони Стораро, Таня Боева, Лияна, Бони, Владо Димов, беквокалистът на “Шоуто на Слави”- Борис Солтарийски, както и собствениците на “Ара Мюзик” и “Диапазон Рекърдс” – Виктор и Ненчо Касъмови.Още с първото си представяне пред гостите, песента “Отнесени от вихъра” постави сериозни заявки да измести дебютния дует на Устата и Софи „Бурята в сърцето ми” от челните позиции в сърцата на феновете, а видеоклипът, по който тандемът за първи път работи с нашумелия режисьор Мартин Макариев и неговия екип ( Forward Pictures), остави без дъх гостите на промоцията. Ленатата е заснета в базата на Кремиковци , с подкрепата на “ Z&M Private Co” – единствен търговски и сервизен дилър на HITACHI за България. Като контрапункт на апокалиптичната атмосфера и разрухата, сред плътни димни завеси и огньове, Софи и Устата се открояват в светли тонове и ефирни материи.За пореден път звездите се довериха за изработването на сценичните им тоалети на своите приятели София Борисова – Модна къща „Романтика” и Модна къща „Агресия”. Интересното е, че този път костюмите им бяха ушити за по-малко от 24 часа, а визията на Софи поразително напомня на Скарлет О’Хара.По време на промоцията бяха излъчени бекстейдж кадри от работния процес при заснемането на „Отнесени от вихъра”, дело на SV Studio, с фотограф Симон Вартерян.Събитието премина в два етапа: представяне на клипа и официалното изпращане на ромската перла за финала на „Евровизия 2012”.Победителите от предишни години в конкурса „Българската Евровизия” - Мариана Попова и Deep Zone Project, начело с победителите в „Детската Евровизия”, се качиха на сцената, забравяйки различия и конкуренция, за да поздравят и пожелаят на таланта Софи Маринова – успех на представянето й в Баку на 24 май.Най-голямата изненада за певицата бе специалният личен подарък от дуетния й партньор Устата – “уСТАТУЯ” с лика на Софи Маринова, пресъздаваща я в сценичен момент от участието й на родния конкурс. Звездата кръсти на свое име 40-сантиметровата пластика от бронз и пожела на Софи късмет по време на големия финал.“уСТАТУЯТА” тежи 5 кг и е извайвана в продължение на 2 месеца от склуптора Георги Кунев, син на известния български склуптор Куню Желев. Реакцията на Софи при вида на подаръка успя да трогне всички гости.Грандиозното събитие завърши с невероятно светлинно шоу между машините на HITACHI , а всички музикални звезди успяха да създадат свое звездно шоу в небето с послания върху хартиени фенери.
Изображение

Потребителски аватар
toty93
Respect
Respect
Контакти:

Мнение от toty93 » 15 май 2012 11:35

СОФИ МАРИНОВА ВЕЧЕ Е В БАКУ, ЧАКАМЕ ПЪРВАТА Й РЕПЕТИЦИЯ

Изображение

С полет през Истанбул Софи Маринова замина вчера за Баку – столицата на Азербайджан, където ще се проведе тазгодишното издание на Евровизия. На летището я изпратиха много близки и приятели, сред които беше и дуетният й партньор Устата. Софи отпътува заедно със сина си Лоренцо, като сподели, че той й дава сили и се надява да й донесе късмет. Придружават я и екип на БНТ, който ще отразява всичко най-интересно около престоя й, продуцентът й Крум Крумов, гримьорът Мис Бони. Българската делегация вече е в Баку, където ги посрещна топло време и много приятелска атмосфера. Репетициите в „Кристалната зала”, построена специално за Евровизия, започнаха на 13 май. Сцената вече изпробваха участниците от първия полуфинал, а от днес тя ще бъде на разположение на състезателите във втория. Той ще се проведе на 24 май и в него ще чуем Софи Маринова – чакаме първата й репетиция и й стискаме палци всичко да мине перфектно!
Изображение

Потребителски аватар
toty93
Respect
Respect
Контакти:

Мнение от toty93 » 16 май 2012 11:52

Мис Бони след репетицията на Софи в Баку: Мислеха, че е на плейбек

Изображение

Мис Бони, който е част от екипа на Софи Маринова в "Евровизия 2012", късно снощи влезе в ролята на репортер и в типичния си хапливо-ироничен стил постна статус във Facebook профила си:"И да кажа на душевните ДЖУДЖЕТА, които се опитаха да смачкат СОФИ с етноса й ....
Днес за пореден път се гордях, че тя ни представя, защото беше и единствената, за която си мислеха, че е на плейбек - НЯМА ТАКЪВ ТАЛАНТ... И да съм частица от нейното изпълнение, е ГОРОСТ за мен ...!!! Обичам те Софи!" - написа топ гримьорът след като отблизо проследи първите репетиции за песенния конкурс в Баку.Мис Бони показа и снимка, на която е със Софи Маринова и продуцентът й Крум Крумов.
Изображение

veli1199
Регистриран: 06 ное 2010 09:40

Мнение от veli1199 » 23 май 2012 12:45

Натровила ли се е Софи Маринова в Баку?

