Невена Цонева и Венелин Венков са заедно на сцената и в личния си живот. Двамата са част от „Ку-ку бенд“ и споделят своите впечатления от турнето на групата през 2022 година, което е било доста по-различно.
„Аз вече направих 5 години в групата. Най-младият член съм… Аз съм израснала с тяхната музика. Майка ми и баща ми са едни от най-големите фенове на групата и яз съм наследила тази любов от тях. Превърна се в мечта да бъда част от тях, което в един по-късен етап от живота ми се случи“ – разказва Невена в студиото на „COOLt“.
Венелин Венков пък е 28 години в „Ку-ку бенд“ и е удовлетворен, че след толкова години хитовете на групата все още са така актуални и обичани от хората. „Явно са хубави песните“ – отбелязва той.
Преди заключителния концерт от турнето на групата, музикантът споделя: „Ние не сме ходили на турне из България от 2009 година и за нас беше изключително емоционално. Беше пълно с хора, пеят, радват се… Имахме тръпка преди да тръгнем, защото не знаехме с какво ще се сблъскаме, все пак Слави го няма и сме в по-различен състав“.
Сега Борис Солтарийски замества Слави Трифонов в песните, които сме свикнали да чуваме с гласа му.
„Самият концерт е направен по такъв начин, че всеки един от бенда излиза да представи и себе си. Концертът протича под формата на историята на „Ку-ку бенд“ в песни. Хубавото е, че навсякъде песните се пеят от публиката и навсякъде има млади хора, които знаят песните ни, а нас не ни въртят“ – разказва впечатленията си певицата.
Невена Цонева и Венелин Венков имат син, който ги изненадал, че вече пее „Ела, ела“. Родителите не са амбицирани детето им да върви по техния път.
„Трябва да върви по своя си път. Прави всичко, което му е на душата, няма някакви конкретни насоки. Каквото си реши той“ – казва бащата, а майката допълва: „Нямаме никакви болни амбиции по отношение на това с какво да се занимава. Детето трябва да е свободно“.
То ще гледа родителите си в предстоящото шоу, като това ще му бъде второ посещение на концерт.
На 7 декември в зала 1 на НДК ще бъде заключителният концерт от турнето. В София ще звучат „Ела, ела“, „Цвете мое“, „Нека ме боли“, „Едно ферари с цвят червен“ и още, и още хитове. Защото шоуто трябва да продължи, а „Ку-Ку бенд“ са готови за него.
Последвайте ни за актуални новини в Google News