Новини

veli1199
Регистриран: 06 ное 2010 09:40

Re: Новини

Мнение от veli1199 » 04 мар 2012 14:58

Софи Маринова: Трябва да докарам "Евровизия" в България

На финала на българското издание на "Евровизия" в сряда вечер се случи това, което мнозина смятаха, че трябваше да се случи още преди години - страната ни да изпрати на престижния конкурс попфолк изпълнител. Една от най-добрите в този жанр Софи Маринова спечели родното състезание с песента "Love unlimited". Тя беше определена за номер 1 от зрителите, които гласуваха за нея чрез sms-и. Решаващ за избора й беше и вотът на музикалните специалисти, членуващи в специално сформирана Академия, въпреки че той се размина с този на публиката.

За Софи Маринова това беше трето участие на нашата "Евровизия". През 2005 година тя се включи в надпреварата със Слави Трифонов, а през 2007 година с рапъра Устата.

Певицата ще представи България в международния конкурс през май. Тази година той ще е в столицата на Азербайджан Баку. А догодина Софи обеща да го докара у нас.

В специално интервю за "Денят" на Дарик тя говори за конкуренцията си на финала на българската "Евровизия" в лицето на още една звезда от попфолка - певицата Десислава. Коментира и негативните мнения за това, че страната ни изпраща в състезанието изпълнител от ромски произход.

Наистина за трети път се явявам на "Евровизия", но аз самата си дадох хъс и си казах: Айде, за трети път ще се пробвам, дано да е за щастие. Нали така викат хората. И то вярно излезе щастие и спечелих.

Разкажете малко повече за песента и за хората, които са работили по нея?

Музиката е на Ясен Козев и Крум Георгиев. Ремиксът е на DJ Роско. Някъде шест, седем месеца тази песен беше в телефона ми и ние с Крум умувахме какво да я правим, защото наистина много ни харесваше. В един момент получихме покана за "Евровизия" и аз му викам на Крум: Ето, виждаш ли за къде ще е песента. А той ми отговори: Уф, едвам ме нави. После седнахме с него и с Дони Василева, която написа текста, да я мислим как трябва да я изпея. Мислихме си, ако въобще отидем на "Евровизия" с какво можем да впечатлим Европа. И понеже те знаят, че аз знам само български и цигански, английски не знам, и решиха на много езици да кажа "Обичам те". И всъщност в песента на 12 езика пея "Обичам те".

На финала на "Евровизия" бяхте сама на сцената, но мислили ли сте вече за това какво ще бъде представянето на песента в Баку?

Честно да ви кажа не сме мислили още за Баку. За тук искахме да играят златните момичета на Илиана Раева, да танцуват на сцената, но те имат турне и не можахме да съчетаем нещата. Затова решихме сама да се явя. Сега вече за Баку естествено с целия екип ще работим и ще направим всичко възможно да представим България в най-добрата й светлина.

Бихте ли си партнирали отново с Устата примерно?

Вие се шегувате, но аз вчера се обаждам на Устата и му викам: Я ела тук около мен да се въртиш нещо, да правим някакво шоу. А той се смее и казва: Няма да ти преча, няма да ти преча.

Потребителски аватар
toty93
Respect
Respect
Регистриран: 13 яну 2012 14:30
Любима певица: ГЕРГАНА
Компания: ПАЙНЕР
Подпис от: Dark Horse
Контакти:

