Новини

Отговори
veli1199
Регистриран: 06 ное 2010 09:40

Re: Новини

Мнение от veli1199 » 26 яну 2013 12:40

Мария: За първи път в мой клип ще участва Кости

Новата песен, която Мария подготвя и ще заснеме на видео в началото на следващия месец, е дело на Кости, Калин Димитров и Тина Денчева.

"Парчето отново е в поп стилистиката. Бих казала с изцяло R'n'B звучене. Песента е много интересна и се казва "Мен избра". Тя е по текст на Тина Денчева. Аз я обожавам и начинът, по който ми въздейства на мен, мисля че много хора могат да намерят себе си вътре, т.е. надяваме се да стане хит, казано на по-прост език" - споделя изпълнителката пред "Планета".

Както Signal.bg вече писа, фолк звездата ще заснеме и нова фотосесия. Подробности в аванс научаваме от самата Мария: "На 31 януари снимаме най-новата фотосесия. Лейди стайлингът може да се каже, че го променяме коренно".

Няколко дни по-късно певицата ще снима и лентата към "Мен избра". "На 4 и 5 февруари снимаме клип на песента. За първи път в мой клип ще участва Кости, защото в песента той има много голямо участие. Може би 40 % от изпълненията и импровизациите са негови и затова го поканих" - разказва тя.

veli1199

Мнение от veli1199 » 27 яну 2013 15:03

Мария: Много държах да бъда първата, която изкарва поп песен

В последно време Мария работи интензивно по нови проекти и споделя какви са нагласите й по отношение на песните, които прави. Пред "Планета" тя подчертава, че залага на новаторски идеи в музиката, като се ръководи от разбирането си, че шоубизнесът трябва да е комерсиален.

"Аз много държах да бъда първата, която изкарва поп песен. Това няма да бъде просто крачка встрани. Ще бъда много последователна в това звучене, докато тези песни се харесват. Един шоубизнес се прави така, че да бъде комерсиален. Тогава, когато нещо няма публика, за мен самата няма смисъл да се прави" - казва изпълнителката.

Мария подчертава, е се ръководи от предпочитанията на феновете и най-вече на младите хора. Тя е категорична, че изпълнителите трябва да са адекватни на новите тенденции не само в музиката, но и по отношение на стайлинга.

"Ако младите хора, а и не само, имат нужда техните любими изпълнители да търпят градация, да имат нов елемент, както е модерната вълна дали в България, дали в Европа, дали в целия свят, ние сме длъжни както с личния си стил, мода, клипове, с грима, с косата, да се вписваме, да сменяме главната идея в песните си. Мелодия, аранжимент, ако щеш и начина си на изпълнение" - обяснява фолк звездата.

veli1199

Мнение от veli1199 » 08 фев 2013 16:03

Мария: Единственият начин да се изкарват пари от музика са участията

"Попфолкът претърпява поредната си метаморфоза" - заяви Мария при гостуването си в "Шоуто на Слави".

Видимо изненадан от прозрението на звездата, шоуменът възкликна: "Претърпява си метаморфозата и аз не съм забелязал?! Гъмза светни ме в какво се превръща попфолка!".

Певицата обясни, че в последно време се търси по-модерна звучност в песните. "Аз откакто съм на сцената, той много пъти се е променял. В началото, когато започнах аз с "Радка пиратка", после минаха към денс звучене самите песни, после пак се върнахме към огнените ритми и сега вече имам чувството, че нещата отиват към поп звучене. Специално за моите песни мога да кажа, че отиват в по R'n'B звучене" - каза тя.

Запитана какво я мотивира да продължава да прави нови песни, Мария сподели: "За себе си намирам, че това е нещото, което мога да правя най-добре в моя живот. Мога да кажа със сигурност, че го правя от дете, че давам цялата си енергия, цялата си любов и всичко в това, което правя и затова продължавам да го правя".

Певицата обясни, че освен да пее за удоволствие, все пак има и финансов интерес. "Няма как да не е финансово, защото нали това си освен хоби и професиия" - каза тя и подчерта, е участията са основният източник на доходи за попфолк изпълнителите. "Единственият начин да се изкарват пари от музика е да се ходи по участия" - на мнение е изпълнителката, въпреки че тя от доста време е замразила клубните си изяви.

В личен план Мария сподели, че се чувства щастлива с мъжа до себе си. "Има любов. Тя е най-важната, паралелно с другото - секса. Като жена за себе си мога да кажа, че 90% от една връзка се гради на секса" - каза с усмивка певицата.

