Стартира новото издание на седмичната класация „Фолклорна палитра“
„Фолклорна палитра“ отново дава възможност на ценителите на българските ритми да избират най-добрите песни от различни етнографски области на страната ни.
Регламент: Във всяко издание на класацията се конкурират по 10 музикални предложения, които могат да бъдат както фолклорни, така и авторски песни на фолклорна основа, от различни периоди в развитието на жанра. Сингълът, получил най-силна подкрепа, става „Песен на седмицата“ и влиза директно в годишната класация, а трите песни с най-малко гласове отпадат от чарта. На освободилите се 4 позиции в следващото издание представяме нови предложения. От класацията отпада и всяка песен, която е била в продължение на 8 седмици, но не е постигнала първото място.
Гласуването продължава до 24 часа в петък. Резултатите ще бъдат обявени в събота.
ВИЖТЕ КОИ СА ДНЕШНИТЕ МУЗИКАЛНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ КАТО ИЗБЕРЕТЕ ТРИ ОТ ТЯХ И ПОСОЧИТЕ СЪОТВЕТНО НА ПЪРВО, ВТОРО И ТРЕТО МЯСТО.
От миналото издание на „Фолклорна палитра“ продължават:
Славена и Алекс Димитров – Чула ли си, Елице
Плам – Рано ми е да се жена
Татяна – Девойко мари, хубава
Екстра Нина – Елено моме
Филип Синапов – Коньо, коньо
Поли Паскова – Защо любaв боли
Новите предложения тази седмица са:
Васко Лазаров и Йорданка Варджийска – На Гергьовден кръстена
Орфей – Залюля се бяла Неда
Валерия Момчилова – Невено моме, Невено
Слави Трифонов и Ку-Ку Бенд – Песен за Райна Попгеоргиева