Мнение от toty93 » 13 мар 2012 12:22

Песента на Софи Маринова за "Евровизия" била гласена за Азис и Миро

Изображение

Първата спирка от промо турнето на Софи Маринова преди финала на "Евровизия" в Баку е Гърция. Снощи тя пя на гръцкия финал на конкурса. Гласовитата българска се радва на огромен интерес от страна на феновете и гръцките медии.
Попитахме авторите как е създадена песента на Софи? Един от композиторите Крум Георгиев сподели, че са търсили типове хармонии, които, от една страна, да са подходящи за денс музика, от друга - да носят известна меланхолия.
„Парчето си остана около година в компютрите ни. Искахме да поставим Азис в тази светлина. После имаше период, в който мислехме, че може Миро да я изпее. Докато всъщност се появи продуцентът на Софи и хареса това парче за нея.” - обяснява Георгиев.
Той разказва как за Софи началото на песента е било най-трудно за изпяване: „Честно казано, не го усещаше. Казваше, че е много модерно. Тя беше като дете, което се страхува да влезе в нещо ново за нея.”
За другия композитор Ясен Козев е важно, че хората харесват песента и се забавляват, обединени са под един знаменател за една красива идея. „Песента се появи по един магичен начин без никакъв сценарий, създадохме я отведнъж за часове.”- казва Козев.
Според него, когато се говори за музика, няма смисъл да се мисли за битка и състезание. За него: „Конкурсът Евровизия е празник на музиката.” Ясен Козев сподели, че имат намерение да подготвят пиано версия на парчето, която според него Софи Маринова ще изпее впечатляващо.

Според DJ Роско доказателство за това, че парчето на Софи Маринова е хит е фактът, че всяка вечер се върти от 3 до 5 пъти в дискотеките. „Най-важната част в момента е в ръцете на Софи, тъй като тя е човекът, който ще бъде на сцената и ще представи тази песен. Вярвам, че песента ще стигне до финала.” - подчерта Роско.
До смърт да ме раняват и без дъх да ме оставят.
Изображение
Във последния миг живот, "Обичам те!" ще кажа.

veli1199

Мнение от veli1199 » 20 мар 2012 15:23

Софи Маринова отива в Европейския парламент

На 27 март, в навечерието на Международния ден на ромите 7 април, Софи Маринова ще представи българската песен за "Евровизия" в Европейския парламент. Гостуването на изпълнителката се осъществява по покана български евродепутати от политическа партия ГЕРБ.

Събитието ще бъде открито с песента химн на ромите „Джелем, джелем” и ще продължи около час. Кулминацията ще е песента „Love Unlimited”, с която България ще участва в песенния конкурс "Евровизия" тази година.

Поканени са Ливия Ярока, евродепутат от ромски произход, Джоузеф Доу, председател на групата на ЕНП, Мартин Шулц, председател на Европейския парламент, представители на българската общност в Белгия и др.

На срещата на делегациите в Баку беше изтеглен жребият за поредността на песните. България ще се състезава под номер осем.

Потребителски аватар
toty93
Respect
Respect
Контакти:

Мнение от toty93 » 21 мар 2012 01:19

5 ИСТОРИИ ЗА ЛЮБОВТА В КЛИПА НА ПЕСЕНТА НА СОФИ ЗА ЕВРОВИЗИЯ

5 истории за любовта ще има в клипа на песента “Love Unlimited”, с която Софи Маринова ще ни представи на Евровизия тази година. Режисьор на видеото е Николай Нанков, стана ясно от репортажа от първия снимачен ден, излъчен от БНТ – организаторите на конкурса за Българската песен на Евровизия.

Още две новини за Софи и участието й на престижния конкурс станаха ясни днес. Жребият, изтеглен за втория полуфинал, в който ще видим нашата певица, отреди на 24 май на сцената в Баку тя да пее под № 8. На 27 март пък, в навечерието на Международния ден на ромите 7 април, Софи Маринова ще представи българската песен за Евровизия в Европейския парламент. Представянето се осъществява по покана български евродепутати от политическа партия ГЕРБ. Събитието ще бъде открито с химна на ромите „Джелем Джелем” и ще продължи около час. Кулминацията ще е песента „Love Unlimited”.
Изображение

Потребителски аватар
.:Maria:.
Регистриран: 01 окт 2010 17:21
Любима певица: Десислава
Любим певец: Фики
Компания: Пайнер
Контакти:

Мнение от .:Maria:. » 21 мар 2012 14:41

Софи Маринова засне клип на песента „Love Unlimited“
Изображение
Клипът към песента на Софи Маринова "Love Unlimited" разказва пет истории за любовта и как тя се изживява във всичките ú измерения - не само между мъжа и жената, но и между приятели, в семейството и т.н. Самата Софи присъства в сравнително малко кадри, но играе ролята на обединяващ образ между петте истории.