Потребителски аватар
.:Maria:.
Регистриран: 01 окт 2010 17:21
Любима певица: Десислава
Любим певец: Фики
Компания: Пайнер
Контакти:

Мнение от .:Maria:. » 22 фев 2013 13:51

Мария: "Мисля, че това е най-красивата ми песен!"
Изображение

Мария отново доказа своя стил, оригиналност и новаторство в най-новия си видеоклип към песента "Мен избра". Режисьори на видеото са Иво Спасов и Костадин Кръстев - Коко, които с помощта на целия екип ни предлагат нещо наистина различно и находчиво. Визията, която демонстрира Мария, също е истинска наслада за сетивата на зрителя и за пореден път разкрива финия усет за стил на звездата.
Не по-малко интригуващо е и самото парче, което носи силен хитов заряд и определено ще се настани в музикалните класации. Песента е по музика на Кости Йонита, който виждаме и във видеото на "Мен избра", а текста е на Тина Денчева.
Самата Мария разкрива в официалния си профил във Facebook - "Мисля, че това е най-красивата ми песен и нека бъде моят поздрав за вас". "Благодаря на целия екип за страхотната работа, мотивация и настроение... Обичам ви!", допълва още певицата.
Мария ще имаме удоволствието да чуем на церемонията по връчването на Годишните музикални награди на телевизия "Планета". Дали звездата ще ни зарадва с песента "Мен избра" или е подготвила специална изненада за гостите засега остава тайна. По време на церемонията, Мария ще се бори за статуетка в категориите "Дискотечен хит" на 2012 г. за песента "Мръсни помисли" и за "Албум" за "XIII".
Изображение

Потребителски аватар
.:Maria:.
Регистриран: 01 окт 2010 17:21
Любима певица: Десислава
Любим певец: Фики
Контакти:

Мнение от .:Maria:. » 27 фев 2013 01:17

Мария получи специална награда от модна къща Junona
Изображение

Мария бе отличена от модна къща Junona със специална награда. Певицата не излезе да получи отличието, тъй като се подготвяше за предстоящото си изпълнение.
Изображение

veli1199

Мнение от veli1199 » 04 мар 2013 16:41

Мария: Наградите не категоризират реално най-добрата певица или албум

За първи път Мария се представи на Годишни награди на телевизия "Планета", залагайки на изява с бенд, като последва примера на своята колежка Цветелина Янева.

Изпълнителката на "Мен избра" споделя в новия брой на списание Story, че е пяла на тазгодишните награди на музикалния канал единствено заради феновете и не е подкрепяла никого от номинираните.

"Тези награди са за хора, които ходят по участия, и колкото и нескромно да звучи, мисля, че те не категоризират реално най-добрата певица или албум. Аз не подкрепях никого от номинираните. Подкрепях себе си и своята изява" - обяснява тя.

Мария подчертава, че се е появила на сцената в зала 1 на НДК само и единствено заради хората, които искат да я видят.

"Участвах в концерта единствено и само заради хората, които са дошли да ме видят, защото няма къде да го направят, освен на голямата сцена" - обяснява фолк звездата, която от доста време е загърбила клубните участия.

veli1199

Мнение от veli1199 » 17 мар 2013 14:13

Поредна страхотна изненада от Мария

Мария стъпва смело и във фолклора! Новината дойде от самата нея. Фолк звездата разкри пред феновете си, че ще запише съвременна версия на "Брала мома ружа цвете".

"Страхотна изненада съм ви подготвила... С най-добрия бенд направихме нова, модерна версия на една от най-красивите български песни - "Брала мома ружа цвете". Изключително съм горда с този проект. На 21.03.2013 ще заснемем видеото. Екипът ни е същият - режисьори Костадин Кръстев - Коко и Иво Спасов, грим - Кирил Чалъков, коса - Фифи Фетиш, стилист на бенд и вокали - Тути. Благодаря на Сергей и целия му състав за невероятното изпълнение... Стискайте ни палци, дано ви хареса" - написа тя във фейсбук профила си.

"Брала мома ружа цвете" е една от най-нежните и лирични песни на родопската фолклорна област, която е представяна от емблематични народни певици от различни генерации. Първо песента е популяризирана от легендарния родопски певец Крум Янков. По-късно "Брала мома ружа цвете" се нарежда сред шедьоврите в репертоара на Христина Лютова, Ансамбъл "Тракия", Елица Тодорова, Албена Вескова, Деси Добрева, Здравко Мандажиев и други.

