Мариана Попова изригна гневно срещу „Гласът на България“. Повод за острите й думи стана изборът на победител в десетия сезон на музикалното риалити.
Поп звездата не сдържа емоциите си и без притеснение изказа мнението си в социалната мрежа в дълбоко емоционален, но аргументиран пост, като заяви, че повече няма да агитира талантливи певци да се записват за участие в риалитито.
Публикуваме пълния текст на анализа, който Мариана Попова направи след завършването на сезона и изводите, до които е достигнала:

“Ще си позволя като човек, който е чел библията и е бил треньор в “ THE VOICE“да изложа някои мисли. Започвам с това, че този световен формат не е регионален и пеенето на роден език не е задължително, като пак казвам това е световен формат. Идеята на шоуто е да предложи изключително успешни хора от шоубизнеса за треньори, каквито тази година имахме, другата основна идея е да се случи сблъсък на титани, тоест безкомпромисно пеещи велики гласове, завършени, спиращи дъха, певци, от които да е безумно трудно на треньорите да изберат. Повтарям пак, сблъсък на брутални певци, състезание!
Надежда Ковачева е победителят в празничния 10 сезон на „Гласът на България“
Тук стигаме до репертоара, който трябва да бъде подбран, не да се правят криви аранжименти на скучни песни ,с които е невъзможно певецът да покаже потенциал и в това отношение муз. продуцент извърши саботаж спрямо участниците. Последно, но не на последно място по важност, не е адекватно при наличието на много по добри певци да спечели ДЕТЕ, което има много да учи за вокалното майсторство защото “ Гласът на България“ не е конкурс за млади таланти, THE VOICE е сблъсък на титани.
Веселин Плачков разтърси с признание за Мариана Попова
За тази година убедих 2 момчета да се запишат и съжалявам, съжалявам защото и двамата ,очевидно бяха по добри, съжалявам и за Димитрина ,която пак очевидно пя перфектно. Не може дете, което пее фалшиво на финала да победи, не е такава идеята на формата и това е лошо за имиджа на предаването, организираният вот не е забранен, но не е честен и изпраща 3 месечен труд на вятъра!
Кой крив, кой прав вече е все тая, но аз го усещам като обида към екип, треньори и зрители. Обещавам си да не убеждавам никого повече и да тласкам талантливи хора, към неизбежно то и глупаво разочарование! Made in China. Цял живот организации, протекции и лобиране във всяка една сфера. Уморително е. После не питайте защо нормалните, честни и трудолюбиви хора си търсят късмета извън границите на България. Оглушахме и ослепяхме.” – пише Мариана Попова.











Коментари за тази новина