#ФорумнаРеволюция

Модератор: Mod

Потребителски аватар
marinkulegec
Регистриран: 01 яну 2015 19:04
Любима певица: ИᗰᑎEᑭᗩTᑭИЦᗩTᗩ
Любим певец: Яница
Компания: Яница
Подпис от: Яница

Re: #ФорумнаРеволюция

Мнение от marinkulegec » 06 сеп 2016 19:07

Темата е създадена за да се обединим и да покажем, че имаме надежда нещата да потръгнат. Вместо да ни обяснявате, че няма да се получи от вас очакваме да ни подкрепите и да предложете нови идеи за форумът ни. До сега колко пъти сте пробвали такова нещо, че сте толкова сигурно че няма да успеем ?

Кажете от какво не сте доволни или ако имате нови идеи, за да го добавим горе :)

Който има желание да ни подкрепи може да добави в подписа си :
#ИскамIPSCommunitySuite
#АдминеСпишЛиДобре #ФорумнаРеволюция
Последна промяна от marinkulegec на 06 сеп 2016 19:25, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
Роберт
Respect
Respect
Регистриран: 07 сеп 2013 20:54

Мнение от Роберт » 06 сеп 2016 19:19

Абе всичките подкрепяме инициятивата, стига с глупости.
Дано всичко се оправи!
Поздравления Марине, страхотно хрумване на идея!
Иначе нали нещо такова слично ти прави през пролетта ли, кога ли беше ?
Или беше само с един подпис, не помня..
Админе, развиваи форума!
И преди адима влизаше само когато Мария му пишеше.
Аз нали напуснах февруари и за да се отегля от форумам смених си паролата в някоя която не мога да запомня.
И след това се опитах да си върна акаунта през emaila, но това е още един дефект, че ако си забравиш паролата толкова вече, пише че email e изпратен но не е. И казах на Мария и тя му беше пренела и тои ми промени пасворда и затова един период през април бях приморан да влезна за да си сменя паролата която админа ми я беше променил :)
:)
'cuz i slayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
Изображение

Aeris
Регистриран: 08 юни 2013 00:08
Любима певица: Гергана, Кали, Цветелина Янева
Любим певец: Крум

Мнение от Aeris » 06 сеп 2016 20:17

Браво за усилията ви, ясно е, че го правите за доброто на форума. Но сте прекалили с някои неща.
Дискусии си имат правила, раздела е за обсъждане на музика, а всичко останало е за теми, които не касаят музиката (включително кино и тв и т.н, които предлагате). Не знам на кой не му е ясно?
Разделът "Форумец" е за всеки потребител, който желае да се представи на останалите и евентуално да се запознае. Там се качваха графиките, преди да се появи раздел "Графики".
Вече имате тема за предложения и оплаквания от форума (няма смисъл да предлагате подобен раздел).
А знаете ли как се сменя платформата на форума? Това може да нанесе необратими последствия за форума, не се надявайте, че някога ще се случи.
Като цяло сте написали много излишни неща и сте направили от мухата слон. Да, има какво да се прави по форума, но чак пък толкова...
Изображение

Потребителски аватар
Slunchice.
Регистриран: 17 авг 2016 23:55

Мнение от Slunchice. » 06 сеп 2016 20:31

Дискусии си имат правила, раздела е за обсъждане на музика, а всичко останало е за теми, които не касаят музиката (включително кино и тв и т.н, които предлагате). Не знам на кой не му е ясно?
И аз така си мислех, обаче разгледай темите.

Теми в Дискусии:
- Играете ли покемон?
- Защо не е оправен сайта?
- СОНЯ НЕМСКА - ПРАВЕНА СЪМ ЗА РЪЦЕТЕ ТИ (темата е за албума, въпреки че Соня си има папка)
- Старите форумци
- ПАРОДИЯ НА 'НА ЕГИПЕТ ФАРАОНА' (това според мен е за Видеоклипове)

Теми във Всичко останало:
- Какво харесвате? (става въпрос какво харесвате у любимия си изпълнител)
- 17 години без Румяна
- Слушате ли друг стил музика освен поп-фолк?
- Талантите зад звездите
- Издаване на албум
- Хонорарите на поп и рап изпълнителите
- Кой певец трябва да подпише с Пайнер ?
- Подредете ТОП-Певиците
- Попфолк кавъри и оригинали
- Изпълнителите преди и след
- Текстописците на Пайнер обичат да "дават"

