Новини

Отговори
Потребителски аватар
GaLiioo
Регистриран: 07 авг 2012 11:43
Любима певица: АНДРЕА, АЛИСИЯ и ПРЕСЛАВА
Любим певец: SHAWN MENDES, FETTY WAP

Re: Новини

Мнение от GaLiioo » 02 фев 2013 21:08

Преслава: Нашият жанр винаги дразни някого

Вече половин месец в медийното пространство яростно се бистри темата за спечелената от "Пайнер" евросубсидия. В словесната атака срещу най-комерсиалната музика застанаха видни интелектуалци и много от хората, които откровено не харесват тези ритми. От друга страна пък публиката на попфолка, изпълнителите и немалко известни личности от различни сфери защитиха най-динамично развиващата се музика у нас.

Междувременно, след като даде не едно и две интервюта по темата, в четвъртък собственикът на "Пайнер Медиа" инж. Митко Димитров сложи край на спекулациите с официално изявление до медиите и мотивира отказа си от финансовата помощ.

Преслава - една от най-големите звезди на музикалната компания, също бе запитана в телевизионно интервю какво мисли за разразилия се скандал за попфолка. Певицата, която е и ментор във втория сезон на "Гласът на България", направи коментар пред ЬTV :

"Г-н Димитров е супер почтен бизнесмен. Нито е измамил, нито е спечелил парите си по нечестен начин. По някакъв начин нашият жанр винаги дразни някого. Мисля, че прекалено много обръщаме внимание на нападките. Повечето нападки идват от хора, които нямат развитие и е нормално да ги боли. Е, ние се развиваме. Дори и тяхната критика поражда качество при нас. Ние не сме интелектуален жанр, но пък не сме и агресивни, ние забавляваме хората" - каза тя.
  • Или си играч, или си наигран

Изображение

veli1199
Регистриран: 06 ное 2010 09:40

Мнение от veli1199 » 03 фев 2013 16:44

„Бутилка“ е новият лидер в „Попфолк хит“

Триото Галена, Преслава и Борис Дали спечели "Попфок хит на седмицата". Песента "Бутилка" получи най-силна подкрепа от читателите на Signal.bg и продължава участието си в тримесечната класация.

Второто място се заема от Константин с песента "Виждам те", която е ново предложение, но дава сериозна заявка за лидерска позиция.

"Нещо голямо" на Цветелина Янева се класира на трето място.

От Попфолк хит отпадат "Извън контрол" на Румина и "Мъжко момиче" на Тони Дачева, които генерираха най-малко гласове.

Потребителски аватар
GaLiioo

Мнение от GaLiioo » 04 фев 2013 17:17

Участник в "Гласът на България" разплака Преслава

Изображение

Броени дни преди старта на втория сезон на "Гласът на България" зрителите вече очакват да видят кои са най-гласовитите кандидати за слава тази година.

За Преслава, която е един от треньорите, музикалното риалити е истинско предизвикателство не само защото е в необичайна за нея роля, но и заради ранното ставане.

"Откакто започнаха снимките за "Гласът на България", на 24 часа ми се събираха 3-4 часа сън. За мен това беше нещо ново, нещо различно. Четиримата от журито така си паснахме, че всичко ни върви по мед и масло. Данчо Караджов е един от хората, до които се допитвах дори и в ефир. Много сме си помагали взаимно, съветвали сме се. В началото сме се борили, разбира се, за участници, но всичко е било приятно и позитивно" - споделя фолк звездата на "Пайнер" пред камерата на ЬTV.

Преслава разказва с усмивка за моменти от кастингите, на които е имало участници, оставили силно впечатление у нея с майсторското изпълнение на фолклорни песни, въпреки че не са залагали на този жанр, а са избирали да пеят пред журито или попфолк, или естрада.

"Много от участниците тази година, пеещи прекрасно фолклор, се ориентираха или към попфолк, или към българска естрада. Аз лично съм карала някой изпълнител, на когото не сме се обърнали, а си е избрал БГ естрада, но виждам в него точно тази нотка, да изпее една народна песен. Питам го дали се е занимавал с такава музика и естествено - да. Залата е ставала на крака и ме е било много яд, защо не са се явили точно с тази песен, защото аз винаги бих се обърнала на фолклор" - казва тя.