Стилист на Софи е Антония Йорданова. Тя обясни, че визията на певицата е изключително изчистена, елегантна и нежна, без типичните за нея ярки цветове и бижута.

Режисьор на видеото е Ники Нанков, който не само е печелил много международни награди, но е изградил име на един от най-креативните и оригинални автори на музикални ленти в България. Професионализмът на Ники Нанков е доказан. Освен с Лили Иванова, той работи с Нели Рангелова, Елица Тодорова, Аксиния, Жорж и много други популярни български звезди.

За клипа на "Love Unlimitet" Нанков сподели: "Общата тема е любовта. Не във формата - мъжът-жената, а във всичките ú форми, които съществуват. Ролята на Софи - тя ще бъде нишката, която ще води цялото филмче. Тя ще дарява тази любов на света."Видеоклипът се очаква да бъде готов до 10 дни.
Изображение

veli1199

Мнение от veli1199 » 29 мар 2012 11:43

Софи Маринова и "Любов без граници" в Европарламента

Българската песен за конкурса "Евровизия 2012" прозвуча и в Европейския парламент в Брюксел.

Софи Маринова беше поканена от българските евродепутати от ГЕРБ, за да участва в отбелязването на Международния ден на ромите. Тя пя в Европарламента пред депутати и официални гости, след които вицепрезидентът на Европейската комисия Вивиан Рединг и вицепрезидентът на Европейския парламент Отмар Карас.

Ливия Ярока - депутат в Европейския парламент, ЕНП, каза пред БНТ: "Ромите са дискриминирани в цяла Европа, сега има доста отрицателни настроения към тях. Това, което трябва да разберем, е че проблемите идват от това, че не се познаваме едни други". Въпреки усилията на европейските политици, все още към тях има предразсъдъци, допълни евродепутатката, която е част от това малцинство.

Българският евродепутат Андрей Ковачев, който е докладчик по темата за интеграцията на ромите допълва: "Приобщаването е двупосочна улица - трябва да има желание и от двете страни, както от мнозинството, така и от малцинството. Не трябва да говорим само за права. Когато си част от едно общество, трябва да изпълняваш и всички свои задължения."

Софи Маринова завладя публиката със своя глас, очарование и стил. За да докаже, че всички хора са еднакви, тя продължи да вълнува разнообразната публика с ромска музика. Освен традиционните ромски песни "Джелем, джелем" и "Василица", гласовитата българка представи "Любов без граници". Пред кореспондента на БНТ в Брюксел Владислав Велев, видимо развълнувана, тя каза: "Много си обичам песента, но най-важни са трите неща в едно - глас, музика и текст. Те са направени с любов и сърце, затова и песента е хубава. Ако песента спечели "Евровизия", тя ще има много варианти, но засега я оставяме в този, който хората са харесали".

Потребителски аватар
toty93
Respect
Respect
Контакти:

Мнение от toty93 » 03 апр 2012 17:20

СОФИ МАРИНОВА ЩЕ КУМУВА НА РОКСАНА

Изображение

Роксана разкри днес коя ще бъде кумата на сватбата й – отговорната роля е поверена на Софи Маринова. Ромската перла приела поканата веднага и се зарадвала страшно много за честта, която й оказва младата певица.Рокси разказва, че дори за миг не се е замисляла коя да е кумата в най-важния ден в живота й. „Когато уточнихме дата за сватбата и дойде момента, в който трябваше да си поканя кумове, първият човек, на който се обадих, беше Софи. Аз много я обичам, приятелки сме, а животът ми по някакъв начин винаги е бил свързан с нея. Тя е певицата, от която съм се учила и на която се възхищавам. Знам и съм сигурна, че тя също много ме обича и се радва на всеки мой успех. Винаги ми дава полезни съвети и в личния, и в професионалния ми живот, никога не ме подвеждала. Поканих я, а тя, още не се бях изказала, ми каза: „Разбира се, че ще ти стана кума с най-голямо удоволствие!” Направи ме много щастлива”, разкрива Рокси.
Кумът още е забулен в тайна, но скоро ще стане ясно кой е той, обещава тя.
Изображение