Явно наистина има объркване сред хората.
Разделът "Форумец" е за всеки потребител, който желае да се представи на останалите и евентуално да се запознае. Там се качваха графиките, преди да се появи раздел "Графики".
Това е хубаво като идея, обаче във "Форумец" има много теми за графики и това може да породи объркване, както горе.
Вече имате тема за предложения и оплаквания от форума (няма смисъл да предлагате подобен раздел).
Е, де. Какво пречи толкова? Един раздел, който да упъти новите хора, да има правила в него, теми за смяна на ник, да се задават въпроси, да си пише ограничението за аватари и подписи, да се нанасят съобщенията и наказанията... Просто е по-прегледно и лесно за обикновения потребител, за да се ориентира във форума. Въпросната тема видяхме колко се чете.
А знаете ли как се сменя платформата на форума? Това може да нанесе необратими последствия за форума, не се надявайте, че някога ще се случи
.
Надявам се, защото в самия сайт си пише, че е възможно, във форума на IPS има изключително много описани случаи на форуми, преминали към тази платформа, самият екип зад IPS е давал съвети как да стане това. Ако зад signal.bg стоят професионалисти, лично аз вярвам, че ще си свършат работата добре :)
  • #РеволюциятаНивгаЩеУмре

Потребителски аватар
marinkulegec
Регистриран: 01 яну 2015 19:04
Любима певица: ИᗰᑎEᑭᗩTᑭИЦᗩTᗩ
Любим певец: Яница
Компания: Яница
Подпис от: Яница

Мнение от marinkulegec » 06 сеп 2016 20:54

Aeris написа:Браво за усилията ви, ясно е, че го правите за доброто на форума. Но сте прекалили с някои неща.
А знаете ли как се сменя платформата на форума? Това може да нанесе необратими последствия за форума, не се надявайте, че някога ще се случи.
Като цяло сте написали много излишни неща и сте направили от мухата слон. Да, има какво да се прави по форума, но чак пък толкова...
Защо правилата са в дискусии ? Значи ако искам да видя правилата трябва да отида в Дискусии.Aми защо не са примерно в папката на Джорджано ? Затова трябва да се направи раздел за форума или конкретно за правилата. Аз даже помня веднъж се рових и никъде не намерих правилата за подпис и аватар и се наложи да пиша на модовете да питам.
Защо не се преместят темите/постовете с графики от "Форумец" в "Графики" ?
Отавям раздел Видеоклипове и гледам подраздели с музикалните компании. Отварям раздел поп-фолк и пак има подраздели с музикалните компании. Защо ??!?!?! И за какво точно служи раздел Видеоклипове като всички изпълнители си имат папка, което пък е още по-объркващо. Не стига че сме една шепа, ами и се разделяме на групички от двама, трима и всеки коментира любимия си изпълнител в отделна тема. Тези папки трябва да се изчезнат, не знам дали ще ги архивират или изтрият.... Просто освен чата няма друга тема която да ни обединява всички на едно място.
Да има тема за предложения и оплаквания, която я четем само ние и не служи за нищо.
От всичко което сме написали, само си коментирал това за раздел "Дискусии", а другите за другите неща не каза нищо, все едно всичко друго е наред. -_-
Има много работа във форума, а на нас ни омръзна да си затваряме очите. Ясно е че на админа не ми се занимава, но поне да даде права на вас модовете поне вие да се грижите. То бива, бива ама...
Изображение

Aeris

Мнение от Aeris » 06 сеп 2016 20:55

Тези теми са там, защото модераторите не сме си свършили добре работата и не сме ги преместили. Ще ги преместим. Случва се из между толкова много теми да пропуснем някоя :)
Няма смисъл от раздел за въпроси, достатъчна е темата, а ако някой ден има опция за смяна на ник (едва ли) ще направим специална тема и за това. И наистина ще е добре тези теми да се четат от админа.
Както виждате форума не е от 2010, а от преди 10 години, дори настройките на тази платформа създават големи бъгове, не ми се мисли какво ще е ако се смени изцяло.