Актуалната фолк певица признава, че дори е имало толкова вълнуващо изпълнение на народна песен, което я е просълзило.

"Имаше един изпълнител, на чието изпълнение така се разплаках, че не можех до края на представянето на изпълнители да се успокоя и да кажа една дума. Изпя "Лале ли си, зюмбюл ли си" - една песен, която страшно много обичам. Аз съм много сантиментална, свързах я с мои спомени и с това, че много пъти съм искала да я запиша. Когато чух дамата, която изпълняваше тази песен, никой не се обръща, а тя просто забива много яко, и ми стана толкова криво, че никой не се обръща, че сякаш не може да я разбере ли, не знам. Обърнах се и след като колегите видяха, че съм се разплакала, разбира се усетиха и те красотата на изпълнението... Аз винаги съм си се представяла на мястото на участниците. Ако съм на тяхно място, може би ще бъда много колеблива, ще се притесня. Времето им да се представят е някъде около минута и половина, аз не мога да покажа най-доброто от себе си за минута и половина" - обяснява певицата и допълва още:

"С нетърпение очаквам да започнат лайфовете. Наистина страшно много ме зарежда участието ми в това предаване".

Изображение

Потребителски аватар
.:Maria:.
Регистриран: 01 окт 2010 17:21
Любима певица: Десислава
Любим певец: Фики
Компания: Пайнер
Контакти:

Мнение от .:Maria:. » 10 фев 2013 13:27

Преслава с нова победа в „Попфолк хит“
Изображение

"Ти да видиш" донесе първото място на Преслава в "Попфолк хит". С този успех певицата постигна нещо уникално. Тя е на първото място в чарта за трета поредна седмица с три различни песни.
Изображение

Потребителски аватар
GaLiioo

Мнение от GaLiioo » 11 фев 2013 09:37

Преслава - лидер по брой номинации за Наградите на "Планета" ТВ

Преслава е изпълнителката, която тази година е лидер по брой номинации за Годишните музикални награди на телевизия "Планета". Певицата намира място сред претендентите за престижните статуетки в общо 10 от 15-те категории тази година. Песента "Разкрий ме", която дълго време бе на върха в музикалните класации, е номинирана за "Дискотечен хит" на 2012 г.

Изображение

Друг безспорен хит на звездата, "Лудата дойде", ще премери сили за "Песен на годината" и "Видеоклип" на 2012 година. За майсторски пресъздадената си роля в нея, Преслава е номинирана и за "Артистично присъствие на изпълнител във видеоклип". Невероятната харизма и присъствие на сцена, с които изпълнителката години наред печели почитатели, я настаниха сред номинираните в още две категории.

Изображение

Това са новите "Оригинално присъствие на концертната сцена" и "Оригинално присъствие на клубната сцена". Преслава е номинирана за "Посланик на българската музика зад граница", а за хита си с Борис Дали, "Правено е с друг" - за "Дуетна песен" на 2012 г. За никой не е изненада, че певицата присъства и в категориите "Изпълнител" и "Музикален идол" на 2012 година.

Изображение

Потребителски аватар
Контакти:

Мнение от .:Maria:. » 27 фев 2013 00:48

Музикален идол на 2012 година е Преслава
Изображение

Преслава получи наградата за "Музикален идол" на 2012 година.

"Ако музикален идол означава да бъдеш в сърцата на хората, това е най-голямата награда за мен" - каза Преслава.
Изображение

Потребителски аватар
Контакти:

Мнение от .:Maria:. » 27 фев 2013 01:13

Посланик на българската музика зад граница е Преслава
Изображение

Преслава получи наградата за "Посланик на българската музика зад граница".

"Благодаря за всички, които са гласували. Много поздрави на всички българи, които са извън България" - каза Преслава.
Изображение

veli1199
Регистриран: 06 ное 2010 09:40

Мнение от veli1199 » 04 мар 2013 16:37

Преслава: С Галена и Борис Дали сме добра комбинация, само Коцето ни трябва в тая схема

Преслава, Галена и Борис Дали представиха за първи път на концертната сцена съвместната си песен "Бутилка". Хитовото парче и атрактивните изпълнители получиха изключително радушен прием от феновете по време на Годишните музикални награди на телевизия "Планета".

