Росица Пейчева чества 35 години на сцена. Гласовитата родопчанка ще отбележи творческия си юбилей със специално издание, в което ще събере своите златни хитове.
„Готвя албум, който за първи път ще е MP3 и ще събере всичките ми златни хитове. Песните “Петко льо, капитанине” и “Горице ситна, зелена” също ще влязат, а съм записала и още две нови песни тази година. Изненадата е, че ще има една песен, която записах с майка ми и баща ми, по идея на Людмила от Испания. Баща ми свири на акордеона, Петър Янев е на гайдата, Петър Войников – на кларинет и саксофон. Тонрежисьорът ми е Огнян Тодоров – изключително мъдър човек, който ми е дал много ценни съвети“ – разказва тя пред „БЛИЦ“.

Фолклорната звезда, чиито песни се знаят от поколения българи, поставя на пиедестал благодарността, семейството и публиката.
„При мен основното и водещо чувство е благодарността. Аз няма да съм нищо, ако ги няма моите почитатели. Защото ако не са те, ако не сте вие, аз съм никоя, точно никоя. Не ми е било стремеж да стана певица, така се стекоха обстоятелствата. Исках да стана учителка. Ако днес ми кажат, че трябва да остана да се грижа за Жори и трябва да преустановя кариерата си, считай, че съм я преустановила. За мен водещото е семейството. Много го заслужават и децата ми, и Ники, и свекърва ми. Никого не укорявам, не съм Господ Бог, но, мили хора, нека бъдем благодарни за това, което имаме. Дали ще дойде повече или по-малко – всичко се случва с причина“ – казва именитата певица.
Родителите й се гордеят с нейните успехи, като певицата не крие: „Така е, макар че баща ми само два пъти ми е казал “браво” – когато завърших магистратурата и когато записах албума “Мечта” на четири или пет гласа, а всички ги изпях аз със съдействието на Николай Иванчев и професионалната подкрепа на проф. д-р Костадин Бураджиев и моята преподавателка и кума, доц. д-р Данка Цветкова. Но той винаги е искал да не летя в облаците и да съм здраво стъпила на земята, може би затова не ми казва често, че се гордее с мен“.

Певицата Росица Пейчева гушна ново бебе в семейството: Плача неистово… Не намирам думи повече!
Дъщерята на фолк звездата Росица Пейчева се омъжи навръх 30-ия си рожден ден / СНИМКИ и ВИДЕО

Росица Пейчева е щастлива майка на три деца – голямата й дъщеря Мироана и синът й Димитър са от първия й брак, а малкият Георги, който е само на две годинки, е плод на любовта със сегашния й съпруг Николай Петров. През март тази година Роси изпита и ново, непознато щастие – стана баба на малката Лора, дъщеричката на Мироана. Категорична е, че поставя семейството пред славата и вярва, че добрият пример е най-силното възпитание.
„Често ме питат: „С кого си по-строга – с Жори или Лори?“ – И аз казвам, че, естествено, с Жори. Просто чувствата към Лори са много по-различни от тези към детето ти, макар че и двамата са мънички“ – признава певицата.

Синъг й Георги все още не ходи на детска градина, защото обича да си поспива до късно. „Спокоен е и спим заедно, най-много обича да си е при мама и тати. Детското легло остана за Лори, когато идва на гости“ – казва грижовната майка.
За дъщеря си Мироана споделя: „Дъщеря ми има моята структура, но иначе не си приличаме, само когато сме гримирани. Интересното е, че когато родих, като че ли нещо се преобърна в нея. Усети какво значи да имаш бебе, да си родител. Намери си човека за нея и ето, вече има своя рожба. Лори се роди преждевременно, беше в неонатология, но вече расте много бързо“.
Големите деца на Росица Пейчева приели изключително добре появата на малкия Жорко. „Не съм имала никакви проблеми в това отношение. Той се яви в дома ни като нещо много специално, обединяващ елемент, като едно ново начало. Той обича да пее, любимата му песен е “Петко льо, капитанине”. Имаме запис, в оригинален такт 5/8. Любима ми е и на мен от дете. Обича и много книжки да гледа и ги предпочита пред играчките“ – споделя още тя.
Последвайте ни за актуални новини в Google News










