Новини

Потребителски аватар
*SOFILADY*
Регистриран: 08 яну 2006 01:02
Компания: всички
Контакти:

Новини

Мнение от *SOFILADY* » 09 дек 2009 00:40

В тази папка ще слагаме всички актуални новини за изпълнителя.
Цитирайте източника на всяка новина.

veli1199
Регистриран: 06 ное 2010 09:40

Re: Новини

Мнение от veli1199 » 15 юли 2011 10:32

Кондьо: Аз избягах от този стил, мои колеги го почнаха

Кондьо гостува на "Открит микрофон" с Емилия Стоянова и пред камерата на Signal.bg направи съпоставка на песните, които някога вълнуваха публиката, с тези, които днес владеят клубния живот.

Изпълнителят наскоро пусна нов сингъл, който получи добра подкрепа от феновете в Мрежата. По повод на песента "Жив съм" Кондьо разказва:

"Всеки човек се издига и после пада. Винаги има възход и падение в живота. Текстописецът Диян Георгиев е избрал това. Е, че съм прекарал това има предвид, но и всеки друг може да го е прекарал, не само аз - всеки човек на Земята" - казва изпълнителят и споделя, че новата му песен, която е по музика на Фивос на него много му харесва.

"Аз иначе мои песни не слушам, а тази я слушам. Гръцката нотка в нея ми харесва, отива си с китарите. По-стария стил съм го загърбил вече, а колеги почнаха точно моя стар стил да свирят" - учудва се певецът. "Аз избягах от този стил, те почнаха" - смее се той.

Кондьо иска да покаже нов имидж в музиката и това, което в момента чувства музикантската му душа. Изпълнителят, който извървя дълъг път във фолк жанра, е решен твърдо да продължи напред, защото музикантите трябва да развиват музиката и да представят на публиката новите тенденции.

Хитовият певец твърди, че не му е времето за тази музика, която някога се е правила. "Ето аз съм я спрял. Аз гледам напред, а те се връщат назад. Искам да правя по-етно, по-модернизирани неща" - категоричен е Кондьо.

Какъв анализ на сегашния попфолк направи изпълнителят може да видите в "Открит микрофон".

Информация : http://signal.bg/view_article.php?article_id=15988

veli1199

Мнение от veli1199 » 21 сеп 2011 16:23

КОНДЬО – ПОЧИТАТЕЛ НА КАРБОВСКИ

Кондьо ще бъде гост в предаването „Карбовски: Директно” тази събота (24 септември) от 16.00 часа. Зрителите на Нова ТВ ще разберат всичко актуално около фолк ветерана и върху какво работи в момента.

Звездата на Diapаson Records ще седне за първи път на горещия стол в студиото на Карбовски и ще усети хапливия език на водещия. Певецът по принцип рядко дава интервюта, но тази покана приел с удоволствие, тъй като е почитател на журналиста и досега не е имал удоволствието да го срещне.

Последните два месеца се оказаха доста силни за Кондьо, който направи силно завръщане на музикалната сцена с песента „Жив съм”. Мнозина определиха парчето, което има доста философски текст, като автобиографично за изпълнителя, Кондьо ще сподели сам. Какво е преосмислил, направил ли е равносметка на миналото и как се е променил животът на гласовития сливналия са само малка част от темите, които ще бъдат засегнати в предстоящото интервю.

veli1199

Мнение от veli1199 » 14 яну 2012 16:30

Кондьо в „Тази неделя” по bTV

Кондьо гостува в предаването „Тази неделя” по bTV на 15 януари от 9:00 часа. Звездата на Diapason Records ще разкрие пред зрителите любопитни истории, свързани с личния и професионалния му живот.

Фолкветеранът ще гостува за първи път в студиото на Лора Крумова и не крие, че е поласкан от поканата на една от най-обичаните водещи у нас. Изпълнителят на „Жив съм” ще разкаже интересни случки от дългогодишната си кариера на музикалната сцена и ще сподели пред камерата слабо известни факти от зората на попфолка.

Малко хора знаят подробности за семейния живот на Кондьо, тъй като той упорито пази близките си далеч от медийното внимание. Този път обаче гласовитият сливналия ще повдигне завесата и ще позволи на зрителите да надникнат в личното му пространство.

veli1199

Мнение от veli1199 » 18 фев 2012 17:38

Кондьо на среща с Люба Кулезич

Кондьо ще бъде гост в предаването „Насреща Люба Кулезич” по TV7 на 19 февруари (неделя) малко след 9:00 часа. Звездата на Diapason Records ще разкрие пред зрителите различни истории, свързани с най-трудния период в неговия живот - престоя му в затвора.

Фолкветеранът ще разкаже как пребиваването зад решетките е променило светогледа му и как живее сега. Гласовитият сливналия ще изрази и мнението си по дискутирания в последните дни въпрос за стачката на софийските затворници.

