#ФорумнаРеволюция

Модератор: Mod

Потребителски аватар
marinkulegec
Регистриран: 01 яну 2015 19:04
Любима певица: ИᗰᑎEᑭᗩTᑭИЦᗩTᗩ
Любим певец: Яница
Компания: Яница
Подпис от: Яница

#ФорумнаРеволюция

Мнение от marinkulegec » 06 сеп 2016 17:15

#ФорумнаРеволюция

От основаването си през 2006 форумът на Сигнал се е превърнал в място за меломаните, където те свободно
дискутират и обменят информация. С времето форумът се превърна в малка Интернет общност и се родиха
безброй приятелства. Въпреки положените усилия от страна на потребителите, форумът отдавна не е това, което беше
преди, много стари форумци ни оставиха, трябва да се запитаме защо? Форумът е във застой, в тестов режим сме
от март месец, не се развиваме по никакъв начин. Лесно може да бъде проследен спадът в активността през
годините, все по-малко потребители се регистрират, с всеки месец намалява броят на активните такива.

Според нас причините за западaнeто на форума на signal.bg и слабият интерес към него се дължат на редица
фактори като например:

• Слаба комуникация между форума и сайта; Липсва връзка между двата компонента. За нас сайтът и форумът са
неделими един от друг и докато преди, за да се гласува в седмичната музикална класацията на signal.bg е била
необходима регистрация, като тази система е привличала нови потребители и е допринасяла за форума, днес това е
минало. Липсват реклами и статии относно форумното развитие.
• Техническо недоглеждане от страна на администраторите; За пример можем да посочим факта, че регистрациите
бяха затворени в периода юли 2015 - март 2016 и така лишиха форума от нови потребители, които да станат част
от нашата общност. На 3 март 2016 започва тестовият режим: "В момента се извършват тестове... Планувано е
форумът да работи нормално на 4 март...", като след това датата се променя на 7 март, а накрая се появява
съобщението "Извършваме тестове. Форумът няма да работи нормално известно време!", което още стои на
заглавната страница.
• Ограничени потребителски функции; Малкото на брой функции възпрепятстват форумната активност. Като
пример може да дадем липсата на важни BBCodes при публикуването на мнение, като например тези за смяна на
шрифт и подравняване, както и малкия размер на кутията с Лични съобщения; съществува група Респект, на която са
членове потребителите, допринесли най-много за форума, но тази група по нищо не се различава от останалите
освен със синия цвят за юзърнейм. Функцията за забравена парола не работи.
• Неудобно за потребителите разпределение на разделите и темите; Сред форумците съществува неяснота
относно някои части от форумната концепция. Не разбираме защо има раздел Видеоклипове, в който да се
публикуват новите музикални клипове, когато всеки изпълнител има своя папка. Също така се оказва, че за
форумците не е ясно за какво са предназначени разделите Дискусии и Всичко останало, подобно заключение може да
изкажем и за раздела Форумец, в които потребителите пускат графичните си творения вместо в Графики.
• Остарял дизайн и интерфейс; Форумът в момента използва софтуерният пакет phpBB, който е крайно
недостатъчен за нуждите на форума. Дизайнът не е нищо особено, емотиконките са твърде малко на брой. Според
нас форумът има крайна нужда от освежаване и модернизиране, за да бъде достойна конкуренция на останалите
музикални форуми.

Нашата цел е да се опитаме да отстраним причинителите на всичко това и да върнем старата активност на
форума. Нека не забравяме,че форумът е свързан към един от най-популярните новинарски сайтове за музика. За да
докажем, че не говорим само празни приказки, сме изготвили план с идеи и предложения. Точките в него са насочени и
към екипа на signal.bg, както и към потребителите на форума. Надяваме се да успеем да обединим усилия, за да се
превърне любимият ни форум в едно по-добро място.

