Новини

Потребителски аватар
GaLiioo
Регистриран: 07 авг 2012 11:43
Любима певица: АНДРЕА, АЛИСИЯ и ПРЕСЛАВА
Любим певец: SHAWN MENDES, FETTY WAP

Re: Новини

Мнение от GaLiioo » 07 сеп 2013 18:53

Пропада турнето на Малина в САЩ и Канада

Тази събота трябваше да започне широко рекламираното турне на певицата Малина. Тя обаче остава в България. Огранизаторите са безпомощни пред отказа на властите да одобрят петицията на изпълнителката за работна виза.

За да се получи такова одобрение е необходимо правителството да се съгласи, че въпросният артист ще има принос към културни или социални инициативи. Обикновенно за изпълнителки от този стил, документите се позовават на уникалното присъствие и значение на попфолка за нашия етнос, пише bg-voice.com.

Всичко това обаче не е достатъчно в случая на изпълнитеката на "Ако ще да звъниш". "Отхвърлиха целия кейс без да дават специални обяснения.", каза Иван Загоров, организатор на турнето. "Най-голямото им обяснение е, че попфолкът не е културна музика и че не е нищо специално, което би трябвало да разрешават виза на хората да посещават Съединените щати". Подобен проблем Загоров е имал и с документите на друга певица - Яница, преди няколко месеца.

Според Загоров, турнето на Малина няма как да стане. От седмици българската преса гърми, че певицата се готви трескаво да покори Северна Америка.

Организаторите увериха, че парите от всички, които са купили билети, ще бъдат възстановени.
  • Или си играч, или си наигран

Изображение

Потребителски аватар
GaLiioo
Регистриран: 07 авг 2012 11:43
Любима певица: АНДРЕА, АЛИСИЯ и ПРЕСЛАВА
Любим певец: SHAWN MENDES, FETTY WAP

Мнение от GaLiioo » 07 сеп 2013 22:20

Малина: Не всичко за мен започва и свършва с Америка

Малина потвърди пред Signal.bg, че турнето й в САЩ отпада, но планираните три концерта за Канада ще се състоят. Фолк звездата на "Пайнер" е останала крайно изненадана от факта, че не й се дава възможност да се срещне със сънародниците ни зад Океана, защото се поставя изкуствена бариера между фолк изпълнителите и тези от другите жанрове, пред които няма подобни проблеми.

"Аз 10 години отказвам на покани да направя турне в Америка и не мога да кажа, че се чувствам разочарована. Получих толкова много есемеси и всички недоумяват защо. Не мога да разбера какво точно става, защото въобще не е даден ход на документите, за да се стигне до интервю. А това вече е плашещо... Защо за индийци, за пакистанци, за други народности няма проблеми, а при нас се получава така... Българите имат право на избор, нали това е демократично! Не става въпрос за един изпълнител, за мен конкретно, а за жанра въобще. Чакаме да разберем на какво се дължи това дискриминиране на нашия жанр. При мен и документи, и всичко е изрядно. Разбрах от организатора, че българите там са се събрали и са направили петиция до сената" - сподели изпълнителката пред Signal.bg.

Актуалната фолк звезда не скри, че това не е първият отказ на изпълнител от най-слушания музикален стил у нас, а от няколко месеца насам вече се превръща в тенденция. "И моят случай не е първият. От половин година насам организаторите на концертите в Америка срещат трудности с работните визи" - подчерта тя.

Неприятното за Малина е това, че се е наложило да откаже доста ангажименти в България и то по време, когато има силни актуални хитове като "Виж какво" и "Ако ще да звъниш".

"Винаги имаше един голям натиск към мен за Америка. Това, което се случва сега, не е разочарование, защото не всичко започва и свършва с Америка за мен. Неприятно е, защото е неочаквано за никого. Тук сме отменили ангажименти за 2 месеца напред, за да си освободя време за турне. Бяха планирани около 20 концерта, резервациите вече бяха разпродадени и всичко, което се случва сега, е много неприятно за организаторите на концертите" - обясни тя.

За 17, 18 и 19 октомври са планираните концертите на Малина в Канада, които певицата възнамерява да осъществи.
  • Или си играч, или си наигран

Изображение

Потребителски аватар
musics
Respect
Respect
Регистриран: 08 окт 2011 12:54
Любима певица: Lady Gaga & Preslava
Компания: ПАЙНЕР

Мнение от musics » 22 сеп 2013 18:41

Малина: Все фолкът е трън в очите на някои

Малина заяви в телевизионно интервю, че въпреки нападките, които се отправят непрекъснато, попфолк жанрът остава най-търсената и харесвана музика. Звездата на "Пайнер" не получи очакваната виза за САЩ, където наши сънародници я очакваха в началото на септември. Тя имаше организирани 20 концерта, а билетите за тях бяха разпродадени.

Изпълнителката не скри, че се забелязва неприязнено отношение към представителите на най-комесиалната музика и така е от години.

"Фолкът е най-слушаната музика. На хората и да им се иска, и да не им се иска на някои, е така. Като че ли фолкът на някои им е все трън в очите. На мен ми струва, че идва в един момент почина стани да седна аз. Мисля че с това пречи фолкът. Много хора въртят, сучат и обичат така да засягат по някакъв начин фолка, което е абсолютно ненужно" - каза тя пред "Планета" и подчерта:

"Ние не пречим на някого и тук е моментът да вметна, че аз не познавам колега, който да е нападнал друг жанр, да е критикувал или по някакъв начин да е засегнал някого в тази посока. Ние си гледаме работата".

Малина обърна внимание на фактът, че изпълнителите от най-комерсиалния жанр имат много участия и се срещат с най-разнородна публика.

"Иска им се или не на някои, това е най-слушаната музика, най-популярната. Ние пеем на хора от всички слоеве на обществото, до най-високо ниво. Фолк изпълнителите присъстват навсякъде в медиите, непрекъснато са канени и търсени. Във всяко поприще, във всяка професия има добри и не чак толкова добри. Хората нека да гледат и да слушат избирателно. Никой не се натрапва и никой не пречи на никого" - разясни изпълнителката.
На линия съм за един човек и чакам нещо мъничко от теб.
Изображение Изображение

Отговори

Върни се в “Малина”