По всичко личи, че сега Мария се е заела с нелеката задача хем да запази автентичното очарование на фолклорния образец, хем да го приближи до днешното младо поколение. Какъв ще е музикалният прочит на попфолк изпълнителката и бендът, на който тя се е доверила, предстои да разберем.

Потребителски аватар
BobiTo
Регистриран: 27 юни 2010 14:25
Любима певица: Анелия
Любим певец: Галин

Мнение от BobiTo » 25 мар 2013 14:58

Мария показа кадри от новото си видео / ВИЖ СНИМКИ

Изображение

Мария засне видеоклип към новия си музикален проект. Както Signal.bg вече писа, попфолк звездата реши този път да заложи на българска фолклорна песен от родопския край.
Преди броени дни видеото към "Брала мома ружа цвете" бе заснето и скоро почитателите на певицата ще могат да я видят в нова светлина.

"Това са първите кадри от най-новото ни видео "Брала мома ружа цвете". Очаквам до края на следващата седмица да сме в ефир и да му се наслаждаваме заедно. Благодаря на целия екип за невероятната мотивация и настроение по време на работния процес" - написа Мария във facebook профила си.
Ако ме питаш дали ще те забравя, каквото правех с теб
дали го правя с други, с други...
Не разбираш ли, не чуваш ли - напълно луд си!

Изображение

Потребителски аватар
GaLiioo
Регистриран: 07 авг 2012 11:43
Любима певица: АНДРЕА, АЛИСИЯ и ПРЕСЛАВА
Любим певец: SHAWN MENDES, FETTY WAP

Мнение от GaLiioo » 27 мар 2013 07:48

„Лошо правиш“ - новата песен на Мария с Кости Йонита / ВИЖ СНИМКИ

Изображение

Мария подготвя следващия си попфолк проект. Продуктивната изпълнителка днес влезе в студиото при Калин Димитров, за да запише ново парче от румънския хитмейкър Кости Йонита. Певицата разкри, че новата ѝ песен ще излезе със заглавие "Лошо правиш"

Изображение

"Днес с Кости и Калин записахме най-новото ни парче. Текстът е на Тина Денчева, музика и аранжимент Кости Йонита. Песента се казва "Лошо правиш" и много скоро ще имате възможност да разберете какво е предложението ни за Лято 2013. Парчето е много различно, с изключителен ритъм и се надявам да бъде вашата любима песен" - сподели фолк звездата пред феновете си във facebook.
  • Или си играч, или си наигран

Изображение

Потребителски аватар
GaLiioo
Регистриран: 07 авг 2012 11:43
Любима певица: АНДРЕА, АЛИСИЯ и ПРЕСЛАВА
Любим певец: SHAWN MENDES, FETTY WAP

Мнение от GaLiioo » 03 апр 2013 13:18

Мария: "За мен тази песен е изключителен сантимент и нещо, което ме кара да се чувствам жива!"

Миналата седмица Мария представи новия си, изключително интересен проект - видеоклип към своя модерна версия на една от най-красивите родопски песни, "Брала мома ружа цвете". По видеото тя работи с режисьорите Ивайло Спасов и Костадин Кръстев - Коко, а специално участие в записите на песента и в самия клип има и фолклорна формация "Едно време".

Изображение

Тези дни певицата поднесе още една приятна изненада на своите почитатели - в интернет портала www.planetaplay.com се появи мейкинг на клипа, събрал най-интересните мигове по време на снимките и ексклузивни интервюта с Мария и екипа, реализирал проекта. Във видеото певицата разказва как се е родила идеята за създаването на "Брала мома ружа цвете" - по думите на звездата, една от най-лиричните, дълбоки и красиви народни песни.

Изображение

Тя споделя, че от момента, в който за първи път е чула песента в изпълнение на фолклорна формация "Едно време", е усетила, че именно това е народната мелодия, която иска да изпее. "Винаги съм харесвала народната музика, но никога досега не съм намирала себе си там. Но когато чух изключително красивия аранжимент на Сергей Стойнов, реших че той и неговата формация са точните хора, с които да я запиша", казва Мария.
"Не мога да намеря подходящите думи, с които да опиша тази песен - за мен тя е изключителен сантимент и нещо, което ме кара да се чувствам жива! Надявам се с модерната визия на клипа и със съвременното звучене на парчето да накараме младите хора да го харесат и слушат, да стане част от всеки техен празник!", допълва певицата. Тя е изключително благодарна на музикантите и прекрасните гласове от формация "Едно време", както и на целия екип, работил по видеоклипа и се надява емоцията, която е вложила в проекта да успее да се предаде на всички.
  • Или си играч, или си наигран

Изображение

Отговори

Върни се в “Мария”