Предлагаме радикална промяна, която ще направи този форум най-модерният в България, ще създаде нови
потребителски функции и ще модернизира дизайна. Искаме старият phpBB пакет, който е изключително
ограничаващ, да бъде заменен от IPB и по-точно - версията IPS Community Suite 4.0. Предлага се модерен и удобен
интерфейс, получаване на нотификации, чат, създаване на блог и галерия, писане на статус, възможност за смяна на
потребителското име определен брой пъти за даден период, репутация на постовете, извадка кой последно е
посещавал профила, по-голяма кутия за Лични съобщения и опция да се праща съобщение на група от хора, да не
забравяме, че при публикуването на пост се предлага и пълният набор от BBCodes, както и опцията Quick Reply.
Искаме тази версия, защото има всичко необходимо за нуждите ни. Официалният сайт на IPB е
https://invisionpower.com/ За да стане реалност това, е необходимо екипът на signal.bg да проявят интерес и да
инсталират въпросната версия.
◘ Тъй като администраторът явно няма възможност да влиза редовно, предлагаме освен него за администратор да
бъде назначен и някой активен форумец, който да оправя дребните проблеми, да създава или променя разделите и да
назначава модератори.
◘ Искаме форумът да бъде рекламиран в сайта signal.bg, ако се напише една статия за форума положението би било
много по-добре, защото са много хората, които не знаят за съществуването на този форум, но в същото време се
вълнуват от поп-фолк и биха имали желание да пишат.
◘ Форумът е препълнен от анкети и игри, много от които вече не са актуални. Предлагаме да се създаде Архив -
Анкети, както и модераторите да се заловят да поразчистят излишните и стари теми (не само тези от Анкети и
Игри).
◘ Разделът Графики е бил сърцето на много форуми, а нашият има нужда от по-добро развитие. Предлагаме
потребителите да се обединим, за да създадем нови игри и теми, ограничението за подпис от 400x200 да стане
утвърдения по форумите размер 500x300, да бъдат създадени графи за попълване в профила "Аватар от" и "Подпис
от", за да могат форумците да дадат кредит на графьорите.
◘ Искаме да бъдат създадени раздели като "Книги", "Кино & Телевизия", както и раздел изцяло за форума, в които да
стоят теми като "Правила", "Съобщения", "Въпроси", "Предложения" и други. По този начин форумците ще могат да
комуникират по-лесно с екипа.
◘ Много гости влизат във форума само за да използват качената информация. Предлагаме определени раздели като например "Участия" или темите с линкове за изтегляне да бъдат скрити за гостите или да се виждат при определен брой натрупани мнения, така и информацията ще остане във форума, и новите потребители ще трябва да разгледат какво предлага форумът и може да им хареса.

Надяваме се хора от форума и екипа на signal.bg да прочетат тази тема и да решат да се включат, тъй като за да се развива форума, имаме нужда и от двете групи. От развитието на форума печелим и потребителите, и сайта signal.bg (повече интерес към него, реклами и т. н.). Искаме да чуем вашите предложения и идеи, ако с нещо не сте съгласни или смятате, че може да бъде по-добре направено, споделете в темата.

Автори: marinkulegec, ObichamTeGadino. и Slunchice.
Последна промяна от marinkulegec на 06 сеп 2016 19:57, променено общо 2 пъти.
Изображение

Потребителски аватар
x§x
Регистриран: 28 юни 2016 00:49
Любима певица: The Sinner
Любим певец: The Evil
Компания: The Illuminati

Re: #ФорумнаРеволюция

Мнение от x§x » 06 сеп 2016 17:29

Ще си останете с революцията, защото никой няма да ви обърне внимание. Другото, никой няма да тръгне да ви купува нова форумна платформа, просто няма смисъл. Късмет ви желая, но не се надявайте да стане нещо. :roll:
И мъжете също плачат и на тях сърцето като смачкат.
И мъжете също страдат, и на тях живота отмъщава.

Потребителски аватар
marinkulegec
Регистриран: 01 яну 2015 19:04
Любима певица: ИᗰᑎEᑭᗩTᑭИЦᗩTᗩ
Любим певец: Яница
Компания: Яница
Подпис от: Яница

Мнение от marinkulegec » 06 сеп 2016 17:31

x§x написа:Ще си останете с революцията, защото никой няма да ви обърне внимание. Другото, никой няма да тръгне да ви купува нова форумна платформа, просто няма смисъл. Късмет ви желая, но не се надявайте да стане нещо. :roll:
Целта е да се обединим, както са казали ;) "Сговорна дружина планина повдига."
Изображение

Потребителски аватар
Slunchice.
Регистриран: 17 авг 2016 23:55

Мнение от Slunchice. » 06 сеп 2016 17:32

Били са затворени регистрациите месеци наред, започнали са да пишат във форума и да ги искат, админът влязъл и ги е оправил :wink: Имаме си план за действие.
  • #РеволюциятаНивгаЩеУмре

Потребителски аватар
Роберт
Respect
Respect
Регистриран: 07 сеп 2013 20:54

Мнение от Роберт » 06 сеп 2016 17:47

Хубаво сте направили, хубаво залагане. Наистина всичко сте посочили как трябва, ЕВАЛА!
Обаче ако това е успешно, Марин ще се величи че нещо направил и ще иска РЕСПЕКТ.
А малко ми странно преди Марин, Адриан и Златка бяха трио сигнал, сега Слунчицето огрея, ясно ми е защо Златка избра Мимчу в Избери потребител ( избирането беше между Слунчице и Мимчу)
#skandalihaidepo4vaite
'cuz i slayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
Изображение

Потребителски аватар
Reni_The*Best
Respect
Respect
Регистриран: 23 яну 2010 22:05
Любима певица: РЕНИ
Контакти:

Мнение от Reni_The*Best » 06 сеп 2016 17:52

Хубава инициатива. Дано се забележи от администраторите и ако не всичко, то поне най - наложителните неща да се поправят.

