Има откровено много фалшиви певци, но пък така ще има място за сравнение и ще изпъкнат по-добрите, казва тя
Бойка Дангова, която стартира музикалната си кариера като попфолк певица, днес категорично се дистанцира от този жанр. Въпреки че през 90-те легендарната фолк звезда спечели огромна аудитория и направи много хитове, днес приоритетите й са други.
За това дали в в ежедневието й присъства попфолка заявява пред „Шоу“: „Почти не! Работя в заведение, в което се пее 90% само народна музика, работя и към представителния ансамбъл на въоръжените сили на Република България, където изпълнявам предимно народни песни, от време на време поп. Да си призная, аз дори не слушам попфолк напоследък. Когато ходя на участия, пея мои стари попфолк песни, но само когато някой ги поиска“.
Дангова споделя за насоката, в която се трансформира през последните години най-комерсиалната музика: „Със сигурност има много хубави неща, но аз не съм на сто процента запозната, че да го коментирам. В момента дори не мога да се сетя коя е последната песен, която слушах от този стил. Не слушам, за да давам оценки и да бъда критерий“.
Признава, че не е имало превратен момент, в който е решила да спре с попфолк и да продължи само с фолклор. „Нещата се случиха плавно. Освен това аз съм завършила музикалното си образование с гъдулка. Първоначално съм се занимавала с народна музика, учила съм този стил. Така стана, че едно време се слушаше повече попфолк и направих песни в този стил, но моите песни не са типичната чалга. Никога не съм се отказвала от народната музика и в албумите ми има включени такива песни“ – подчертава тя.
„Известността и това да печелиш пари от музиката е комплекс от много неща – талант, амбициозност, находчивост, постоянство и куп други неща. Ако един талантлив човек не може да се промотира и реализира, може би му липсва някое друго качество. Други пък компенсират липсата на талант с повече нахалство. Освен това хората преценяват кой да харесват и кой не. Ако според вас творчеството на даден изпълнител не струва, то за друг това е шедьовър. Изкуството е много относително нещо, няма черно и бяло. Да, има откровено много фалшиви певци, но пък така ще има място за сравнение и ще изпъкнат по-добрите“ – на мнение е изпълнителката.
В момента Бойка Дангова подготвя албум с народни песни, ще заснеме и видеоклипове към тях. „Мисля за клипове, но за музикален договор – не. Сама съм си продуцент на албума, но сега с контактите си с ‚Ара“ виждам, че нещата се случват добре. Вече имах разговор с Ненчо Касъмов и мисля да сключа договор с тях – дали за разпространение, за видеоклипове и т.н. Искам новите ми песни да видят бял свят, защото са хубави“ – обяснява тя.
Последвайте ни за актуални новини в Google News