След като през 2011-та Румънеца и Енчев изпяха един от най-запомнящите се летни хитове – “Слънцето и ти”, сега момчетата от най-популярното хип-хоп дуо в България са готови с новото си лятно предложение.
От днес в ефира на българските радиостанции е песента “Пак на море”, която категорично има шансовете да се превърне в един от най-успешните сингли на дуета. Парчето е втора колаборация на Румънеца с Енчев с легендарния Turbo B от SNAP! и ще се излъчва в ефира в original и dance версия.
В новия летен хит на дуета е включен семпъл от популярната мелодия от саундтрака към филма “Полицая от Бевърли Хилс” на Harold Faltermeyer – Axel F, за чието използване артистите получиха безпрецедентно разрешение от автора на оригиналната композиция.
“Идеята за нова съвместна песен дойде по време на последното ми гостуване в България за турне, организирано от звукозаписната компания на Румънеца и Енчев. Случайно чух едно тяхно демо, правено за предстоящ техен нов музикален проект и си казах… уоу… пичове, това е много яко, нека направим това парче заедно… Убеден съм че “Пак на море” ще стане световен летен хит” – споделя Turbo B относно творческия процес по създаването на сингъла.
“Когато направиш хит като “Слънцето и ти” е абсолютно задължително следващото ти парче да е още по-готино и зарибяващо. Самия факт, че Turbo B го хареса още като първоначално демо е сигурен знак за предстоящия успех на песента, а включването на семпъла от саундтрака на филма “Полицая от Бевърли Хилс” го направи да звучи още по-свежо… Накратко казано, новото ни парче е 100% летен хит и това не е само мое мнение, всички приятели и хора от музикалния бизнес на които сме го пускали, смятат така” – добавя Енчев.
“Пак на море” ще се разпространява в целия свят и е втори съвместен проект на Румънеца и Енчев и Turbo B, след “Don’t Cha Know”, реализиран през 2009 година. Преди три години първия featuring между изпълнителите пожъна страхотен национален и международен успех – №1 в Български сингъл част и топ 5 позиции в Холандия, Турция и Украйна, изпреварвайки хитове на утвърдени европейски и световни звезди. Към днешна дата Don’t Cha Know е един от най-продаваните дигитални сингли на български артист с повече от 15 000 тегления.
Музиката на “Пак на море” е дело на Георги Енчев, Адриан Рачев-Румънеца и Атанас Георгиев – N.A.S.O, текстът е написан от Георги Енчев и Durron Butler (Turbo B, SNAP!), а аранжиментът е на Адриан Рачев – Румънеца и Атанас Георгиев – N.A.S.O. Продуцент и издател – Селект Мюзик Медия.
По подобие на “Слънцето и ти”, в новото парче припевът се изпълнява от младата певица от каталога на компанията – Мариета”.
Румънеца и Енчев планират заснемане на музикален видеоклип към летния си сингъл, който ще е факт до средата на следващия месец. Подробности около сюжета, участниците и детайлите в новото видео предстоят да бъдат анонсирани съвсем скоро.