Потребителски аватар
mimchyyy9
Регистриран: 21 яну 2015 12:25
Любима певица: Яница, Галена,Райна, Емилия
Любим певец: Галин, Константин,Фики, Карлос
Компания: Payner
Подпис от: M_S_L

Мнение от mimchyyy9 » 06 сеп 2016 17:53

Браво на Марин за темата! Всичко е направено и обяснено много добре. Изчетох темата с голям интерес. Само така, продължавай в същия дух.
Изображение
#ИскамIPSCommunitySuite
#АдминеСпишЛиДобре #ФорумнаРеволюция

Потребителски аватар
Supremor
Respect
Respect
Регистриран: 02 апр 2010 17:22
Любим певец: Илиян,Галин
Компания: Payner, Ара

Мнение от Supremor » 06 сеп 2016 18:46

Вий двамата връзка с главния имате ли изобщо в момента... :roll: Сериозно ли го мислите всичко това,пфф...
Нищо от това, което вие искате,не може да се случи при такова системно отсъствие на slayfor(администраторът).Просто защото той се интересува единствено от сайта си и нищо друго. Това че оправи някои неща и върна регистрациите,не значи нищо!!!Един Господ го знай, кога пак ше дойде тука,и дали въобще ше обърне внимание на тази тема и всичко това...А дори и да го направи,вий откъде знаете,че ше се случи мо-т-амо както вие си го представяте, вий мислите ли изобщо...Искате да махнете игрите-че без тях вий давате ли си сметка,че половината форум ей така ше си замине, и ше се изгуби всякакъв интерес тук??И тоя x&x е прав в този случай...тъй се прави тя такава революция, аха-той админа поне през ден, през два да влизаше и да се грижеше по някакъв начин за форума си, а то...при това положение този нов админ,както бях казал и по-рано,има да си го чакате тука,просто щото няма от кой да бъде назначен, освен от самия slayfor...така ше станат те нещата,няма що...Ама мислете си каквото искате,поне ви е безплатно...
А що се отнася до нас Респектите-оставете ни на мира и си гледайте вашата работа! Какво ви пречим ние, то не стига,че нямаме никакви привилегии, опции, панели някакви, с които да можем нещо,ами и пак. Точно синия цвят ви е проблема-ами на мен пък ми харесва, аз вече толкова съм свикнал да се гледам в синьо тук,че дори не мога да си представя някой да ми го махне тоя цвят и пак да съм в черно...а това само Мария може да го направи, която обаче я няма,поне засега. Щом ни е одобрила всички нас и е преценила, че трябва да има такава група и че ние няколко човека трябва да сме част от нея,значи така е трябвало да стане бе-като не ви изнася,ами дреме ми...Един път даже аз бях запитан гордея ли се от това,че съм Респект,и аз потвърдих, не виждам нищо лошо,като се има предвид и, че бях от първите направени...тази група си е просто за престиж,па всеки както иска,така да си я разбира!...
Но подобно нещо като тая "революция", поне в близко време няма да се случи,излишно се стараете, намерете си друго занимание из форума. :wink:
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
M_S_L
Регистриран: 16 юли 2013 12:10
Любима певица: Емануела | Цветина | Ari G.
Любим певец: Галин | Justin Bieber <3
Контакти:

Мнение от M_S_L » 06 сеп 2016 18:56

Поздравления за идеята и трудът, който сте положили за да направите темата! Дано всички неща бъдат реалност, в най-скоро време! :)

Роберт, стига си се опитвал да правиш скандали за всяко нещо.
Изображение

Потребителски аватар
Slunchice.
Регистриран: 17 авг 2016 23:55

Мнение от Slunchice. » 06 сеп 2016 18:57

Ама аз точно това казах, че при положение, че има само един син цвят, няма смисъл да се палят толкова кой е Респект и кой не. Дреме ми за синия цвят. Спорът тръгна оттам дали е редно хора, които не са активни, да са Респект (тук съм без коментар, да не ми се заяде някой). Ние искаме да има такава група, но да има истински функции и плюсове, а не само да седи, щото в Планета и Лайв имаше...

А вие осъзнавате ли, че това е форум към най-големия чалга сайт? Не е набързо скалъпено нещо (макар че като го гледам, може и така да се окаже). Този форум е част от сайта и имиджа му, влизат хора от бранша. Целта е да накараме signal да си сетят да си вършат работата тук. Като са направили официален форум към сайта си, който е един от най-големите музикални такива, ще седят да си го поддържат.
Това не е любителски форум, не е нещо направено от Сульо и Пульо, и може да бъде изключително доходоносно за собствениците, само дето май не им хрумва. Явно не съм аз тъпата тук, щото догодина няма да има с кого да си играеш игрите с това темпо :roll:

Къде прочете, че искаме да се махнат игрите? Просто са твърде много, някои вече не се водят, остава да почнем да правим и "Балада на деня", "Кючек на деня", "Песен на Галена на деня" и нз си какво.

slayfor си влиза, но скрит.
  • #РеволюциятаНивгаЩеУмре

Отговори

Върни се в “Всичко останало”