Това относно поста на Слънцето.
Изображение

Aeris

Мнение от Aeris » 06 сеп 2016 21:05

Правила има специално за раздел "Дискусии", които се намират само в "Раздел дискусии". Отделно във този раздел има тема с общите правила на форума. И в абсолютно всеки един раздел има тема с "правила", дори и в папката на Джорджано. Наистина правиш от мухата слон.
Ако местим графиките от форумец, то ще е в раздел Архив, тъй като отдавна не се качват там. Държахме ги там до сега, защото някои стари потребители правиха графики, но спряха да влизат и ако се върнат да ги намерят по-лесно (там, където са ги оставили). От което няма смисъл вече, защото мина много време.
Преди години новите видеоклипове се качваха и обсъждаха и в раздел "Видеоклипове", но после решихме, че ще е по-добре да се качват само в папките на изпълнителите. Това разделение беше с цел тези, които искат да видят хронологично новите клипове да го направят по-лесно в раздел "Видеоклипове", а не да ровят поотделно във всяка папка. И до днес някои хора качват там. Също така дуетите и триата се качват и там.
Повечето от нещата не съм ти ги коментирал, защото нямам мнение или ги смятам за добри идеи (като например рекламата на форума във сайта). Аз написах само нещата, с които не съм съгласен и за които не си прав.

И към Марин
Изображение

Потребителски аватар
Slunchice.
Регистриран: 17 авг 2016 23:55

Мнение от Slunchice. » 06 сеп 2016 21:05

Тези теми са там, защото модераторите не сме си свършили добре работата и не сме ги преместили. Ще ги преместим. Случва се из между толкова много теми да пропуснем някоя
Случва се, не те обвинявам, обаче хората не виждат разликата, щом там си публикуват постовете. Явно наистина не разбират къде точно да си публикуват темите.
Няма смисъл от раздел за въпроси, достатъчна е темата, а ако някой ден има опция за смяна на ник (едва ли) ще направим специална тема и за това. И наистина ще е добре тези теми да се четат от админа.
Разгледай, няма форум без такъв раздел, той е нещо като еталон. Аз не виждам нищо лошо да има теми като "Съобщения", "Откъде разбрахте за форума" (едно време, когато ми се е занимавало с мои форуми, винаги беше сред първите), "Наложени наказания" и т. н. Сериозно не виждам какъв е проблемът, но нека и другите съфорумци се изкажат, лично за мен така ще е по-лесно за хората, които се регистрират.
Както виждате форума не е от 2010, а от преди 10 години, дори настройките на тази платформа създават големи бъгове, не ми се мисли какво ще е ако се смени изцяло.
Ще се мине на по-съвършена платформа просто. Затова предложихме IBS, защото phpBB е много стара версия, която не върви за форум от такъв калибър. По-голям е рискът да се прецака нещо, ако тръгнат да се слагат функции, които с IBS си идват автоматично. В IBS засега няма бъгове, била съм в доста такива форуми с тази платформа, тя е удобна и иновативна. Все пак е ерата на Интернет. Ще привлича и повече интерес, което за signal.bg е само плюс, има и повече място за реклами. Лично аз предпочитам да има няколко реклами и работещ и модерен форум.
  • #РеволюциятаНивгаЩеУмре

Aeris

Мнение от Aeris » 06 сеп 2016 21:12

Потребителите, които допускат тези грешки не четат правилата, ако го бяха направили нямаше как да се объркат.
Не съм казал, че ще е лошо да има такъв раздел, просто не е необходим, нито наложителен. Ако всичко във форума бъде наред и вече се чудим какво да измислим, тогава ще има полза от този раздел.
И аз искам форума да стане модерен, но както виждате при всяка промяна, която админа направи възникват бъгове, ако се смени платформата може да изгубим целия форум.
Изображение

Потребителски аватар
svetoslaf
Регистриран: 16 юни 2009 16:01
Любима певица: ГАЛЕНА Лорена,Алисия,Цв.Янева
Любим певец: Криско,Галин,100 Кила
Компания: Галена Music :D

Мнение от svetoslaf » 06 сеп 2016 21:20

Подкрепям ви, трябва да се обърне малко внимание и на форума. :P :P
.

Изображение