Изпълнителят на „Жив съм” ще гостува в студиото на Люба Кулезич заедно с бившия шеф на затворите ген. Петър Василев и друг певец – Дани Милев, който преди години също е бил арестант.

veli1199

Мнение от veli1199 » 22 мар 2012 16:32

Кондьо: Сам не може да си видиш грешките, трябва да ти ги кажат

Фолк легендата Кондьо винаги се е доверявал и разчитал на своите продуценти. Певецът, успял да направи едни от най-големите фолк хитове през 90-те, е на мнение, че всеки изпълнител трябва да има хора, които да са му точен критерий в професията.

"Човек цял живот се учи, според мен е така. Сам не може да си видиш и да си чуеш грешките, трябва да ти ги кажат. Има такива, които вече се мислят за някои и вирват носа си. То на Майкъл Джексън и на другите световни звезди си има хора, които им казват какво да пеят, какво остава за нас" - обяснява той.

Кондьо издава първия си албум "Мъни, мъни" през 1998 година с Ара аудио-видео и досега остава верен на продуцента си Ненчо Касъмов. "Много добре се работи с Ненчо Касъмов - весело. Някой път може и да се поскара, ако направиш някой гаф. Но в най-трудните моменти е бил до мен, в най-трудните...и му благодаря! От Виктор Касъмов - шефа на Ара, също съм видял хубаво, когато компаниите бяха едно. Аз съм свикнал с тези хора" - споделя певецът.

Кондьо е на мнение, че е добре да са обособени две компании, защото между изпълнителите има конкуренция и стремеж за повече качествени песни: "Всеки певец има амбиция. Трябва да си сверяваш часовника" - разсъждава изпълнителят на Diapason Records.

Потребителски аватар
toty93
Respect
Respect
Регистриран: 13 яну 2012 14:30
Любима певица: ГЕРГАНА
Компания: ПАЙНЕР
Подпис от: Dark Horse
Контакти:

Мнение от toty93 » 06 апр 2012 23:18

Кондьо гостува на Кошлуков в TV7

Изображение

Кондьо ще бъде гост в предаването „Факторът Кошлуков” по TV7 тази събота (7 април) около 11.00 часа. Звездата на Diapason Records ще обсъди много различни и интересни теми с популярния водещ.
В навечерието на 8 април – Празника на ромската общност фолветеранът ще сподели пред зрителите дали той самият отбелязва този ден и по какъв начин го прави. Изпълнителят на „Колко да платя” ще разкаже интересни моменти от своя жизнен и професионален път, в който се е сблъсквал с толерантността или липсата на такава в отношението към различния етнос. Двамата ще обсъдят и най-трудния период от живота на сливналията – времето, когато е бил лишен от свобода. Всеизвестно е, че по този показател той и водещият са споделят обща съдба, така че разговорът със сигурност ще бъде интересен.Не пропускайте Кондьо в предаването „Факторът Кошлуков” на 7 април (събота) около 11.00 часа само по TV7.
До смърт да ме раняват и без дъх да ме оставят.
Изображение
Във последния миг живот, "Обичам те!" ще кажа.

Потребителски аватар
GaLiioo
Регистриран: 07 авг 2012 11:43
Любима певица: АНДРЕА, АЛИСИЯ и ПРЕСЛАВА
Любим певец: SHAWN MENDES, FETTY WAP

Мнение от GaLiioo » 06 апр 2013 13:57

Кондьо: Трябва да направиш нещо ненормално, за да се хареса

Кондьо наскоро представи новата си песен "Моето сърце", която е негова авторска композиция. Във видеоклипа към парчето той влиза в ролята на детектив, а сюжетът представя една любовна история.

В "Открит микрофон" на Signal.bg певецът споделя, че е доволен от проекта реализирания проект и не крие, че обикновено най-скъпите видеоклипове компенсират липсата на вокални качества.

"Направил съм хубава песен, би трябвало да се слуша песента. Мисля, че клипът не е лош, пък и не ми се дават толкова пари за страшни клипове. Който не може да пее, той прави високи клипове и те точно тях гледат" - е обяснението му защо някои изпълнители вадят толкова средства за скъпи клипове.

Легендарният фолк певец дава за пример как работят големите звезди в съседните ни държави.

"Като вземем една съседна държава, каквато е Сърбия, излиза да пее Шабан, такава велика звезда, да държи на някакви страшни клипове, Драгана Миркович, да държи на някакви страшни клипове?! Те само залагат на пеенето, а са пълни с участия, значи хората ценят гласа, а тук в България ценят задника" - разпалено коментира изпълнителят.

Кондьо разказва, че в последно време във фолк заведенията се забелязва една нова тенденция на реклама, която е чрез използването на популярни лица от различни сфери. Те биват канени в заведенията срещу достатъчно висок хонорар и така с присъствието си стават подвижна реклама на някой лъскав клуб.

"Лъскавото продава. Сега ми казаха, че на някои известни хора им дават пари, за да влязат и стоят в дискотеките. Те нито пеят, нито правят нищо, само стоят да ги видят и взимат пари. Така правят реклама на заведението, а ние, които даваме пари за музика, за клип, за толкова труд... Смятайте докъде сме стигнали. Аз няма да се учудя, ако някоя, която въобще не е певица, излезе и ги шашне" - обяснява певецът.