Потребителски аватар
toty93
Respect
Respect
Контакти:

Мнение от toty93 » 06 апр 2012 16:58

Канят Софи Маринова за депутат от ГЕРБ?

Изображение

ГЕРБ обмисля да издигне Софи Маринова за кандидат за депутат. Това стана ясно от думите на Искра Фидосова, след като певицата гостува в парламента, за да представи пред депутатите песента "Любов без граници", с която ще се яви на "Евровизия".Ромската перла е поканена в Народното събрание от депутатите от парламентарната група на ГЕРБ и от вицепремиера Цветан Цветанов. Посещението на гласовитата певица е по повод Международния ден на ромите - 8 април."За първи път слушам Софи Маринова в парламента, но я слушам над 20 пъти на живо в моя избирателен район, тя е чест гост на наши мероприятия. Смятам, че тя ще грабне сърцата на всички зрители, които ще наблюдават Евровизия от различните страни. Разбира се, знаете, че България не може да гласува за своя славей. Аз стискам палци и вярвам, че ще успее" - заяви Искра Фидосова.Тя добави, че харесва песента "Любов без граници", дори на някой концерт на Софи Маринова може да я изпее."Крайно време е да има и ромски представител в парламента, може би е време човек като Софи Маринова да бъде и депутат в следващото 42-ро Народно събрание" - добави още Искра Фидосова.
Изображение

Потребителски аватар
Officially Forbidden
Регистриран: 02 окт 2010 01:30
Любима певица: Галена, Десислава
Компания: Payner Music
Контакти:

Мнение от Officially Forbidden » 07 апр 2012 14:18

Софи с премиера на видеото към „Love Unlimited“

Изображение

Клипът към песента на Софи Маринова "Love Unlimited" ще бъде излъчен премиерно по БНТ в събота вечер след централната емисия "По света и у нас". Веднага след това видеото ще може да бъде видяно на sofi-marinova.com, eurovision.bnt.bg , eurovision-bg.com и ogae-bg.com.

Лентата разказва пет истории за любовта и как тя се изживява във всичките й измерения – не само между мъжа и жената, но и между приятели, в семейството и т.н. Самата Софи присъства в сравнително малко кадри, но играе ролята на обединяващ образ между петте истории, съобщават от БНТ.

Стилист на Софи е Антония Йорданова. Визията на певицата е изключително изчистена, елегантна и нежна, без типичните за нея ярки цветове и бижута.

Режисьор на видеото е Николай Нанков, който не само е печелил много международни награди, но е изградил име на един от най-креативните и оригинални автори на музикални ленти в България. Професионализмът му е доказан. Освен с Лили Иванова, той работи с Нели Рангелова, Елица Тодорова, Камелия,Цветелина Янева и много други популярни български звезди.

Продуценти на видео клипа са БНТ и Сънни мюзик.
...Целият град знае
Изображение

Потребителски аватар
toty93
Respect
Respect
Контакти:

Мнение от toty93 » 15 апр 2012 00:13

Софи ще бъде специален гост на американския посланик

Изображение

На 17 април на специално събитие в американското посолство Н.Пр. Джеймс Уорлик покани българския представител в конкурса "Евровизия" Софи Маринова.Неговият екип и гости ще пожелаят на гласовитата певица много успех за финалите в Баку. Софи ще поздрави всички с песента "Любов без граници" и химна на ромите "Джелем, джелем".
Изображение

Отговори

Върни се в “Софи Маринова”