Дани Милев, когото българската публика добре познава като китарист и певец се занимава изключително активно с музика още от средата на 80-те. В тошкоуто “Открит микрофон” по радио “Сигнал плюс“, Дани Милев споделя пред Емилия Стоянова, че за да бъде успешен един изпълнител, трябва да бъде искрен към публиката във всичко, което прави. Фалшът от сцената никога не остава незабелязан от хората.
“Най важното е един човек да стои вярно на сцената. Вярно значи да не се правиш на какъвто не си. Да не се правиш на Майкъл Джексън, защото Майкъл Джексън е имало. А много често в България използват: “Аз ще бъда като този” – вземат елеченцето, Джъстин Тимбърлейк или нещо такова и правим същата работа. Ти разбира се не стоиш вярно, защото ти не си Джъстин Тимбърлейк, примерно говорим. Трябва да стоиш вярно. Да бъдеш поставен правилно спрямо твоята емоция, темперамент, спрямо това, което излъчваш, за да можеш като го предаваш на хората, те да ти повярват и да ти се радват. А хората са много добър барометър, много са в час. Когато не стои вярно човекът на сцената, те хващат. Когато не е искрен някой – певици, певци не обичат много публиката, това е също видно. Значи ти си там, за да обичаш публиката, за да предаваш своята емоция, когато го правиш на живо – това е много важно” – обяснява Дани най-важните правила в шоу бизнеса и подчертава:
“Защо според мен бизнесът, отивайки отново към живите концерти, ме радва – живият концерт ражда една ситуация, която е уникална в дадения момент във връзка с това емоционално прехвърляне от изпълнител към публика и обратно. И затова живият концерт, някъде в този град или в другия, е неповторим, защото той се е създал спрямо настроението ти в момента и затова си струва да се гледат живи концерти. Част от цялата интернет история, с огромното количество музика, доведе до живи концерти. Всички големи групи тръгнаха да правят концерти, защото няма какво да ядат иначе. Колкото и да ми е неприятно, някой беше казал: “Остави артиста гладен, за да твори по-добре”. Не ми е много приятно да съм гладен, но това е положението” – категоричен е Дани Милев, който е на мнение, че ще има сериозни промени и при харчовете за фирмени тържества.
“Тази криза донякъде ще се отрази отрезвяващо върху нещата, защото вече няма да има някакви скъпи фирмени партита. Фирмите много ще се замислят колко ще харчат и едва ли ще се харчи така, както се харчеше” – казва музикантът, който е дипломиран икономист и 14 години е бил данъчен инспектор.
“Хората, които се занимават с изкуство, не само с музика, трябва да бъдат на билети. Надявам се да стане така пак, както е било впрочем. Ако си добър, ще си купят хората билетче и ще те гледат, ако не си добър, няма да си купят и ти няма да получиш някакъв хонорар пари от някакво фирмено парти само щото си известен и си се показал по телевизията или в списанието, където е ясно, че си уреден за тая корица” – обяснява Милев.
Той е работил с почти всички изявени музиканти и е създал някои от най-красивите съвременни български песни, а заедно с актьора Камен Донев и виртуозни български музиканти реализират изключително успешната постановка “Възгледите на един учител за народното творчество”.
“С Камен Донев напълнихме зала 1 /б.а. на НДК/ за шести път. Тази година, за шести път беше пълна до горе залата, при цени, забележете, между 30 и 70 лева. И това е за български изпълнител и актьор” – удовлетворен е Дани.
“Надявам се бизнеса да си отиде в тези коловози и да видим как ще се грижат хората да правят нови песни, да правят албуми, за да може да има и какво да пеят. Те в цял свят се промениха нещата. Целият свят вече мина само на турнета. Продажби /б.а. на музикални албуми/ – забравете!” – казва Дани Милев.
Последвайте ни за актуални новини в Google News