Изпълнителят на Diapason Records е на мнение, че в днешно време, за да впечатлиш хората, трябва да ги скандализираш с нещо, в противен случай не ти обръщат внимание.

"Трябва да се съблека гол, да направя един клип, ама сумо и може би ще стане интересен. Сумо борец да играя, с някой голям българин. Нещо ненормално трябва да направиш, тогава ще се хареса - задник да се види, крак да се види, гърда да се види, защото те не слушат с ушите си, а се правят, че много разбират.
  • Или си играч, или си наигран

Изображение

Потребителски аватар
musics
Respect
Respect
Регистриран: 08 окт 2011 12:54
Любима певица: Lady Gaga & Preslava
Компания: ПАЙНЕР

Мнение от musics » 16 юни 2013 13:03

Кондьо: Учудвам се от това, което се случва в нощните заведения

Неотдавна в интервю за "Открит микрофон" на Signal.bg Кондьо се възмути, че някои известни личности са започнали да ходят на участия, за да вдигат рейтинга на заведенията, без да правят нищо. Тази нова тенденция на реклама показва, че най-често биват канени в заведенията срещу достатъчно висок хонорар актьори от популярни сериали и така с присъствието си стават подвижна реклама на някой лъскав клуб.

"Те нито пеят, нито правят нищо, само стоят да ги видят и взимат пари. Така правят реклама на заведението, а ние, които даваме пари за музика, за клип, за толкова труд... Смятайте докъде сме стигнали. Аз няма да се учудя, ако някоя, която въобще не е певица, излезе и ги шашне" - обясни изпълнителят пред камерата на Signal.bg преди повече от два месеца.

Защо се получава така, че собствениците на заведения предпочитат актьори пред певци и започна ли пренасищането на пазара да се отразява фатално на жанра, ето какво сподели тези дни Кондьо пред "БЛИЦ":

"Не че съм се възмутил - просто споделих учудването си от това, което се случва в нощните заведения, където според мен трябва да се залага на музиката. И за мен е странно, но това е положението. Не знам дали е пренасищане от попфолка… По-скоро сега сериалите у нас са популярни – преди 5 години почти не се правеха такива. Сега има нови герои и хората имат много нови идоли и искат да се срещнат с тях отблизо, защото ги виждат само на екрана. Това в никакъв случай не значи, че попфолкът е отживелица или нещо подобно".

Певецът е на мнение, че въпреки кризата, която се отразява и на най-комерсиалната музика, тя все пак ще продължи да съществува и да радва хората, обичащи да се забавляват на по-темпераментните звуци.

"Попфолкът няма да умре! Това е нашата музика. Все пак да не забравяме, че живеем на Балканите и кои са ни съседите. Тази музика е в кръвта ни и аз не разбирам защо продължаваме да говорим за нея като за нещо нередно, с притеснение и едва ли не със срам. В другите балкански държави, ако една песен е хубава, тя става популярна – без значение поп ли е, фолк ли е, рап ли е, рок ли е… А у нас попфолкът е "виновен" за всичко!? Това не го разбирам. Глупаво е да се делим на жанрове и да водим някакви войни" - обясни легендарният фолк певец.
На линия съм за един човек и чакам нещо мъничко от теб.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
GaLiioo
Регистриран: 07 авг 2012 11:43
Любима певица: АНДРЕА, АЛИСИЯ и ПРЕСЛАВА
Любим певец: SHAWN MENDES, FETTY WAP

Мнение от GaLiioo » 24 юли 2013 09:37

Кондьо се хвърля в r’n’b жанра

Image

В разгара на лятото Кондьо предлага страхотна изненада на своите почитатели. Той презентира чисто нова песен в доста различен стил, която има по-скоро r’n’b звучене. Звездата на Diapason Records е заснел и видео към парчето, носещо заглавието „Полудявам”, което от днес можете да гледате в ефира на FEN TV Full HD.

Изпълнителят залага на композиция на гръцкия хитмейкър Константинос Пантзис. Автор на текста е Диян Георгиев. Гласовитият сливналия признава, че песента го грабнала на първо слушане. „Много е различна от всичко, което съм правил до момента, но за мен бе огромно предизвикателство да я запиша.”, каза той. „Когато хората чуят началото на парчето, съм сигурен, че никога няма да им хрумне, че пея аз.”, сподели с усмивка Кондьо. „Постарах се да я изпълня по различен начин, така както изисква този музикален стил и искрено се надявам на хората да им допадне.”, довери още фолкветеранът.
Видеото „Полудявам”, режисирано от N-Team, е заснето край морския бряг. Гримът е дело на Кирилка Христова. Освен Кондьо в лентата участва красивата Надежда Недкова от Alia Models.
  • Или си играч, или си наигран

Изображение

Отговори

Върни се в “Кондьо”