#ФорумнаРеволюция

Модератор: Mod

Потребителски аватар
Slunchice.
Регистриран: 17 авг 2016 23:55

Re: #ФорумнаРеволюция

Мнение от Slunchice. » 10 сеп 2016 18:32

slayfor написа:Още след като беше прочетен първия пост, някои от нещата, които искате бяха добавени. Подписите са променени на исканите 500х300. Добавено е искането за поле "Аватар от:", "Подпис от:". Лимитът на съобщенията също е премахнат.

Може да ги проверите и да кажете дали всичко е наред.
При мен засега няма проблеми.
  • #РеволюциятаНивгаЩеУмре

Потребителски аватар
Slunchice.

Мнение от Slunchice. » 10 сеп 2016 18:36

Относно репутацията: в някои форуми има система, която не е основана на плюсчета и минусчета, а благодаря (или kudos на английски) относно постовете. Примерно аз напиша някакъв интересен пост и някой ми благодари за него като натисне бутон, а после това ми се отразява на профила.

Потребителски аватар
slayfor
Регистриран: 07 яну 2006 15:35
Контакти:

Мнение от slayfor » 10 сеп 2016 20:12

С оглед на написаното от потребителите и изговореното между екипа ни, смятаме да направим следното нещо:

1. Добавяне на категория "Участия", в която да се пишат всички участия на изпълнителите. Мястото да бъде достъпно за четене само след регистрация и минимум 5 мнения

Плюсове: Ще стимулираме регистрирането на потребители, които се интересуват от тази информация.

2. Премахването на всички папки с изпълнители

Плюсове: Малкото хора, които в момента са активни ще бъдат концентрирани в определен брой категории. На теория форумът трябва да заработи по-леко. Категориите ще бъдат по-точно специализирани. Категорията "Видеоклипове ще се преименува на Клипове и песни". Ще се вдигне активността в категории като "Участия", "Клипове и песни", "Изпълнители".

3. За всеки изпълнител ще се направи тема

Плюсове: Вече споменатото, че технически е по-леко за форума да има по-малко папки и категории. По-малкото папки и категории ще позволяват по-бързо да се добавят или променят функции. Например в момента, за да се показват в активни теми нещата от дадена папка трябва да се направи ръчна промяна. Добавянето на всеки изпълнител става поотделно, което означава, че трябва да се отдели много време за това нещо. Също така ако папките и категориите са по-малко, може да се реагира много бързо ако се вземе решение да се добавят или да се отнемат функции. Хората, които направят тема за даден изпълнител ще бъдат ангажирани да я стопанисват и да добавят информация в първия пост. Коментарите ще бъдат концентрирани на едно място, а не 50 мнения да бъдат разпръснати в 30 теми. Темите на изпълнителите, които не се радват на особен интерес просто ще минат назад, вместо категориите за тях да седят без активност по 2-3 месеца и да затормозяват работата на форума. Работата на модераторите ще бъде значително по-лесна и точна.

4. В момента се работи по добавянето на нещата, които желаете да има. Единствено за репутациите ще получите допълнително отговор възможно ли е да се интегрират към сегашния форум.

Потребителски аватар
Slunchice.

Мнение от Slunchice. » 10 сеп 2016 20:30

Благодаря много! Радвам се, че сте одобрили идеята за теми, според мен така наистина няма да се разпиляваме, а всичко ще става в една тема.

Друга идея: предлагам нещо като раздел "Фен зона". Има доста хора, които се занимават с графики, но и с фен клипове, миксове и така нататък. Може да се отделят нещо като подраздели.

заплювам си темите за Бионсе и Теди :D

едит: ъъ, тези промени за теми и раздели за този или новия форум се отнасят? аз принципно пиша идеите си за новия :D може този да остане същия откъм категории и с леко подобрени функции, докато вече радикалните промени като теми, репутация да бъдат към новия, за да се разбере кой модел е по-добър и предпочитан, хем ще има и разлика между двата форума. после вече, ако новият се окаже по-слаб, могат да се интегрират успешните идеи, ако е имало такива, в този.