За бурните реакции на публиката по време на песента "Бутилка", изпълнена от гласовитото триото, носителката на "Музикален идол 2012" обясни: "Когато излезеш и виждат, че се забавляваш, те ти отвръщат със същото. Не си пренапрегнат, на всяка цена да ти се случи. Ние излязохме просто и се забавлявахме. Цялата публика стана - кой танцува, кой пляска, кой се радва... Ние сме добра комбинация, неочаквано добра комбинация, само Коцето ни трябва в тая схема".

Дали пък зад тези думи на Преслава стои евентуален проект атрактивното трио да прерасне в квартет, като към тях се присъедини и Константин, засега можем само да гадаем и да си казваме:"А, дано!"... Едно е сигурно - подобна колаборация със сигурност ще предизвика огромното любопитство на меломаните.

Преслава вече работи по новите си проекти. "Нови песни правя в момента. Чакат ме за клип, но покрай "Гласът на България" имам други ангажименти и малко се бавя с това, но иначе - нови песни подготвям".

Потребителски аватар
crazy_boy
Регистриран: 25 юли 2012 11:32

Мнение от crazy_boy » 12 мар 2013 18:47

Изображение

Преслава иска свое турне и фенклубове в цялата страна.

"Емоцията преди раздаването на самите награди, момента на очакването е най-сладък. Още в мига, когато завърши церемонията, колелото се завърта и всичко започва от начало – участия, работа, ангажименти" - това споделя Преслава в "Автограф" по "Планета".

За фолк звездата всяка една награда е ценна, затова не може да каже коя от спечелените статуетки ѝ е по-скъпа. Още по време на връчването на новия приз, тя подчерта, че ако "Музикален идол" означава да си в сърцата на хората, значи това е най-голямата ѝ награда.

"Едно осъзнавам всеки път - при всяка една номинация чуя ли, че публиката скандира моето име, какво повече да искам... Наградата ли да искам, статуетката ли?!" - разказва певицата.

През 2014-та Преслава ще навърши 10-годишнина на сцената. Година преди творческия юбилей тя споделя, че все още не знае дали ще го отбележи със самостоятелен концерт.

Гласовитата изпълнителка на "Пайнер" подчертава, че много иска да организира малко турне из страната, съчетано с фенклубове.

"Искам срещи с феновете, с децата - нашите най-верни почитатели. Искам да им дам автографи, да си поговорят с мен, да се снимаме, да им изпея нещо. Желая да се срещна с хора, които през тези 10 години рядко са имали възможността да ме видят на живо" - казва тя.

Винаги пестелива за личния си живот, Преслава не крие, че най-трудната ѝ тема за разговор е за човека до нея и дали получава това, което тя дава в любовта.

"Мога да се разкрия за всичко друго, но стане ли дума за това, съм като вцепенена. Винаги, когато много държа на някого, искам да остане в сянка. Страх ме е, че нещата ще се развалят. Само това мога да кажа" - обяснява тя.
Разни хора - разни диагнози!

Изображение Изображение

Потребителски аватар
GaLiioo

Мнение от GaLiioo » 25 мар 2013 08:44

Преслава - единствената надежда за застрашените от отпадане

Изображение

Вокалните двубои в "Гласът на България" продължават да изправят един срещу друг талантливите съотборници. В началото на новата седмица, на 25 март, на ринга един срещу друг се изправят професионалният опит и огромният хъс и жаждата за победа на всяка цена.

Интересно е, че трима от треньорите - Вики, Данчо Караджов и Миро, вече нямат право да "откраднат" талант от чужд отбор и единствено Преслава остава надеждата за талантите, които са застрашени да отпаднат от шоуто. Това прави битките още по-оспорвани и участниците са готови на всичко, за да продължат в шоуто.

"Ще изям микрофона, кабела, дори нейния микрофон" - заявява един от героите в утрешните двубои, готов на всичко, за да остане в шоуто.

Предстои неочакван в стилово отношение вокален двубой в отбора на Данчо Караджов. Кое изпълнение ще накара фронтмена на "Сигнал" да стане на крака и каква е причината Миро за първи път от старта на битките да поздрави един от треньорите в "Гласът на България" - зрителите ще видят утре, от 20:30 часа по bTV.

Изображение

Отговори

Върни се в “Преслава”