Ерик предпочита да стои далеч от интригите в попфолк жанра, които щедро се разнасят в публичното пространство.
Изпълнителят дотолкова се е изолирал от крамолите и сплетните, владеещи задкулисието на най-масовата музика, че признава как изобщо не е запознат със скандалите между колегите си. Певецът обаче е на мнение, че тези неща вредят на кариерата на певците.
За новаците в попфолка Ерик е категоричен, че нямат никакъв шанс, за да се наложат на пазара и споделя пред пред BLife: „Публиката ще ги отхвърли, защото нямат опит с пеенето. Аз съм пял 10 години по кръчмите и баровете докато стана известен. Това е най-добрата школа“.
Иронично певецът подхвърля за мераците на някои да спечелят бърза популярност: „Сега след абитуриентския бал искат клип и песен в телевизията“.
Певецът смята, че младите изпълнители трябва да са щастливи, ако успеят да направят хит и ги поканят на участие.
Ерик е категоричен, че има криза във фолка, за която някои от колегите му отричат. „Има криза, въпреки че всички се правят на велики. Всички свалят хонорарите, участията са по-малко, а бакшишите ги няма никакви“ – казва изпълнителят на Диапазон рекърдс.
Последвайте ни за актуални новини в Google News