Потребителски аватар
Reni_The*Best
Respect
Respect
Регистриран: 23 яну 2010 22:05
Любима певица: РЕНИ
Контакти:

Мнение от Reni_The*Best » 10 сеп 2016 21:13

Според мен не трябва да се премахват папките на изпълнителите. Така е много по - подредено и лесно се открива каквото и да било. Това си е запазена марка на форума. В една тема трябва да се обеднят текстовете на новите песни, новите проекти и съответно коментарите към тях, интервюта и новини, снимки, графики.. Когато искам да видя някои от последните снимки на някой изпълнител отивам на последната страница на темата за Снимки. А в темата това трябва да стане с доста ровене и търсене, измежду текстове, графики, клипове и новини. Същото се отнася и за другите неща. Ще настане голяма бъркотия, един ще коментира новия клип, друг ще поства днешната новина, няма да се разбере кой за какво говори изобщо. Лично на мен обичам да ми е подредено и лесно да откривам каквото ми потрябва, така ще се затруднявам. Аз например съм направил тема за интервюта, в която вписвам новите такива, създадох и тема, в която да поствам и кавър изпълненията на Рени, например, защото до скоро качваше неофициални песни, а изпълнения на популярни такива, има теми за лайв изпълнения, за всеки нов проект, разделите за снимки, текстове, новини и графики, всичко си е разделно и подредено, както трябва да е. Иначе сега ще има по една дискусия за всеки изпълнител. Това е мнението ми, жалко, че многото папки затрудняват работата ви малко или много и налагат тези промени.

А относно предложенията на някои потребители, които искат раздели за кино, книги и телевизия, смятам за излишни, защото има теми от сорта на "Кой филм гледахте последно" или "Коя книга четохте последно", където да споделите кое е последното предложение, на което сте обърнали внимание и да изразите впечатленията си от него. В теми с обща цел, като чат-а и раздел дискусии, могат да се коментират всички тези неща. Това е музикален форум, и не казвайте, че искам да се ограничаваме и да се придържаме само към музикалната сфера. Напротив, ако беше така, нямаше да има теми не свързани с музиката. При положение, че целите папки на всички изпълнители ще се изтрият, специални раздели за кино, книги и телевизия (още повече, че кино и телевизия се препокриват, няма нужда от 2 раздела с една тема) не ни трябват. Няма и да са толкова активни, защото всички тук ни обединява едно - музиката, и там ще пишат само тези, които го предложиха. Същото се отнася и за искането, което беше свързано с новия форум, но може би и за тук ще се предложи, да не бъде само поп - фолк форум и да се обърне по - голямо внимание на бг попа и световната музика. Нека се задоволим само със раздела за Поп и рап. Цял раздел не ви стига, а дори почти никой не пише в него. Ако трябва там си направете тема за Световен поп и си я водете. Правят се и теми за нови проекти на световни изпълнители, така че има къде да се коментират и да им се обръща внимание. Има си за всичко място тук - лично мнение. Дано да няма обидени, не съм го целял.
* Говоря за този форум, в който сме си, ако няма да се прави друг.

Потребителски аватар
GaLiioo
Регистриран: 07 авг 2012 11:43
Любима певица: АНДРЕА, АЛИСИЯ и ПРЕСЛАВА
Любим певец: SHAWN MENDES, FETTY WAP

Мнение от GaLiioo » 10 сеп 2016 21:18

Интересни идеи. И аз съм съгласен за това с репутацията.

Единственото, което искам да попитам е Как се избират Респектите?
  • Или си играч, или си наигран

Изображение

Потребителски аватар
Slunchice.

Мнение от Slunchice. » 10 сеп 2016 21:21

Reni_The*Best, хубав пост, въпреки че моите идеи са различни, имаше някои аргументи, с които съм съгласна. (: Няма обидени, разбира се :D

Аз съм на мнението този форум да си остане така, може би с леки подобрения, ако ще се прави паралелен, а вече новият да бъде различен откъм раздели, концепция, фокус и така нататък. По този начин може да се проследи кой модел работи по-добре и кой е по-успешен.

GaLiioo, мисля, че модераторите преценяват ;D

Потребителски аватар
GaLiioo
Регистриран: 07 авг 2012 11:43
Любима певица: АНДРЕА, АЛИСИЯ и ПРЕСЛАВА
Любим певец: SHAWN MENDES, FETTY WAP

Мнение от GaLiioo » 10 сеп 2016 21:26

Slunchice. написа:GaLiioo, мисля, че модераторите преценяват ;D
На базата на какво? На приятели или? :o
  • Или си играч, или си наигран

Изображение

Потребителски аватар
Роберт
Respect
Respect
Регистриран: 07 сеп 2013 20:54

Мнение от Роберт » 10 сеп 2016 22:03

Тези неща за които говори админа са за новия форум или промени за сегашния ? :)
'cuz i slayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
Изображение

Потребителски аватар
slayfor
Регистриран: 07 яну 2006 15:35
Контакти:

Мнение от slayfor » 10 сеп 2016 22:26

В момента се отстраняват наложителните промени, които може и трябва да се направят в този форум. Ще опитаме да го приведем в напълно работещо състояние с изчистени бъгове. Ако се получи-получи. Ако не се получи е ясно, връщаме го в сегашното състояние.

Отговори

Върни се в “Всичко останало”