Във връзка с публикации, че в Баку Софи Маринова е получила тежко стомашно-чревно разстройство от консумацията на местен специалитет с рибена чорба и сок от нар, от БНТ се свързаха със специалния им пратеник в Баку Драгомир Драганов.

Той напълно опроверга информацията като каза, че Софи се чувства добре, в прекрасно здраве и очаква с нетърпение участието си на втория полуфинал утре, 24 май.

Софи Маринова ще пее под номер 8. Освен нея във втория финал участие ще вземат представителите на: Сърбия, Македония, Холандия, Малта, Беларус, Португалия, Украйна, Словения, Хърватия, Швеция, Грузия, Турция, Естония, Словакия, Норвегия, Босна и Херцеговина и Литва. „Нашият” полуфинал зрителите могат да гледат по БНТ от 22:00 часа.

Веднага след края на втория полуфинал, БНТ ще излъчи документалният филм "Пътят". Драгомир Драганов и операторът Васко Йотов разказват за европейското промо турне на ромската перла.

veli1199

Мнение от veli1199 » 02 юни 2012 08:51

Софи: За първи път и аз се притесних и ми трепереше гласът

Страната ни няма да се отказва от участие в международния конкурс "Евровизия", въпреки че и тази година не се класирахме за финала му. Категоричното решение е на организаторите на състезанието у нас - Българската национална телевизия.

Какъв точно ще бъде регламентът за изпълнителите, които имат желание да се включат в следващото му издание, тепърва ще се решава. Отсега е ясно, че Софи Маринова най-вероятно ще се пробва отново.

Певицата, която преди дни ни представи на музикалното събитие в Баку, публично обяви намерението си да участва пак. Това се случи на близо едночасова пресконференция, по време на която Софи коментира изпълнението си на песента "Love Unlimited" в столицата на Азербайджан, решението да бъде сама на сцената на "Евровизия" и критиките към тоалета ѝ, който демонстрира пред милиони европейци.

Личната оценка на Софи за представянето ѝ на 24 май е следната:

"Аз винаги съм казвала, че "Евровизия" е много престижен конкурс и винаги се радвам когато участвам, защото там всичко върви ръка за ръка. И текст, и тоалет, и грим, и излъчване, и пеене. Мисля, че успях да дам всичко от себе си. Е, можеше и повече, но сцената е толкова голяма, че за първи път и аз се притесних и ми трепереше гласът. Вие знаете аз как пея и явно сте го усетили, че там наистина си притесних. Пожелавам на всеки български изпълнител да изпита това чувство, което изпитах аз. Просто се преродих на тази сцена. Беше ми много хубаво и въобще не съм тъжна. Даже, ако може догодина пак аз да отида, няма да е зле".

Защо екипът на Софи Маринова избра тя да е сама на сцената на Кристалната зала в Баку? Отговорът от продуцента ѝ Крум Крумов:

"Имахме като идея, още декември месец, златните момичета на Илиана Раева да танцуват със Софи. Поради ангажименти те не успяха и за по-добро от тях не можахме да се сетим. При един изпълнител, който има всички дадености, какъвто е Софи Маринова, такива спомагателни елементи, просто, за да има нещо друго на сцената, са излишни".

И за критиките към тоалета на певицата - къса кожена рокля по тялото, комбинирана с високи кожени ботуши и масивни бижута. Стилистката на Софи Антония Йорданова казва:

"Аз съм изумена от интереса тази година към тоалета. Тази рокля се роди от една идея на Крум Крумов, който искаше да се вдъхновим за нея от прабългарите. Като човек, който смее да твърди, че си е минал пътя и е учил история на костюма, успях да извлека това, което трябва от традиционния прабългарски костюм. Съобразявайки се с доста други неща направихме тази, явно доста провокативна за българския вкус, дреха. Моето мнение е, че българският вкус е ужасно консервативен. Мисля, че беше съвсем нормална тази реакция, аз я очаквах. Изключително странно е как една страна като нашата никога не може да застане напълно зад хората, които представляват нея в един такъв форум. За мен лично това беше едно добро представяне. Аз не мога да си представя обаче как един народ може да каже за неговата изпълнителка, че това, че се е появила с високи ботуши е проява на чалга вкус".

