Над 30 участници се качиха на фестивалната сцена
Снощи в препълнения Летен театър на град Сандански стартира третото издание на BG Music Festival. Хиляди желаещи успяха да видят и чуят на живо участниците от тазгодишния форум, както и своите идоли DARA, MURDA BOYZ и IVY.
Милиони меломани пред екраните също се насладиха на 3-часовия музикален маратон от ефира на BG Music Channel и Balkanika Music Television, както и в официалния YouTube канал и официалната Facebook страница на BG Music Channel.
20-те финалисти представиха своите песни в трите категории: поп, рок, хип-хоп/R’n’B. Публиката в Летния театър на град Сандански и зрителите пред малките екрани чуха и видяха впечатляващи изпълнения.
Антифриз, Трио ELEGANCE & Николай Иванов, Божидара Симеонова, Richard, Наталия Тенева, Bobby & Danny Levan, Meia, Боби Ваклинов, Nels, Boyanski, Kokolea, Madjuna, Цвети Радойчева, Sookz, Chemshirov и Jordan S., Rally Spassova, Toshey, Mina, ИцоУ, 1stLine, Theo дадоха всичко от себе си. Всички артисти представиха най-новите си проекти по свой оригинален начин и със сигурност надпреварата за призовете ще бъде доста оспорвана.
Песните ще се борят за наградите на Фестивалното жури, което тази година ще раздаде 3 отличия в различните категории. Освен тях ще бъдат връчени призове и на журналистическото жури, публиката в Летния театър, телевизионните зрители, награда на участниците във фестивала и специалната награда на Кмета и Община Сандански.
Председател на Фестивалното жури бе една от иконите на българската музика – Заки от дует „Авеню“. Членове на комисията бяха Живко Колев, Петя Костадинова, Григор Копров.
Председател на Журналистическото жури за втора поредна година бе Георги Неделчев – редакционен директор на списание Biograph. Другите членове бяха Галина Чолакова, Александър Попов, Огнян Зеленков, Красимир Красимиров и Николай Милюков.
И двете журита гласуваха в реално време с индивидуална карта за оценяване по десетобалната система. Резултатите ще станат ясни по време на Гала вечерта на 8 юни. Тогава ще бъдат обявени и фаворитите на публиката в Летния театър и ТВ зрителите, както и наградите на Кмета и Община Сандански и Наградата на участниците.

Водещ на третото издание на BG Music Festival беше R’n‘B певицата Ivy.
Изненадата за публиката бе най-новата песен на IVY и Bobkata от Murda Boyz – „Ще ги паля“, чиято премиера направиха в същата вечер. Веднага след това рапърите зарадваха гръмогласната публика с хитовете „Пие ми се“, „Дай ми“, „Papi” и други.

За край на вечерта на сцената се качи дивата поп певица DARA, която екзалтира всички присъстващи от новото й парче „Darbie”. Още с появата си тийн идолката вдигна всички фенове на крака.

Дълго след като слезе от сцената тя не успя да напусне Летния театър, защото буквално бе обградена от стотици почитатели, които искаха да се докоснат до своята любима изпълнителка.
Организатори на събитието са BG Music Channel, Music Media Cluster и Община Сандански.
Последвайте ни за актуални новини в Google News