За излишния драматизъм от факта, че и тази година България не се класира на финала на "Евровизия" говори един от композиторите на песента "Love Unlimited" Ясен Козев. Той смята:

"Това е музика, това е забавление. Това е, с което се разтоварваме, радваме, успокояваме, натъжаваме. Това е един прекрасен музикален форум, който трябва да ни радва. Хората извън България именно така възприемат този конкурс. Може би само източните държави го удрят по на победа".

Има ли формула за достигане до финала на "Евровизия"? Мнението на Йоана Левиева - Сойер от БНТ е:

Формула няма. Твоят успех зависи не само от твоето собствено представяне, но зависи и от това какво другите са избрали. Нещо, което работи тази година може и да не сработи следващата. Това, което се коментира е, че е хубаво конкурсът малко да се върне в старите си рамки. Участието на държави като Русия, като Азербайджан, като Украйна, за които това е важно от гледна точка на PR в Европа, на бизнес в Европа, на туризъм дори, та тези държави някакси превръщат победата в нещо много повече, отколкото всъщност тя е".

Извън емоциите на сцената - впечатленията на Софи Маринова от Азербайджан:

"Държавата е много богата. Точно, както аз казвам, тузарска държава. Много ми хареса. Колите, жените, мъжете...всички са много натокани, направени, нагласени. Бе много яко".

И съветите на Софи към следващия представител на България на "Евровизия". Те са:

"На първо място да бъде себе си. Да е уверен в себе си. Да знае какво иска. И най-вече, ако стигне до "Евровизия", да се забавлява и да гледа с широка усмивка на това, което се случва".

veli1199

Мнение от veli1199 » 23 юни 2012 18:26

Софи Маринова и Рафи заформиха дует

Софи Маринова и Рафи Бохосян си спретнаха импровизиран дует, докато се забавляваха на партито в бургаска дискотека.

Гласовитата фолк изпълнителка и победителят от риалити формата „X Factor” се качиха на една сцена на откриването на летния сезон в Plazza Dance Burgas, където Софи бе специален гост. Рафи пък пристигна на купона, за да се забавлява и допринесе за настроението, като се включи в програмата.

Сред присъстващите бяха също и трикратният световен шампион по бойно самбо Марко Косев, който е изключително близък на собствениците на клуба, един от които е и фолк изпълнителят Константин.

Това е второто заведение на певеца. Той е собственик и на дискотеката в София от същата верига.

Потребителски аватар
emi_1296
Регистриран: 18 мар 2011 19:01
Любима певица: Галена
Любим певец: Фики, Борис Дали

Мнение от emi_1296 » 12 юли 2012 09:14

Софи Маринова с латино версия на “Love Unlimited”

Софи Маринова ще атакува музикалните класации и нощните клубове с лятна версия на песента “Love Unlimited”. Парчето, с което тя се представи на "Евровизия 2012" в Баку, ще зазвучи в латино стил. Аранжиментът на новата версия е дело на DJ Роско от Deep Zone Project.
„След като оригиналната версия на песента пожъна голям успех не само в България, но и по света, решихме да заложим на горещи латино ритми и се получи нещо наистина интересно, което със сигурност ще се хареса на феновете на Софи” – споделят от екипа й.

Латино версията на “Love Unlimited” е включена в новото издание на компилацията на Сънни Мюзик – „Жега”, която скоро ще бъде на музикалния пазар.

veli1199

Мнение от veli1199 » 08 дек 2012 15:43

Софи Маринова подготвя нов албум

Софи Маринова подготвя нов албум, разкри самата тя. Дискът се очаква да излезе на музикалния пазар към средата на месец януари догодина.

"От три години нямам нов албум, въобще нищо не се случва покрай мен. Остава ми това, че с Устата - моята дуетна половинка, през 5-6 месеца правим дуетни песни, но нов албум няма на пазара. Пак няма да смогна декември - за Коледа, за Нова година, да го пусна, но януари месец, за ромската Нова година на 14 януари, да се появи този албум" - обяснява Софи в “Преди обед” на bTV.

За предстоящия си диск изпълнителката на Сънни Мюзик е записала 2-3 песни със сина си. За него има и специално рок парче.

“Мисля, че музикален и искам да следва моя път” - каза тя. Въпреки че музикалната дарба на Лоренцо е наследена от родителите му, певицата признава, че всъщност за детето е по-добре да има и някакъв бизнес в живота си, а музиката да му остане като хоби.

През седмицата Софи Маринова отпразнува рождения си ден в компанията на Азис, Бони, Тони Стораро - певците, които най-много обича. Те са най-добрите в България, смята тя.

Тони Стораро я изненадал, като й довел много известен кларнетист от Турция – Хюсни. Музикантът вземал по 50-100 хил. евро на участие и тя била много трогната от жеста.

Отговори

Върни се в “Софи Маринова”